Пів мільйона гривень вже пообіцяли міському голові Бердичева керівники місцевих бізнесів — РІО Бердичів

Четвер, 28 Трв

  • Бердичівський Базар

Пів мільйона гривень вже пообіцяли міському голові Бердичева керівники місцевих бізнесів

Про це він розповів членам виконавчого комітету та присутнім вчора на засіданні.


Ці гроші планують в першу чергу використати для закупівлі ліків, які необхідні для лікування хворих з коронавірусом, але яких немає у списках, затверджених міністерством охорони здоров’я, тобто таких, які можна закупати за бюджетні кошти.


До того ж, за ці благодійні кошти, можна значно швидше зробити закупівлі, ніж за бюджетні кошти, коли необхідно додержуватись певних, і часто тривалих процедур. Крім цього, кошти благодійників підуть і на допомогу одиноким бердичівлянам похилого віку, яким співробітники територіального центру допоможуть продуктами та іншими необхідними речами.


Василь Мазур тримав у руках і список з іменами благодійників, і кілька разів поривався зачитати його, але врешті сказав, що дехто з них хотів залишитись невідомим, тому пообіцяв оприлюднити цей список на офіційному сайті. Станом на вечір п’ятниці такої інформації на сайті ще не було.


А перед цим на засіданні виконкому було детально розказано скільки коштів з міського бюджету вже витрачено на потреби медицини, згідно з рішеннями, прийнятими на останніх двох сесіях міської ради:


1,9 млн. грн. – на закупівлю апаратури для надання інтенсивної терапії хворим із ускладненнями від коронавірусу (передбачалося придбати 2 апарати ШВЛ, монітори та витратні матеріали разового використання до цих апаратів, кисневі концентратори, паровий стерилізатор, встановити кисневе обладнання);
600,0 тис. грн. виділено на придбання медикаментів;
500,0, тис. грн. виділено на придбання засобів індивідуального захисту;
400,0 тис. грн. виділено на придбання інсуліну для хворих на цукровий та нецукровий діабети.


Крім цього з міського бюджету було виділено 3,4 мільйона гривень на виплату заробітної плати медичним працівникам за 1 квартал 2020 року.


А про їх роботу в цей важкий час розповіла головний лікар міської лікарні Лариса Бабікова. Десять медпрацівників сьогодні фактично живуть в інфекційному відділені. Медсестрі у повному захисному комплектів іноді доводиться по чотири години стояти біля ліжка хворого на коронавірус. А стан його, на жаль, не покращується.


За час лікування тільки з бюджету для нього було закуплено ліків на 15 тисяч 480 гривень, але потрібні були й такі, які лікарня не може закупити (див. вище), тому й доводилось писати списки та давати їх родичам хворого.


«Медичні працівники завжди робили і роблять все для того, щоб стан пацієнта став кращий, щоб він швидше одужав. Я думаю, що коли йде така ситуація, що всі в розпачі, бо це нова хвороба, багато питань, а відповідей немає. У такий час важливо підтримати і родичів, і близьких і той персонал, який йде на передову», - емоційно додала Лариса Миколаївна і закликала всіх бути людяними і мати людське відношення до медичних працівників.

piv1

piv2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.