Бердичівська молодь розповідала про історичну постать Степана Бандери — РІО Бердичів

Вівторок, 25 Червня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичівська молодь розповідала про історичну постать Степана Бандери

Про міць і незламний дух українського народу знають не лише в нашій державі, але й за її кордонами. Невтомна жага до боротьби за свободу, волю України, прагнення пробудити свідомість людей та вивільнитися з-під ярма супроводжували українців споконвіків. І підтвердженням цього є історія нашої держави, історія українського народу та її постатей.

Звісно, важко порівнювати події минулих століть і нинішніх, методи боротьби і наслідки, але всі вони просякнуті єдиною ідеєю – мир в Україні, її незалежність та самостійність, захист її кордонів від ворожих зазіхань. Нині цю нелегку і криваву місію виконують молоді хлопці та чоловіки, боронячи східні кордони, а розпочинали – герої Небесної Сотні, відстоюючи свої ідеї.


Саме з таких слів і шани українським героям розпочався сьогодні в молодіжному центрі «М-формація» захід, присвячений відомій історичній постаті минулого століття, політичному діячеві, одному з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху Степану Бандері. Адже цього року 1 січня відзначали 110-ту річницю з дня народження провідника організації українських націоналістів.


Хоча постать ця була, є і залишається досить суперечливою, і завжди існують як прихильники, так і противники визнання Степана Бандери у якості національного героя, проте більшість все ж вважають його взірцем носія ідеї української національно-визвольної революції.


Як зазначили ведучі заходу, раніше і історія, і люди мовчали і не називали імена героїв, а якщо і називали, то з острахом, а нині повертаються до нас пласти правди і з ними повертаються імена борців за національну незалежність. Сесією Житомирської обласної ради 26 липня підтримано рішення про оголошення 2019 року у Житомирській області роком Степана Бандери.


Отож Бердичів також долучився до інших міст України, що відзначали річницю з дня народження одного з лідерів ОУН. Щоправда ходи зі смолоскипами не було, зате відбулася літературно-музична композиція під назвою «З милим краєм дихав заодно». Артисти міського Палацу культури співали української пісні, яка немов соловейком розливалася по залу міської «М-формації». А учні тим часом ділилися з присутніми інформацією про життя та діяльність борця за свободу Степана Бандеру, про його національну ідею, підпільницьку роботу та ув’язнення, про його співпрацю з нацистами і сподівання використати їх для створення незалежної української держави, про заслання до концтабору. Згадали також про його керівництво Краєвою екзекутивою та отримання ним права виносити присуди смерті ворогам, про які він казав, що робить це задля вищої мети.


Незважаючи на невелику кількість бердичівлян у залі, все ж ті, хто завітав на захід, разом із дітьми пройшлись історією того періоду і дізналися чимало відомих і, можливо, й невідомих фактів про Степана Бандеру.

bandera1

bandera2

bandera3

bandera4

bandera5

bandera6

bandera7

bandera8

bandera9

bandera10

bandera11

bandera12

bandera13

bandera14

bandera15

super cina

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.