До будівництва бердичівського притулку для собак долучились поліцейські — РІО Бердичів

Вівторок, 7 Липня

  • Бердичівський Базар

До будівництва бердичівського притулку для собак долучились поліцейські

 Ні, вони не місили бетон чи клали цеглу, але на хід будівництва вплинули дуже й дуже серйозно.


Про це будівництво вже можна було б не тільки писати статтю, але й знімати багатосерійний серіал. Адже про притулок для безпритульних собак в Бердичеві почали говорити у всіляких перед- і післявиборчих промовах вже більше десяти років тому. В основному цю тему піднімали опоненти міського голови і, врешті-решт, вони домоглись свого.


Кілька років тому була виділена земельна ділянка для будівництва притулку (по вулиці Чуднівській, поблизу території комунального підприємства «Бердичівкомунсервіс»), замовили проектну документацію та оголосили тендер на будівництво.


В першому тендері, який був оголошений 30 жовтня 2016 року, очікувана вартість будівництва становила 3 мільйони 862 тисячі гривень. В торгах взяли участь аж чотири претенденти на право збудувати в Бердичеві суперпритулок. Місцеве підприємство «Прогрес-Буд», яке запропонувало ціну 3,774 мільйони; два житомирських підприємства, які часто беруть участь в тендерах за бюджетні кошти і часто їх виграють - ПП «Елітбуд-1» (будує в Бердичеві очисні споруди) та ТОВ «АртХаус» (реконструювало в Бердичеві театр), які, відповідно, запропонували ціну в 3,1 мільйони та 2,998 951 мільйони гривень; і чуднівське підприємство «Будівельник», яке, дивним чином, встановило ціну ще на дев’ятсот гривень меншу і стало переможцем тендеру. Але ці торги тоді відмінили через формальну невідповідність тендерної документації.


На наступні тендери оголошувалась очікувана вартість будівництва вже 4,4 мільйони гривень, але двічі в тендері ( у вересні і у жовтні 2017 року) брало участь лише одне чуднівське підприємство «Будівельник» з пропозицією 4,362 млн., і тому торги відмінялись. І, врешті-решт, у листопаді на таку суму уклали договір з найбільш наполегливим учасником торгів.


Тоді ж будівництво розпочалось і, незважаючи на осінньо-зимову пору, вдалось зробити чимало робіт по підготовці будівельного майданчика (а там було болото, хащі і старі осокори), облаштуванню комунікації, під’їздів та інших необхідних для подальшого будівництва робіт. Я був тоді на будівництві, спілкувався з будівельниками, і бачив як непросто їм було тоді розпочинати. (див. фото нижче).


У кінці року «Бердичівкомунсервіс», який є замовником будівництва, виплатив підряднику перший мільйон гривень, отриманий на ці цілі з міського бюджету. І саме цей мільйон «впав у око» нашим славним правоохоронцям. Рівно через рік, в грудні 2018 року, вони розпочали слідство за підозрою у завищенні витрат на відрядження робітників більш ніж на 120 тисяч гривень, на вертикальне планування – 119 тисяч та на прокладання комунікацій з електроосвітлення та водопостачання – майже 183 тисячі гривень. Загалом, на суму в 429536 грн.


Слідчі вилучили всю документацію з підприємства «Бердичівкомунсервіс» (не повернута вона і досі), зробили обшуки в офісі та житлі директора ПП «Будівельник» в Чуднові, звідки теж вилучили документацію, два ноутбуки і п’ять флешок. До цього часу тривають експертизи вилучених комп’ютерів, і завданням останньої (від 29.05.2019 р) є перевірити коли саме створювався файл: «Наказ про відрядження», який, мовляв, може свідчити про достовірне використання коштів.


Напевно, директор цього будівельного підприємства вже й не був радий, що так наполегливо старався виграти в тендері, бо після того, як 1 лютого 2019 року в його домі пройшли обшуки, вже 11 лютого підписав договір із замовником про те, що розриває попередню угоду на будівництво. В ньому сторони засвідчили, що не мають претензій одна до одної.


Всього за будівельні роботи було перераховано близько двох мільйонів з чотирьох запланованих і збудовані дві основні будівлі. Як пояснили в бухгалтерії КП «Бердичівкомунсервіс», після розірвання договору, вони подали проектно-кошторисну документацію на експертизу для коригування вартості будівельних робіт, які залишилось виконати, а потім буде оголошено новий тендер на добудову славнозвісного (чи злощасного) притулку.


Але навіть з його добудовою, навряд чи закінчаться проблеми з притулком чи з бродячими собаками. Адже, після введення його в експлуатацію (думаю, перед якимись виборами), на його експлуатацію теж потрібні будуть кошти і ще й немалі. Треба і ветлікаря в штаті тримати, і прибиральників, і годувальників, і ще й закупати продукти для їх харчування. Все це щороку може вартувати міському бюджету як мінімум кілька мільйонів гривень. І найголовніше – ніяк не впливатиме на кількість бродячих собак у Бердичеві, бо за нашими гуманними законами знищувати їх не можна. Можна лише ловити, стерилізувати, кормити і випускати туди, де взяли.


Що станеться раніше – завершення будівництва притулку, чи завершення слідства та судового розгляду можливих зловживань при будівництві, прогнозувати важко. Але одне можна сказати ствердно вже зараз: «Цей об’єкт ще не раз буде темою наших публікацій».

  112 pritulok

113 pritulok

114 pritulok

IMG 1808

IMG 1810

IMG 1811

IMG 1812

IMG 1813

IMG 1814

IMG 1816

IMG 1817

IMG 1818

119 pritulok

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.