8 травня в Бердичеві: згадали всіх — РІО Бердичів

Четвер, 28 Трв

  • Бердичівський Базар

8 травня в Бердичеві: згадали всіх

 На відміну від минулих років, коли всі урочисті заходи біля меморіальних дошок, встановлених на честь героїв Радянського Союзу та загиблих воїнів АТО, об’їжджав особисто міський голова разом з багаточисельною «свитою», нині вирішили, що самі навчальні заклади визначатимуть і час проведення заходів, і їх формат. 


Так, в дванадцятій школі місцем проведення вибрали актову залу, а не шкільний двір поблизу меморіальних дошок, бо погода в Бердичеві – холод і дощ, який міг пуститись щомиті, аж ніяк не сприяли цьому. Лише на кілька хвилин діти вибігли з теплої зали, щоб покласти квіти до двох меморіальних дошок, які прикрашають стіну будівлі і повернулись назад.

Одна дошка сповіщає, що в цій школі навчався захисник України солдат Сергій Гадіулін, який загинув в 2015 році на Донбасі, а друга – про те, що в школі навчався державний діяч генерал-лейтенант Андрій Таранов, який розбився в 2016 році, катаючись по Дніпру на гідро скутері.


Андрій Іванович Таранов працював заступником голови адміністрації Президента України Порошенка з питань силових органів з грудня 2014 року, хоча свій орден «За мужність» ІІІ ступеню отримав ще в 2012 році згідно з указом Януковича. Дуже багато фактів його біографії все ще залишається військовою таємницею, але достеменно відомо, що саме він був ініціатором створення в Бердичеві, на базі колишньої школи прапорщиків, сучасного навчального центру Сил Спеціальних Операцій.


Не забули цього дня в Бердичеві згадати і тих, кого ще до війни на Сході називали головними героями травневого свята. Так, біля будинку по вулиці Садовій з меморіальною дошкою про те, що тут жив Герой Радянського Союзу Григорій Найдін, учні першої школи провели традиційний урок мужності.


Вони розповіли, що свій подвиг командир танку Григорій Найдін звершив ще в перші дні Великої Вітчизняної війни, коли 23 червня неподалік від Вільнюса знищив за один день 15 німецьких танків і 10 артилерійських гармат. Його легкий танк БТ-37 зайняв зручне місце у засідці неподалік болота. Коли колона німецьких танків втягнулась в єдину дорогу через болото, він спочатку підбив головний танк, потім замикаючий танк, а потім всю бронетехніку, яка знаходилась між ними.


Таку тактику боротьби з механізованими колонами активно застосовували в іншій війні, яка проходила в горах Гіндукуша через кілька десятиліть після Другої світової. Але тоді вже в ролі нерухомих мішеней виступали радянські танки, БТРи та КАМАЗи.


І хоча нині, на всіх пам’ятних заходах їх учасники раз за разом називали героями і ветеранів другої світової, і захисників України - воїнів АТО, і воїнів-інтернаціоналістів, біля стели з іменами загиблих в Афганістані бердичівлян ніяких урочистостей не було. Надто вже схожою з позицій сьогодення виглядає місія радянської армії в Афганістані на дії російських «відпускників», яких через військкомати вербували на захист населення Донбасу від української «хунти».


Так само нелогічним виглядає і вшанування «героїв» операції «Дунай», які в 1968 на танках приїхали до Праги, щоб придушити прагнення до свободи чеського народу. Можливо, пройде ще кілька років, і це стане, нарешті, очевидним для тих, хто організовує святкові заходи.


А, можливо, зміни будуть не такими помітними, але все ж неминучими. Так, ще кілька років тому бердичівські школярі проводили аналогічні мітинги біля будинку по вулиці Короленка, 31, де проживав Франц Кучеров, який отримав звання радянського героя ще за участь у загарбницькій «фінській кампанії». Сьогодні немає вже на цьому місці ні меморіальної дошки, ні будинку...

pokladannya doshki1

pokladannya doshki2

pokladannya doshki3

pokladannya doshki4

pokladannya doshki5

pokladannya doshki6

pokladannya doshki7

pokladannya doshki8

pokladannya doshki9

pokladannya doshki10

pokladannya doshki11

1dom2

1dom1

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.