Бердичівські фермери виступають за чергове відтермінування продажу землі — РІО Бердичів

Четвер, 28 Трв

  • Бердичівський Базар

Бердичівські фермери виступають за чергове відтермінування продажу землі

Для цього їх сьогодні в актовій залі будівлі райдержадміністрації зібрав голова районної ради. Максим Самчик сказав, що для того, щоб районна рада завтра прийняла звернення до президента та кабінету міністрів, потрібно послухати думку фермерів.

 


Першим для виступу виголосився керівник підприємства «Андріяшівка-агро» (по суті, філії ТОВ «Щедра нива») Володимир Євгенович Лукоха. Вінн розповів, що працював раніше і в міністерстві сільського господарства, і в держаному управлінні справами президента (ДУСя), і на інших посадах. Він не заперечував, що ринок землі потрібен, але для цього потрібно все-таки краще підготуватись, адже сьогодні немає ні земельного банку, ні пільгових кредитів, ні реальної оцінки землі.

 


Підтримала його і знаний в районі керівник сільськогосподарського підприємства Марія Волкова, яка зазначила, що наміри президента Зеленського і його уряду про продаж землі є тільки намірами. Аграрії хочуть бачити тексти законопроектів та постанов щоб зрозуміти їх і дати свої пропозиції до цих документів. Також вона розкритикувала ідею з референдумом по відмін мораторію: «Тим, хто живуть на Хрещатику, все одно хто буде продавати землю і хто її скупить». Тому результат такого референдуму можна передбачити наперед.


Голова спілки фермерів Бердичівщини Віктор Барановський сказав, що хоч сільське господарство і називають локомотивом української економіки, але цей потяг вже давно заіржавів. Про фермерів згадують лише коли потрібна допомога сільраді, району чи армії. Він запропонував взяти за приклад польський досвід продажу землі, коли її потенціальний покупець має не менш ніж 5 років проживати у громаді та мати агрономічну освіту або ж великий досвід роботи у сільському господарстві.


Наступний виступаючий, колишній активний член КПУ, Костянтин Демчук неначе згадав молодість, і почав доводити присутнім, що лише держава може бути ефективним власником землі, і вона б мала давати її фермерам в оренду. На підтримку своєї думки привів кричущі випадки в Райгородку, коли рейдери переорювали чужі посіви, в Гадомцях, де місцевий посередник скупив у селян паї і перепродав їх під кар’єр каоліновому комбінату, чи у сусідній Вінничині, коли фермера вивезли бандити в ліс, і вже вночі все його хазяйство і земля були переписані на інших осіб.


Виступали ще Габріел Мкртчан, який доводив, що власник землі не буде так піклуватись про допомогу селам, як орендар, який залежний від селян, виступала представник реєстраційної служби, яка нагадала, що в кадастровій карті є дуже багато помилок, та інші аграрії.


Підсумував дискусію Максим Самчик словами про те, що він сам сяде за кермо трактора і поїде разом з фермерами на перекриття доріг, якщо інші дії виявляться неефективними. А поки що аграрії схвалили текст звернення, який має бути прийнятий Бердичівською районною радою завтра на сесії, та користуючись нагодою, привітали Віктора Чорноуса з днем народження

agro3

agro4

agro5

agro6

agro7

agro8

agro9

 

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.