Міський голова Бердичева привітав волонтерів Корпусу Миру — РІО Бердичів

П'ятниця, 29 Трв

  • Бердичівський Базар

Міський голова Бердичева привітав волонтерів Корпусу Миру

 

Сьогодні відбулась його зустріч з волонтерами Корпусу Миру, які минулого тижня приїхали до Бердичева.

 


Майже два десятки молодих юнаків і дівчат проведуть у нашому місті півтора місяці, під час яких будуть вивчати українську мову та співпрацювати з місцевими школами та громадськими організаціями, а потім дехто залишиться в Бердичеві на рік чи два, а дехто – поїде в інші міста і села України.

 


Василь Мазур привітав американських волонтерів і наголосив, що їх місія - спілкування між людьми - дуже важлива для всього суспільства. Він закликав волонтерів зав’язати тут такі контакти, щоб їм не захотілось покидати наше гарне місто, а якщо й доведеться поїхати, то щоб хотілось сюди повертатись.


Запитав міський голова волонтерів також про те, чи є серед них хтось такий, чиї предки були з України. І в залі піднялось дві руки, тобто, серед двадцяти американців фактично виявилось десять відсотків українського походження. Хоча мер і запропонував жартівливо надати перше слово саме для Віки з Сіетла, яка має українське коріння, але в американської сторони був підготовлений інший план виступів.


Після того, як Василь Костянтинович покинув зібрання, його заступниця Валентина Адаменко представила волонтерам людей, з якими вони будуть співпрацювати в нашому місті, а саме – директорів другої та четвертої шкіл, начальників управління культури та соціального захисту та керівника бібліотечної системи. Саме в цих навчальних закладах та в громадській організації «М-Формація», яка створена на базі Центральної міської бібліотеки, волонтери будуть працювати довше, ніж півтора місяця.


Передала Валентина Василівна волонтерам також побажання від місцевої поліції не ходити пізно по барах та нічних клубах, і, в разі чого, оперативно звертатись по допомогу.


Далі вже волонтери представили себе та свою майбутню місію в Україні. Майкл, випускник університету економіки, вже працював у державній установі США, тому й тут представляв групу, як буде співпрацювати з управлінням соціального захисту. Девід, родом з Ньюарка, теж нещодавно закінчив університет, і напрямком його досліджень був розвиток бізнесу. Він презентував ідею його групи – організувати в Бердичеві англійський клуб. Андрій з Флориди після університету вже мав досвід роботи у профспілках, працював репетитором з мови, а тут буде курувати групу з викладання англійської мови в школах Бердичева.


Андрій знав раніше російську мову, тому українською спілкуватись в нього виходило досить добре, а Девід і Майкл здобули свої перші знання української буквально за кілька тижнів, і вже змогли зробити успішну презентацію.
Анонсування зустрічі міського голови з волонтерами фактично не було, тому представників інших ЗМІ і не було в залі, а я дізнався лише тому, що Девід живе в нашій родині, і ми бачимо його щоденне студіювання мови і допомагаємо йому в цьому процесі всім, чим можемо.


Для довідки:
Корпус Миру США в Україні було засновано у 1992 році, коли український Президент Леонід Кравчук та американський Президент Джордж Буш підписали двосторонню угоду про започаткування Корпусу Миру США в Україні. Відтоді Корпус Миру співпрацює з Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, і Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України над спільно запланованими проєктами.
Три цілі Корпусу Миру:
1. допомагати громадянам України шляхом надання компетентних спеціалістів для задоволення існуючих потреб у технічній кваліфікації;
2. сприяти кращому розумінню американців українцями;
3. сприяти кращому розумінню українців з боку американців
Проекти:
Викладання англійської мови як іноземної:
Волонтери викладають англійську мову в середніх школах, університетах та педагогічних коледжах та проводять тренінги в інститутах післядипломної освіти педагогічних кадрів. Застосовуючи методи навчання, орієнтовані на учнів, волонтери співпрацюють з українськими вчителями над вдосконаленням навчального процесу та педагогіки. Ці методи призводять до покращення результатів навчання англійській мові, громадянській освіті та іншим навичкам, які допоможуть студентам здобути успіх як у подальшій освіті, так і в майбутній кар’єрі.
Розвиток молоді:
Волонтери працюють у середніх школах, технікумах, і неурядових організаціях і співпрацюють з місцевими відділами у справах молоді та спорту аби допомогти молодим українцям підготуватися до роботи та життя в новій Україні. Вони пропонують учням та викладачам позитивні стратегії молодіжного розвитку, організовують шкільні заняття, позакласні заходи  і реалізовують громадські проекти, спрямовані на запобігання зловживанню алкоголем, палінню, вживанню наркотиків та розповсюдженню ВІЛ. Волонтери популяризують здоровий спосіб життя, і сприяють розвитку навичок у галузях інформаційних технологій, бізнесу, лідерства, громадянської свідомості, екології та кар’єрного розвитку.
Розвиток громад:
Волонтери здебільшого співпрацюють з неурядовими організаціями і у партнерстві з муніципальними або сільськими організаціями самоврядування. Добровольці сприяють соціальному та організаційному розвитку на місцевому рівні, щоб збільшити компетенції членів громад і виконавців послуг, щоб сприяти сталому розвитку місцевих організацій шляхом нарощування потенціалу та організації робіт, і міжгалузевому співробітництву та запровадженню зав’язків між неурядовими, урядовими організаціями та іншими.

volonter3

volonter4

volonter5

volonter6

volonter7

volonter8

volonter9

 

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.