Бердичів може креативно відзначити День Соборності — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Бердичів може креативно відзначити День Соборності

22 січня ми щорічно святкуємо День Соборності - свято, встановлене на честь проголошення Першої Незалежності та Акту злуки УНР і ЗУНР. 

grafik

Незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради у 1918 році, а вже за рік у той же день на Софійському майдані в Києві відбулось офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу.

 

Фактично, саме цей день є Днем Незалежності України, а не 24 серпня 1991 року. Другу дату можна вважати днем Відновлення Незалежності після тривалої окупації.

 

В сучасній Україні на державному рівні вперше відзначався цей день вже у 1999 році. Хоч свято досить молоде, але ж насправді у цьому році відбудеться вже 20-та річниця!

 

Українці завжди влаштовували різноманітні способи вшанувати цей день, але останні декілька років свято набуло неабиякого значення та навіть нового сенсу. Адже зараз, як ніколи, гостро стоїть питання Соборності України. Це свято повинно було стати нагадуванням про те, яких зусиль та жертовності коштувало нашим предкам об’єднання українських земель, які невпинно намагались розділити та привласнити як зі Сходу, так із Заходу. Сьогодні ж ми бачимо, наскільки важливим було це нагадування. Адже той самий ворог знову намагається зруйнувати українську державність, навіть через сотню років.


Ще новішими смислами воно наповнилось після офіційно проголошеного української владою курсу на Децентралізацію країни та похідної від цього курсу – процесом добровільного об’єднання територіальних громад. Збільшення повноважень місцевим громадам може надати поштовху у розвитку як міст, так і сільських територій, якщо вони не будуть сваритись між собою, а діяти консолідовано і злагоджено.

Саме тому аж ніяк не фантастичним виглядає такий сценарій святкування Дня Соборності у Бердичеві:

                                                      22 січня 2019 року, вівторок
- 10.00 – біля міськвиконкому збираються депутати міської ради, працівники апарату, бюджетних установ, та інші традиційні учасники міських заходів з державними прапорами, квітами та іншою святковою атрибутикою.
- 10.00 – біля райдержадміністрації збираються депутати районної ради, працівники РДА, сільські голови та депутати сільських і селищної рад, працівники бюджетної сфери та інші традиційні учасники районних заходів аналогічно з прапорами і квітами.
- 10.30 – одночасно з міськвиконкому та райдержадміністрації в колону по одному назустріч один одному вирушають представники делегацій.
- 10.40 – перші представники колон зустрічаються на площі Соборній навпроти пам’ятника Шевченку, а інші учасники формують ланцюг від міськвиконкому до РДА, взявшись за руки.
- 10.50 – 11.00 – ланцюг Злуки фотографують журналісти з автомобіля, квадрокоптера та стаціонарних місць зйомки
- 11.00 – учасники Ланцюга, як стоять ближче до РДА та міськвиконкому рушають один одному назустріч, збираючись біля пам’ятнику Шевченка
- 11.20 – 12.00 Мітинг, присвячений Дню Соборності, у виступах якого акцентуються сьогоднішні реалії взаємодії сусідніх територіальних громад.
- 12.00 – спільне виконання Державного Гімну України
- 12.10 – обмін між учасниками з міста і району вітальними листівками з побажаннями дружби, єдності і соборності.

А може відзначити, як завжди, в окремих залах чи кімнатах школярі почитають вірші про історію, заспівають пісню про калину і розійдуться, шукаючи в телефонах інформацію про роботу в столиці чи за кордоном…

 

super cina

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.