Бердичівські депутати свідомо утискають права двох третин мешканців міста — РІО Бердичів

П'ятниця, 3 Липня

  • Бердичівський Базар

Бердичівські депутати свідомо утискають права двох третин мешканців міста

Тим, що вони закладають в бюджет наступного року відшкодування різниці в тарифах на послуги комунального підприємства «Теплокомуненерго». Посудіть самі, третина бердичівлян живе у приватних будинках, і ніяких відносин з цим комунальним підприємством не має. Ще одна третина встановила індивідуальне опалення в своїх квартирах, і теж радіє, що відмовилась від послуг теплового монополіста. Отже, тарифи на тепло стосуються лише однієї третини городян.

Чому ж із загального бюджету чотири мільйона гривень, які могли б піти на реконструкцію вулиць і доріг, депутати (а якщо сказати точніше, то чиновники виконавчого комітету) запланували в наступному році подарувати «Теплокомуненерго»? Адже це лише ненадовго продовжить агонію комунальних котелень, і тарифи все одно доведеться підвищувати рано чи пізно.


Аналогічний «подарунок» отримає і водоканал. Йому теж заплановано на наступний рік 4 мільйони гривень на відшкодування різниці в тарифах. У цьому році без планування довелось кілька разів давати з бюджету подібну дотацію на 1-2 мільйона гривень, лише на латання дірок. Радує лише, що ці 4 мільйони мають піти на стратегічний розвиток галузі водопостачання, а саме, для розроблення проектної документації для заміни водогінних мереж. На саму заміну планується залучити кошти шведської корпорації НЕФКО, з якою Бердичів має досвід співпраці.


Про це стало відомо на засіданні депутатських комісій, які проходять нині в рамках підготовки до чергової сесії міської ради, яка відбудеться в п’ятницю, 21 грудня. Вони розпочались в понеділок з засідання земельної комісії, яке тривало більше чотирьох годин. Це й не дивно, адже на сесії заплановано розглянути більше п’ятдесяти різноманітних питань життєдіяльності міста.


Головне питання цієї сесії, звичайно ж, бюджет міста на 2019 рік. Загальний кошторис життя Бердичева у наступному році складає більше 741 мільйона гривень. З них 295 мільйонів – власні надходження, а 427 мільйонів – субвенції та дотації. Власних надходжень планується на 10% більше, ніж в минулому році, в тому числі податку з доходів фізичних осіб – 199 мільйонів, що на 13,9 % більше.


Серйозну частку яких (42 мільйона) становить ПДФО з зарплатні військових, які служать в частинах, що дислокуються в нашому місті. ПДФО цивільних буде близько 156 мільйонів, і якщо його розділити на розрахунковий рівень заробітної плати, то можна дізнатись, що сплачуватимуть його в 2019 році близько 13-14 тисяч бердичівлян та жителів району, які працюють на міських підприємствах.


Хоча ця кількість трохи збільшилась, порівняно з минулими роками, але все одно складає менше половини працездатного населення міста. Ось якби дійсно податки платили всі, тоді й була б зовсім інша ситуація з дорогами чи водою. 

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.