Роздрукувати цю сторінку

Через «договорняк» голова Бердичівської райради повернув собі посаду швидше, ніж через суд

Про перипетії навколо керівництва Бердичівською районною радою ми вже писали не раз, і не два. Але, чомусь, не потрапила в поле нашого зору і залишилась невідомою для читачів ціла судова епопея, яка тривала між колишнім-нинішнім головою райради Максимом Самчиком і колишньою головою, а нині заступником голови Софією Томашевською.


Завтра, можливо, відбудеться фінал цієї епопеї, але є великий сумнів, що буде він яскравим і видовищним, скоріше стане буденним і не цікавим, зате за сухими рядками судових документів можна лише здогадуватись, які пристрасті кипіли під час зав’язки цієї вистави.


Але, по суті. На 1 жовтня 2019 року о 10.00 у Бердичівському окружному суді призначено слухання по справі № 806/2265/17, в якій Самчик Максим Юрійович позивається до Бердичівської районної ради і до державного реєстратора «про визнання незаконним та скасування рішення про дострокове припинення повноважень голови Бердичівської районної ради, його звільнення, поновлення на посаді голови Бердичівської районної ради, скасування державної реєстрації керівника органу місцевого самоврядування - голови Бердичівської районної ради».


Тобто, Самчик уже майже місяць, як обраний повторно головою районної ради, а у суді мають розглядати його ж позов про його попереднє зняття з посади. Здавалося б, уже нічого нікому доводити не потрібно, він і так знову здобув посаду, до якої прагнув, але тепер, при відповідному рішенні суду, йому ще й можуть повернути зарплату за весь час його «вимушеного» перебування поза межами кабінету на третьому поверсі будівлі по вул. Соборній, 23.
За десятком судових документів цікаво дізнатись, як саме діяли суди і до чого вони дійшли. Отже, 08.08.2017 рішенням 18 сесії Бердичівської районної ради 7 скликання № 286 «Про дострокове припинення повноважень та звільнення Голови районної ради» Самчика було звільнено. У цей же день реєстратор Головня Олег Вікторович зареєстрував Софію Томашевську головою Бердичівської районної ради.


А вже 17.08.2017 року Житомирський суддя Володимир Липа прийняв рішення про розгляд позовної заяви від Самчика на судовому засіданні 11 вересня 2017 року. Потім було ще кілька ухвал цього ж судді у справі і, врешті-решт, її передали за підсудністю до Бердичівського суду.


Суддя Вдовиченко, яка отримала цю справу за електронним розподілом, прийняла ухвали про розділення справ щодо поновлення на посаді та щодо дій реєстратора, а 4 грудня 2017 року прийняла ухвалу про призначення судового засідання про розгляд справи на 5 лютого 2018 року.


Після цього у гру вступила Софія Томашевська і від імені районної ради подала апеляцію на цю ухвалу. Спочатку її відхилив Житомирський окружний адміністративний суд, потім таку ж апеляцію відхилив сьомий апеляційний суд міста Вінниці, де її розглядали кілька суддів по черзі аж до червня 2019 року. Судячи з усього, Софія Томашевська чималу частину свого робочого часу займалась саме спробами перешкодити судовому процесу.


Оскільки йшли процедури апеляційного оскарження, у Бердичеві справа, по суті, не розглядалась. За цей час Максим Самчик, шляхом кулуарних домовленостей з депутатами райради та керівниками фракцій, зміг знову цілком демократичним шляхом здобути собі омріяну посаду.


У вівторок у суді він може відмовитись від свого позову, а може й наполягати на ньому. Вже завтра можна буде дізнатись, який шлях він обере. А ще, судове засідання може бути банально перенесене, тоді інтрига збережеться ще на деякий час.

Samchik1

Samchik2

 

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Останнє від Олександр Доманський