Голова Бердичівської районної ради провела «мозковий штурм» по вирішенню бюджетних проблем — РІО Бердичів

Четвер, 19 Вересня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Голова Бердичівської районної ради провела «мозковий штурм» по вирішенню бюджетних проблем

Для цього в своєму кабінеті сьогодні Софія Томашевська зібрала голів семи останніх сільрад району, голів або представників нових об’єднаних територіальних громад та журналістів місцевих ЗМІ.

 


Чомусь на подібні робочі наради майже ніколи не запрошували журналістів, і чого запросили на цей раз, зразу було незрозумілим. А зрозумілим стало лише після того, як голова ради неодноразово в якості найбільшого покарання для норовливих керівників об’єднаних громад наголошувала на тому, що буде змушена передати до ЗМІ інформацію про ті ОТГ, які не бажають фінансувати районну лікарню чи оздоровчий табір «Березовий Гай». Саме цим двом об’єктам і була присвячена розширена нарада у районній раді, вірніше що з ними робити в умовах їх крайнього недофінансування.

 


Спочатку говорили про проблеми районної лікарні. Тієї медичної субвенції (тобто коштів з державного бюджету), яку перерахували всі ОТГ в районний бюджет катастрофічно не вистачає для роботи лікарні, адже її сума розрахована лише на зарплату медичних працівників та ще на кілька фінансових потреб установи. А гроші на енергоносії, харчування, медикаменти, комунальні послуги лікарні потрібно знаходити в місцевих бюджетах.
До останнього року, коли в район входили більшість сільських рад, гроші ці з горем пополам, але все ж знаходили у районному бюджеті. А тепер, коли нові ОТГ забрали податкові надходження собі, і вже понапридумували, як вони їх використають, районна лікарня залишилась як «у розбитого корита».


Софія Броніславівна зазначила, що колектив райлікарні багато потреб покриває за рахунок власних резервів, угод з благодійниками та інших способів, але на чотири напрямки: інсулін, електроенергія, паливо та програма «доступні ліки», все ж потрібна фінансова допомога об’єднаних громад району.


З головним лікарем «районки» трохи подискутували голова Семенівської ОТГ та заступник голови Райгородецької ОТГ з приводу обміну листами щодо конкретних сум необхідної допомоги, інформації про кількість пролікованих мешканців окремих громад та принципів розподілу коштів між ними. Але врешті-решт всі погодились, що допомагати лікарні потрібно, хоча Андрій Петрович і сьогодні, і раніше не раз з опалу говорив: «Скажіть, що лікарня непотрібна і закрийте її».


Наступним об’єктом обговорення стала ситуація з оздоровчим табором «Березовий Гай». За інформацією директора, для початку сезону мінімально потрібно 350 тисяч гривень щоб закрити заборгованість по зарплаті сторожів та отримати дозвільні документи від всіх необхідних інстанцій.


Для дітей з Бердичівського району в цьому сезоні встановили пільгову ціну 5600 гривень за путівку, а для участі в тендерах ця сума набагато більша, але щоб перекрити всі потреби, потрібно, щоб з району по такій ціні «відпочило» мінімум 150 дітей. Так змалювала фінансову ситуацію директор «Березового Гаю».


У відповідь присутні досить скептично оцінили такі перспективи, тому голова районної ради запропонувала висловлювати свої пропозиції всіх присутніх. Я запропонував продати табір і не мучитись, або хоча б розпочати попередні процедури для його продажу. Адже, що так спільна власність в умовах ринкової економіки вже встигли побачити на прикладі колишніх колгоспів.


Натомість Софія Броніславівна озвучила свою пропозицію: «Звернутись до керівників аграрних підприємств та інших підприємців району, щоб ті взяли собі в оренду по одному будиночку (всього їх там 14), зробили там ремонти, придбали нові меблі, і весь час окрім літнього оздоровчого сезону могли використовувати для свого відпочинку».


Таку ідею підтримав присутній на нараді Габріель Мкртчян, і сказав, що один будиночок він вже згоден взяти. А інші учасники дискусії висловлювали й інші пропозиції, як то брати участь в грантах, придумувати для дітей кращі атракціони, та ще чимало слушних думок. Але впевненості в тому, що вже завтра десь з’являться гроші, у директора табору навряд чи стало більше після такої наради.


А мені після цього «мозкового штурму» в черговий раз подумалось наскільки іншими і продуктивнішими були б дискусії, якби на теренах району виникло не чотири воюючих між собою громади, залишки сільрад і місто, а нормальна і потужна громада у складі Бердичева та всіх сіл району.

1gay1

1gay2

1gay3

1gay4

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.