Аж двома науковими конференціями Бердичів зустрічає 220-річницю з дня народження Бальзака — РІО Бердичів

Середа, 27 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Аж двома науковими конференціями Бердичів зустрічає 220-річницю з дня народження Бальзака

Про планування цих конференцій стало відомо ще в грудні минулого року.

 

 Тоді місцеві ЗМІ опублікували інформаційний лист директора музею історії Бердичева Володимира Скавронського про те, що 20-22 травня 2019 року проводитимуть в м. Бердичеві Міжнародну науково-краєзнавчу конференцію «Бердичівська земля як феномен розвитку європейської культури та мистецтва», присвячену 220-річчю від дня народження великого французького письменника Оноре де Бальзака, організаторами якої виступають Національна спілка краєзнавців України, Управління культури Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Бердичівська міська рада, Бердичівська місцева організація Національної спілки краєзнавців України, Французька компанія «BETEN International».


Того ж грудня в соціальних мережах почали розповсюджувати подібний інформаційний лист і організатори іншої конференції: «Шановні колеги! 16-17 травня 2019 року на базі КЗ «Бердичівський педагогічний коледж» Житомирської обласної ради (м. Бердичів, вул. Європейська, 53/1) відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Оноре де Бальзак: грані, інтерпретація, Україна», присвячена 220-річчю з дня народження письменника.
Ця конференція увійшла у всеукраїнський список заходів фестивалю «Бальзак-Фест», який організовує міністерство культури разом з Житомирською ОДА за ініціативою громадської організації «Бальзак-Ганська», одним з засновників якої є керівник тієї ж Французької компанії «BETEN International»


14 травня відбулась поїздка, організована профспілкою освітян до Верхівні, в рамках проведення краєзнавчої Бальзаківської конференції під керівництвом Павла Скавронського, а вже 15 травня туди ж поїхала делегація учасників та гостей іншої конференції, під керівництвом Богдана Кицака. Адже, громадська організація «Центр розвитку Бердичева», яку він очолює, стала співорганізатором конференції в педколеджі.
На заходи, які проходили в коледжі, всі місцеві ЗМІ не запрошували, а з короткого телерепортажу та постів в соцмережах важко зрозуміти, що ж там все-таки було. Керівники навчального закладу обіцяли розповісти про все детальніше на сайті коледжу, але, поки що, такого матеріалу там немає.


Заступник міського голови з гуманітарних питань, яка брала участь в заході, хоча і трохи запізно, але, напевно, все-таки зрозуміла, що для інформаційного простору досить важким буде сприйняття двох схожих конференції однієї тематики в одному місці та майже в один і той самий час, тому й прийняла рішення про перенесення краєзнавчої конференції на місяць пізніше, десь на кінець червня. Хоча збірник статей до неї вже вийшов з друку, а гості заздалегідь готувались саме на попередні дати.

 

 P.S. І хай не думають читачі, що така ситуація виникла через якусь неузгодженість, міжвідомчі негаразди чи амбіції між різними організаторами, в Бердичеві такого бути не може. Просто дуже вже багато людей хочуть прославити наше рідне місто, а приводів так мало…

balzak3

Balzak4

Balzak5

Balzak6

Balzak7

Balzak8

Balzak9

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.