Райгородоцька ОТГ займає друге місце на Житомирщині по неефективності використання бюджетних коштів — РІО Бердичів

П'ятниця, 14 Серпня

  • Бердичівський Базар

Райгородоцька ОТГ займає друге місце на Житомирщині по неефективності використання бюджетних коштів

05 вер. 2019 Олександр Доманський

Більше половини її власних доходів (точніше 54,4%) витрачається на утримання апарату управління, а це – один з основних показників ефективності роботи об’єднаних територіальних громад.

Тобто гроші від податків ідуть не на ремонт доріг чи благоустрій населених пунктів, а на те, щоб чиновники отримували гарні зарплати.


Хоча одним з головних завдань децентралізації і об’єднання територіальних громад було саме скорочення витрат на бюрократичний апарат, в деяких випадках вийшло якраз навпаки.

Нещодавно експерти програми «U-lead» з Європою опублікували аналіз виконання бюджетів ОТГ за перше півріччя 2019 року по всій Україні. Таблиці, що стосуються Житомирської області, публікуємо нижче, і з них видно, що ОТГ, які створені на території Бердичівського району, в кращому випадку знаходяться в середині списків ефективності, але аж ніяк не біля їх вершини.


Гришковецька ОТГ витрачає 28,5 % на свій апарат, Семенівська – 26,9 %, а Швайківська – 24,1 %. Показники ж тих громад, у яких центрами є великі міста, зовсім інші. Так, в Житомирі та Новоград-Волинському, які приєднали до своїх міст сільські території, менше 10% витрачається на утримання апарату.


Так само було б і в Бердичеві, якби була створена одна громада міста з районом…

r otg 1

r otg 2

r otg 3

r otg 4

r otg 6

 

super cina

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.