ОТГ Бердичівщини таки не дотягують до нового рівня спроможності — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

ОТГ Бердичівщини таки не дотягують до нового рівня спроможності

Про це свідчить аналіз фінансових показників бюджетів ОТГ Житомирської області за  9 місяців 2019 року, який підготував радник із місцевих фінансів Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Сергій Продоус

Отже, доходи загального фонду ОТГ без урахування міжбюджетних трансфертів за 9 місяців 2019 року скали понад 2 мільярди 919 мільйонів грн, що на 508 мільйонів грн (або на 21,1%) ніж минулого року.

OTG1

Так, 3 громади збільшили власні надходження більше ніж у 1,5 раза (Високівська ОТГ +58,5%; Новоборівська +92,1%; Потіївська +59,7%). Разом з тим, 2 громади не змогли перевершити надходження минулого року (Червоненська ОТГ -5,7%, Вчорайшенська -7,2%).

OTG2

В цілому за 9 місяців поточного року доходи загального фонду ОТГ з урахуванням трансфертів склали 5,725 мільярда гривень, з них податкові надходження 2,841 мільярда, неподаткові надходження – 77,4 мільйона, трансферти 2,806 мільярди гривень. Однак, по 17 ОТГ спостерігається невиконання власних надходжень загального фонду відповідно до плану на 9 місяців.

OTG3

63,2% податкових надходжень громади отримують від сплати ПДФО – 1,796 мільярда гривень, який виконаний на 99,8% від плану. Частка єдиного податку становить 14,8% або 420 мільйонів гривень. Разом з тим, за 9 місяців 2019 року перевищення від планових показників є по земельному податку на 12,1% (452 мільйони) та по податку на нерухоме майно на 13,5% або 55 мільйонів гривень.

OTG4

Середній розмір власних надходжень на 1-го мешканця по ОТГ склав 3,086 тисяч гривень, в тому числі середній обсяг надходжень податку на доходи фізичних осіб у розрахунку на 1-го мешканця – 1,787 тис.грн.

Відповідно до Методики формування спроможності територіальних громад, над оновленням якої зараз працює Міністерство розвитку громад та територій, одним із критеріїв визначення ресурсної спроможності ОТГ є кількість населення, що має проживати на території громади, і повинна становити не менше 5 тисяч осіб.

 В Житомирській області таких малочисельних громад 17, з яких у 8 ОТГ рівень дотаційності перевищує 20%, в 9 ОТГ витрати на утримання апарату коштом власних надходжень перевищує 50%.

В об’єднаних  територіальних громадах, в яких чисельність населення складає від 5 до 10 тисяч осіб  (у нас таких 18 ОТГ), кількість громад в яких рівень дотаційності перевищує 20%  - 4 ОТГ, також 4 громади в яких витрати на утримання апарату коштом власних надходжень перевищує 50%.

Відповідно, в більшості випадків, у територіальних громад з кількістю населення понад 5 тисяч осіб  фінансова спроможність є кращою. Тому громадам не варто зупинятися в пошуках можливостей якісного  покращення критеріїв своєї фінансової спроможності, в тому числі шляхом приєднання до себе суміжних громад.

OTG6

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.