Роздрукувати цю сторінку

Адаптивний карантин у Бердичеві продовжили

Минулого тижня в багатьох ЗМІ майоріли заголовки про те, що Уряд продовжив адаптивний карантин, котрий діяв до 31 липня, ще на 1 місяць – до 31 серпня. Відповідно до Постанови, на місцях влада також повинна приймати рішення про продовження карантинних обмежень, що і було зроблено сьогодні на скликаному засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради. І дане питання, звісно ж, було першим у порядку денному.

Зачитувати вступну частину Постанови тощо заступник міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергій Онофрійчук не став, щоб не повторювати те,про що говорилося раніше під час прийняття такого ж рішення, і не витрачати час, а тому у своєму виступі перейшов одразу до переліку карантинних обмежень на період дії адаптивного карантину.


Це, безумовно, перебування людей в захисних масках у громадських місцях, громадському транспорті, будівлях та спорудах, де є певне скупчення людей. Масові заходи у місті дозволено проводити за умови перебування 1 особи на 5 кв.м площі. Кінотеатр і театр можуть заповнювати глядачами зали не більше ніж на 50%. Пасажирів у громадському транспорті дозволено перевозити за умов дотримання санітарних вимог та лише у межах кількості місць для сидіння.


За дотриманням виконання санітарних норм на період карантину слідкують представники Бердичівського районного управління Держпродспоживслужби та працівники Бердичівського відділу поліції. Щодо останніх, то міський голова на засіданні виконавчого комітету звернувся до заступника начальника поліції Бердичева з проханням внести корективи у роботу правоохоронців у плані контролю за ринком. Адже, як зазначив  начальник місцевого управління Держпродспоживслужби Валерій Биков, явище стихійної торгівлі продовжується і несе загрозу для бердичівлян, бо може вплинути на поширення коронавірусної інфекції серед населення та збільшення випадків хворих. Наразі з 4 наявних згідно з Постановою рівнів небезпеки – зелений, жовтий, помаранчевий та червоний – місто знаходиться на найнижчому, зеленому рівні. Але у разі підвищення рівня захворюваності ситуація може змінитися, чого аж ніяк ніхто не хоче, тому бердичівлянам радять все ж дотримуватися санітарних вимог.


Директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова доповіла про стан захворюваності на COVID-19 у Бердичеві станом на сьогоднішній день, 27 липня. За її словами, у місті загалом підтвердженими є 124 випадки коронавірусної інфекції. З них 104 особи вже подолали хворобу і 4 випадки, нагадаємо, виявилися летальними.


Нині хворими залишаються 16 бердичілян, 12 з яких перебувають в самоізоляції під амбулаторним наглядом сімейного лікаря. В інфекційному відділення міської лікарні на лікуванні перебувають 4 пацієнти. Також тут знаходяться 2 пацієнти з діагнозом «COVID-19», які жителі Бердичівського району, та 1 пацієнт із Ружинського району. Станом на ранок сьогоднішнього дня є також троє бердичівлян, у яких підозрюють коронавірусну інфекцію, але підтвердити чи спростувати цю підозру мають проведені ПРЛ-тести.

31adapkarantine 1

31adapkarantine 2

31adapkarantine 3

31adapkarantine 4

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук