Міський голова Бердичева взяв участь у громадських слуханнях з децентралізації — РІО Бердичів

Субота, 4 Квітня

  • Бердичівський Базар

Міський голова Бердичева взяв участь у громадських слуханнях з децентралізації

Такі слухання проходили сьогодні у великому залі Житомирської обласної ради. Тут були представники всіх ОТГ Бердичівського району та інших районів області. 

Участь в обговореннях брав голова ОДА Віталій Бунечко та помічник Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Михайло Дяденко.

У своєму виступі міський голова Житомира Сергій Сухомлін зауважив: «?Зміни до Конституції дійсно потрібні, треба приймати, але є багато зауважень до цього документу. Ми казали про те, що префект має право подавати до Конституційного суду, якщо рішення обласної, міської ради суперечить Конституції, абсолютно правильно. Міські ради, громади потрібно контролювати, бо кілька років тому ці функції у прокуратури прибрали і іноді, всі ми знаємо про що кажемо, займаємося популізмом на вимогу політичних партій. Ще є декілька моментів, префект має право зупиняти рішення органу місцевого самоврядування, а потім подавати до суду. Скільки суд буде йти, рік, два три роки. Будівництво, наприклад, якесь, виділення землі людям. Можливо, краще прописати норму, що виключно рішення зупиняється рішенням суду. Це дуже важливі моменти, ми можемо паралізувати роботу рад»

Міський голова Бердичева на «форумі» не виступав ні з трибуни, ні з місця…

А як на мене, одну з головних проблем, яка заважає Україні розвиватись добре видно на першому фото, схемі розподілу влади в країні. Адже за теорією, яку досі ніхто не заперечив, найкраще, коли влада поділяється на законодавчу, виконавчу і судову. Як видно з інфографіки, всі ці гілки в Україні є, але до них аж ніяк не ліпиться те, що намальоване зверху цієї схеми.

В минулому році на маленьку шпаринку відчинялось вікно можливостей по облаштуванню цього класичного розподілу, коли на початку року почали говорити про ліквідацію посади президента, але говорили про це так тихо (адже, як мінімум з десяток політиків першого ешелону хотів отримати булаву), що ніхто і не почув.

А судячи з останніх подій, тепер не те що вікна не відчинятимуть, а можуть і квартирки забити…

rada1

rada2

rada3

rada4

rada5

rada6

rada7

 

super cina

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.