Управління праці пропонує призупинити Положення про надання одноразової грошової допомоги бердичівлянам — РІО Бердичів

Середа, 20 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Управління праці пропонує призупинити Положення про надання одноразової грошової допомоги бердичівлянам

Заглиблюючись в передісторію появи виділення матеріальної допомоги бердичівлянам, члени депутатської комісії, які традиційно проводять засідання перед сесією міської ради, згадали, що почалося все з допомоги учасникам АТО. Тоді, як зазначили начальник управління праці і соціального захисту населення Наталія Омельянчук та начальник фінансового управління міської ради Олена Геднач, поранені військовослужбовці потребували допомоги на лікування. Визначеної конкретної суми з міського бюджету, яку б надавали тим, хто потребує допомоги і звернувся з відповідною заявою, висновком лікарів та документами, не встановлювали, адже поранення були різноманітні і лікування відповідно призначалося різне.

Після цього виділення матеріальної допомоги бердичівлянам стало вже звичним явищем і звертатися почали й прості громадяни, які потребують дорого вартісного лікування, оперативного втручання або ж потрапили у скрутне становище. Тому і суми варіюються від 500 гривень і до 20 000 гривень тощо. Визначає, кому надавати таку матеріальну допомогу, а кому – ні, лікарська комісія при міській лікарні за умови, а ми вже про це писали, подання заяви до УПЗСН, надання необхідних висновків лікарів та інших необхідних документів. І не факт, що всім буде погоджено, адже є і випадки, коли людям відмовляли у виділенні грошей з міського бюджету.


Цього разу на засіданні постійної депутатської комісії начальник УПСЗН Наталія Омельянчук зазначила, що є список людей, які потребують невідкладного лікування або оперативного втручання, адже мають загрозливу для життя хворобу, а для цього потрібна одноразова грошова допомога. Є 21 заява від мешканців Бердичева, повний комплект документів, висновки лікарні і акти обстеження матеріально-побутових умов проживання тих, хто звернувся. Загальна сума матеріальної допомоги становить 281 000 гривень.


Після цього доповідачка зазначила, що управління праці і соціального захисту населення просить у цьому проекті рішення призупинити дію Положення про порядок надання одноразової грошової матеріальної допомоги у зв’язку з тим, що необхідно за результатами проведення державного фінансового аудиту переглянути програму і видатки на матеріальну допомогу. Простіше кажучи, мова йшла про те, що на сьогоднішній день є доповідна записка, розрахована фінансовим управлінням з указанням про виплату дуже значних коштів на матеріальну допомогу, а тому Положення потрібно переглянути і внести зміни.


За словами присутніх депутатів, призупинення – це значить, що допомога виділятися не буде до розроблення нового проекту до наступної сесії, проте заяви людей значить тоді не розглядатимуться, а вони ж все рівно надходитимуть. Для порівняння і прийняття рішення про перегляд документа взяли положення міст Житомирської області і самого Житомира, в яких, як було вказано, таких сум, як в Бердичеві, не виплачують. Секретар міської ради Юлія Лефтер також наголосила на тому, що звернень багато, кошти виділяються з міського бюджету щоразу великі і їх вже просто немає, а депутати ж не можуть зі своїх кишень давати гроші. Також додала, що деякі суми взагалі незрозуміло для чого, адже доводиться 500 гривень виділяти на рівні з сумами для лікування, і в людей є працездатні діти та внуки, котрі теж повинні допомагати рідним, які опинилися у скрутному становищі.


Голова комісії зазначила, що не у всіх є рідні, не у всіх є можливість допомагати та давати гроші, а якщо у людей проблема і вони вже звертаються, то, напевно, це вже відчай і останній шанс і взагалі на себе брати таке рішення – це неправильно, адже люди прийдуть і почнуть бунтувати. Інші ж депутати вказували, що розуміють з одного боку ситуацію, що склалась, і з самого початку введення такого питання, як матеріальна допомога, були проти роздачі наліво і направо коштів. Але дане Положення було прийняте тоді, коли не знали, чого очікувати зі сходу України. А нині, і саме це мали на увазі під призупиненням Положення, люди ходять масово за грошима і доходить до абсурду, коли одні кажуть, що треба піти забрати кошти поки інші не забрали. Більше того, як було сказано, приходить один член сім’ї, потім – другий, третій.


Стосовно коштів на лікування для тих, хто у списку, і такого роду матеріальної допомоги, то тут зрозуміло, бо виділені гроші на фоні десятків і сотень тисяч гривень, потрібних для операцій, найчастіше операції на серцях і лікування онкохворих, це одне. А є звернення стосовно остеохондрозу чи перелічених усіх болячок та інших подібних питань, яких в місяць надходить чимало. В Рівному виділяють максимум 5000 гривень, в Новоград-Волинському, Попільні – до 3000-5000 гривень на лікування…


Комісія довго обговорювала дане питання і думки присутніх частково співпадали, а частково розходились. Для прикладу, зазначили, що онкохвора людина – це велике фінансове навантаження на родину, як і важкі серйозні операції, що людям квартири доводиться продавати… Та вирішити щось депутатська комісія мала, а тому надійшла пропозиція по 21 зверненню людей проголосувати позитивно нині, а стосовно Положення, то не призупинити дію, а рекомендувати управлінню праці розробити проект змін з урахуванням пропозицій фінансового управління і винести на розгляд сесії міської ради. Тоді, поки не будуть розроблені зміни до існуючого Положення, депутати не прийматимуть ніякі рішення щодо виділення матеріальної допомоги, але відповідна комісія зможе і буде розглядати заяви бердичівлян.

depkomisiya1

depkomisiya2

depkomisiya3

 

super cina

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.