Віце-прем’єр міністр України та мер Бердичева сперечались на сцені місцевого МПК — РІО Бердичів

Четвер, 19 Вересня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Віце-прем’єр міністр України та мер Бердичева сперечались на сцені місцевого МПК

Але, сперечались по-доброму, немов змагаючись у хитрих бердичівсько-житомирських інтонаціях про те, які об’єкти в Бердичеві потрібно будувати в першу чергу, а які ще швидше. Але, про все по порядку.


У середу 6 березня в міському Палаці культури імені О. Шабельника відбувся захід під назвою «Виїзне засідання ради регіональних реформ». Такі заходи нині проходять у всіх містах і центрах об’єднаних сільських громад по всій Україні. Цю геніальну тактику, напевно, придумали президентські піарники і, треба сказати, що іноді вона таки діє. Я йшов на цю «раду» з досить критичним настроєм, але після її закінчення цей настрій трохи змінився.


Зі складом глядачів, які вщерть заповнили залу МПК, в статті напередодні я не помилився. Біля входу запитав кількох людей звідки вони, і зрозумів, що це шкільні вчителі та співробітники, які сказали, що з кожної школи мало бути по 15 осіб. Але коли запитав жінок більш поважного віку, з якої вони школи, сказали: «З двісті сорок дев’ятої». Таких шкіл у Бердичеві, звичайно ж, немає, зате є виборча дільниця з таким номером, яка буде розташована по вулиці Братів Міхєєвих.


Отже, бюджетники і агітатори поспішали до Палацу культури, де мали бути без п’ятнадцяти чотири. Та в фойє рух цього людського потоку значно стишувався і навіть надовго затримувався, адже тут наливали безкоштовну каву та роздавали безкоштовне печиво, попереджаючи дітей, щоб ті по багато не брали.


А на кожному стільчику театральної зали лежав комплект: запрошення, ручка і анкета. Поки чекали гостей, учасникам заходу запропонували відповісти на питання анкети. В ній був чималенький перелік об’єктів соціального призначення, які планується збудувати в Бердичеві і питання, чи згодні вони з таким списком. Нижче були вільні графи, де можна було написати свої пропозиції та згода або відмова про участь в аналогічному заході в Житомирі.
Через двадцять хвилин після призначеного часу до зали увійшли і зайняли призначені для них на сцені стільці головні гості «ради» - міський голова Бердичева Василь Мазур, народний депутат Олександр Ревега, голова облдержадміністрації Ігор Гундич та віце-прем’єр України Геннадій Зубко.


Геннадій Григорович виступав дуже гарно, розповідаючи про досягнення децентралізації та інші здобутки, які Україна зробила протягом останніх років під проводом діючого президента, жодного разу не згадавши «Томос» і «Безвіз». А коли запитав, чи є в залі голови об’єднаних сільських громад, відповіддю стала тиша. Напевно, він не знав, що в Бердичеві офіційні заходи районних і міських очільників ніколи не перетинаються, наче і не існує в природі сусідніх територіальних громад.


Голова ОДА Ігор Гундич продовжив розповідь про досягнення на теренах області. Досягнення в їх розумінні – це збудовані заново або реконструйовані за багато-багато мільйонів об’єкти освіти, медицини чи культури. І ключові смисли в цих досягненнях саме ці багато-багато мільйонів, які «освоюють» вельми небагато численні будівельні фірми.


А його фразу: «Децентралізація дає можливість самим громадам вирішувати де і що будувати…», можна проаналізувати на прикладі реконструкції Гришковецької гімназії. Так, зовсім не громада селища і навіть не районна рада приймали рішення про реконструкцію найновішої школи району, яка нині носить назву «гімназія».


Хтось в Житомирі придумав, що за 10 мільйонів можна провести термосанацію (утеплення) будівлі і зажадав, щоб селищна і районна рада взяли участь у спів фінансуванні будівництва на 10%. Селище дало півмільйона і район мільйон, але роботи затягнулись на роки.


Мало того, потім знову хтось в Житомирі вирішив, що крім утеплення тут треба провести ще й повний внутрішній ремонт приміщень, що «тягне» ще на 22 мільйона гривень. Розвернули пів школи, діти вчаться в дві зміни, харчуватись ніде, і до того ж тепер вимагають спів фінансування у селищної ради в обсязі 30%, тобто ще близько шести мільйонів.


Та якби місцева громада знала наперед, що будівництво буде тягнутись так довго і потребуватиме з ресурсів громади стільки коштів, ніхто б і ніколи не погоджувався б на таку «реконструкцію». З лікарськими амбулаторіями ситуація аналогічна. В селах і селищах повно закинутих приміщень, натомість ми радо рапортуємо, що будемо будувати нові.


Коли дійшла черга виступати міському голові Бердичева, Василь Мазур запропонував спочатку подивитись фільм-презентацію міста. А розпочався цей фільм саме з аналізу економічного становища бердичівських підприємств, які є базисом і основою наповнення місцевих бюджетів. Це дуже правильний підхід, адже всі бюджетні прожекти можуть лопнути, як мильні бульбашки, якщо не буде працювати реальна економіка.


Ну, а після фільму і виникла та невелика суперечка, яка увійшла до заголовку статті. Василь Костянтинович неодноразово робив спроби почути від посадовців області та країни прилюдно обіцянки надати фінансову допомогу на всі заплановані у місті об’єкти, але ті так само віртуозно говорили про все, що завгодно, аби не давати гарантій, яких вони, можливо, і не зможуть дотриматись.


Загалом збори тривали більше двох годин, а на підсумковому брифінгу для журналістів, коли столична репортерка майже дістала Зубка питанням, чому ж він приїхав саме в Бердичів, Геннадій Григорович відповів: «Бердичів є уособленням багатьох міст обласного значення в Україні…»


І дуже хочеться сподіватись, що Бердичів стане уособленням не проблем міст обласного значення, а їх здобутків. Що вулиці міста колись вкриватиме рівний асфальт, з кранів тектиме чиста питна вода, тепло в оселях не буде залежати від уряду, президента чи мера, а житимуть тут добрі, розумні і заможні люди.

IMG 9896

IMG 9903

IMG 9899

IMG 9900

IMG 9902

IMG 9914

IMG 9919

IMG 9932

IMG 9935

IMG 9946

IMG 9951

IMG 9960

IMG 9963

IMG 9967

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.