Депутат Віталій Вітусевич звітує про виконану роботу — РІО Бердичів

П'ятниця, 25 Вересня

  • Бердичівський Базар

Депутат Віталій Вітусевич звітує про виконану роботу

16 січ. 2020 Олександр Доманський

Розмова ця мала б відбутись ще в кінці минулого року, але тоді ще були незавершеними справи, які Віталій Йосипович запланував собі на 2019-й, та до початку нового року за старим стилем «план» все-таки вдалось виконати.

Хоча, звичайно ж, ніяких планів для депутатів не існувало і не існує, і контролером кожного з них є лише їх виборці і власне сумління.

Отже, після завершення року за всіма календарями, Віталій Вітусевич розповів журналісту, чим йому запам’ятався рік минулий і що очікує його виборців у році майбутньому.

Про його участь в сесіях обласної ради, принципову позицію у прийнятті рішень на користь виборців та ініціативу розгляду найактуальніших проблем Бердичівщини ми вже не раз писали на сторінках видання, а сьогодні більше уваги приділимо конкретним справам депутата у місті та районі.

Так, найчастіше минулого року до Віталія Вітусевича з проханнями про матеріальну допомогу зверталися люди, які потребували ліків чи коштів на лікування, і більше ста чоловік таку допомогу отримали. В кожному випадку уважно розглядались обставини хвороби, матеріальний стан сім’ї, висновки та діагнози лікарів. До речі, депутат не ділив людей на своїх виборців чи чужих, тож допомога приходила жителям всього району і навіть міста.

На жаль, бували і такі прохачі, які ходили по всім депутатам, розказували сльозливі історії і хотіли отримати допомогу з обласного бюджету багатократно. Але вони не знали, напевно, що така інформація систематизується в обласній раді, і одразу видно тих, хто намагається схитрувати.

Хоча бували і такі термінові випадки, коли людина дійсно не могла чекати всіх бюрократичних процедур проходження бюджетних коштів, і тоді доводилось просто виймати свій гаманець і давати стільки, скільки треба.

Завдяки депутату обласної ради і трохи завдяки волі випадку, в 2019 році засвітились вулиці в чотирьох селах Гришковецької громади. Вуличне освітлення повністю було зроблене в Скаківці, Журбинцях, Хмелищах і Никонівці. Хоча й тут не обійшлось без ображених. Люди, які живуть у віддалених кутках, до осель яких потрібно тягнути кілька кілометрів електромережі, щоб підсвітити лише їхні ворота, скаржились, що про них забули.

А щодо випадку, то насправді ці кошти (майже півмільйона гривень) Віталій Йосипович просив в обласному бюджеті на потреби прокладання водогону в селі Осикове, але коли через технічні та організаційні проблеми змоги зробити його в минулому році не стало, гроші оперативно переорієнтували на вуличне освітлення, щоб не повертати назад до бюджету.

Ще раніше депутатчимало коштів "вибив" на ремонти доріг громади, і найбільше радіють цьому жителі Реї та Гвоздави, адже новенький асфальт на дорозі між цими селами дозволяє за лічені хвилини доїжджати школярам до школи, паломникам до храму чи грибникам до лісу. По суті, найвіддаленіше село громади стало набагато ближчим до центру.

В Половецькому депутат облради залучив кошти обласного бюджету на встановлення дитячого майданчика біля школи та купівлю нових плит в шкільну їдальню. 

Разом зі своїми колегами, обласними депутатами Ігорем Романським та Іллею Смичком, Віталій Вітусевич домігся таки виділення з фонду розвитку територій (ДФРР) коштів на реконструкцію районної лікарні, і за три мільйони гривень було повністю замінено дах на головному корпусі лікарні. (Нагадаю, що раніше ми писали і про заміну вікон, купівлю рентген-апарата, ремонт операційної, фізкабінета, денного стаціонару та ще багатьох приміщень лікарні, на які було витрачено теж більше трьох мільйонів гривень- авт.)

Але все ж найбільше добрих справ зробив за цей рік Віталій Йосипович у своїх рідних Гришківцях. Так, за зверненням батьків він допоміг придбати для Дмитрівської школи шкільні дошки та парти, і навіть якщо колись все-таки доведеться їй об’єднуватись з гімназією, то ці меблі і приладдя теж не будуть зайвими.

Продовжилось у минулому році і облаштування зони відпочинку на Дмитровецькому ставку, про перипетії початку якого ми писали на сторінках газети. Вслід за встановленням альтанки і містка тут було облаштовано бруківкою всю острівну зону, встановлені столи і лавки, і навіть суперовий мангал, і тепер без смажених шашликів не обходиться жодного сільського свята. До речі, і до проведення таких свят депутат доклав чимало організаційних сил та власних коштів. Таких Івана Купала чи Водохреща, як минулорічні, не пам’ятають навіть старожили селища.

Ну і справжнім центром дозвілля став облаштований Віталієм Вітусевичем з допомогою місцевих активістів з громадської організації рибалок дитячий майданчик поблизу школи. Хоча називати його дитячим буде зовсім неправильно, адже тут проводять час і мами малюків, і старшокласники та, навіть, студенти, які на вихідні приїздять додому, а відучора тут зможуть не тільки відпочивати, але й загартовувати та тренувати своє тіло також дорослі.

Під час знімання фоторепортажу про новий спортивно-тренажерний майданчик у якості моделей залюбки погодились позувати навіть Гришковецькі бабусі, які вже встигли оцінити оздоровчі можливості деяких тренажерів. Саме їх встановлення і очікував (а вірніше – прискорював) Віталій Йосипович, щоб мати змогу твердо сказати, що все заплановане здійснити вдалося.

Таких тренажерів немає не те, що в інших громадах району, а навіть тренажери на Центральній площі Бердичева, встановлені під вікнами мерського кабінету, їм, як то кажуть, і в долю не падають. І куплені вони не в якійсь іноземній фірмі, а в місцевого виробника, який і встановив їх, і гарантію на правильну експлуатацію надав. Єдине, що зараз ще потрібно, то це дочекатись весни і гарно облаштувати майданчик між тренажерами, що знову ж таки у найближчих планах гришковецького депутата.

На початку 2020 року, на жаль, ніхто не може сказати з упевненістю, коли будуть наступні місцеві вибори, за якою системою вони будуть проводитись, але можна з впевненістю сказати, що до кінця своєї каденції (а скоріш за все і після неї) Віталій Йосипович все так же натхненно буде працювати на благо виборців, своїх односельчан, жителів всієї Гришковецької громади, інших громад Бердичівщини, включно і з її столицею – славним містом Бердичевом. Адже те, що це єдине ціле, давно зміг переконатись під час своєї депутатської діяльності Віталій Вітусевич.

Vitycevich1

Vitycevich2

Vitycevich3

Vitycevich4

Vitycevich5

Vitycevich6

Vitycevich7

Vitycevich8

Vitycevich9

Vitycevich10

Vitycevich11

Vitycevich12

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.