На Бердичівщині пройшли перші сесії новостворених ОТГ — РІО Бердичів

Понеділок, 24 Червня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

На Бердичівщині пройшли перші сесії новостворених ОТГ

Лише 23 грудня відбулись вибори депутатів та голів трьох об’єднаних територіальних громад в Бердичівському районі – Гришковецької, Швайківської та Райгородецької, а вже у четвер пройшли перші сесій їх рад.

 


В Швайківці провели представлення депутатів та голови ОТГ і обрали таємним голосуванням секретаря, яким стала діючий секретар сільради Ольга Павлівна Гусар. Наступні сесії запланували провести на наступному тижні в середу та п’ятницю.

 


В Райгородку так само представили депутатів, голову, обрали секретаря (Борисюк Інну Пилипівну, теж діючого секретаря) та створили робочі групи для опрацювання наступних необхідних рішень. Наступні сесії планується провести в суботу і наступний вівторок.


І якщо в Райгородку та Швайківці вони були досить коротким, на яких розглядались всього по кілька питань, то в Гришківцях було вирішено їх значно більше. Про них і напишемо детальніше.


В колишню обрядову, а нині повноцінну сесійну, залу в четвер ввечері прийшли і новообрані депутати ради, і численні гришковецькі активісти. Більшість з них вперше почули при відкритті сесії не тільки звуки Гімну України, але й гімну Гришковець, який влітку написав відомий в нашому краю композитор Олесь Коляда на вірші не менш знаменитого Михайла Пасічника (жителя селища).


А потім голова виборчої комісії Людмила Пісенко вручила посвідчення депутатам та голові ради Ірені Лісовій, яка після прийняття присяги приступила до головування на зібранні. Вже з порядку денного стало зрозуміло, що швидко ця сесія не закінчиться, адже Ірена Леонідівна запланувала прийняти на ній більше десятка питань, які гостро необхідні для швидкого запуску та функціонування нової громади.


Крім виборів секретаря ради (ним стала Солопчук Наталя Геннадіївна, яка раніше працювала секретарем в Осиково), в Гришківцях створили постійні комісії ради і розподілили між ними депутатів та призначили їх голів. Депутат Чернюк обурився, що голова ні з ким не радилась щодо призначення голів (а ними стали всі депутати з Гришковець) і розподіл депутатів по комісіях. Також депутати зашуміли, що треба не так швидко голосувати, а треба хоча б знайомитись з питаннями та обговорювати їх.


У відповідь на такий демарш головуюча при розгляді наступного питання чи не п’ятнадцять хвилин читала з десяток сторінок положень про постійні комісії, списаних з якоїсь міської ради, бо навіть в багатьох випадках не замінили в тексті її на селищну. Саме при цих голосуваннях і стало зрозуміло, хто в раді буде представляти так звану "опозицію". Нею стали депутати від Солотвина, Половецького та Скаківки, від шести до восьми чоловік, які складають меншість від загального складу ради 25 депутатів.


Наступним рішенням, прийнятим новими депутатами, стало рішення про реорганізацію сільських рад, які раніше діяли на території ОТГ. Рішення фактично технічне, але насторожив його останній пункт: «Відповідальність за виконання рішення покладається на комісію…». Відразу згадалось, як ми в редакції відмовляємо людям писати в оголошеннях слова «ціна договірна», адже вони абсолютно ніякого смислового навантаження не несуть, а лише займають газетну площу.


Так і тут, відповідальність покладена на членів комісії - це значить не покладена ні на кого. Саме так закінчуються майже всі рішення Бердичівської міської ради, але в інших містах і громадах практикою є покладання обов’язків контролю за виконанням рішень або особисто на голову громади, або ж на його заступника чи іншого штатного працівника виконавчого комітету.


Далі на сесії обрали заступника селищного голови з питань освіти, медицини, спорту і культури, яким стала Олена Анатоліївна Рудик. Хоча, точніше, її не обирали, а затвердили більшістю голосів депутатів пропозицію Ірени Лісової. Та і як би депутати не затвердили, якщо Олена Анатоліївна є головою районної організації партії «Батьківщина», а половина обраних депутатів висувались саме від цієї партії.


На жаль, на цьому мені довелось покинути сесію, але присутні там розповідали, що бурхливі дебати розгорнулись і при затвердженні членів виконавчого комітету, і при голосуванні за штатну структуру нової громади, тому подробиці цих рішень повідомимо в наступних публікаціях.

IMG 9063

IMG 9067

IMG 9075

IMG 9077

IMG 9085

IMG 9086

IMG 9089

IMG 9094

IMG 9097

IMG 9104

IMG 9106

IMG 9108

IMG 9109

IMG 9111

IMG 9113

IMG 9115

IMG 9117

super cina

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.