Сесія Бердичівської райради знову не відбулась, депутати звинувачують в цьому голову — РІО Бердичів

Четвер, 21 Березня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Сесія Бердичівської райради знову не відбулась, депутати звинувачують в цьому голову

З такими звинуваченнями перед присутніми депутатами, сільськими та селищними головами і, звісно ж, працівниками як районної ради, так і РДА, виступив з трибуни колишній голова райдержадміністрації, депутат Едуард Томашевський. 

Одразу після того, як було оголошено про те, що сесія не відбудеться, бо не вистачає кворуму, а прийшло до зали і зареєструвалось всього лиш 15 депутатів, на адресу Софії Томашевської пролунало звинувачення, що нібито вона напередодні зателефонувала і сказала не приходити на сесію. Крім того, Едуард Томашевський додав, що в обов’язки голови районної ради входить організовувати сесію, а не робити все для того, аби вона не відбулась. Звісно, така розмова потішила присутніх у залі представників фракції «Батьківщина» та депутата Максима Самчика, про політичну боротьбу якого з Софією Томашевською знають всі, тому то на цю фразу пролунали оплески.

Асенизатор


Сама голова районної ради на так звану «неправоту» і дорікання здивувалась і з впевненістю запропонувала на підтвердження надати запис цієї розмови, аби звинувачення були не безпідставні. Та оскільки продовжити розпочату розмову їй спочатку не дали, а потім вже ця розмова перейшла на іншу тему і в інше русло, та й сесія не була розпочата, голова районної ради покинула залу. І, може, все б на цьому закінчилося і всі б порозходилися, та присутні депутати все ж вирішили обговорити хоча б важливі питання, які планувалося розглянути на сесії, задати питання керівнику ЦПМСД Наталії Ровковій, яку звинувачують у звільненні персоналу через перехід ЦПМСД до розряду комунальної некомерційної установи і невиконання рішень депутатів.


Присутній на сесії нещодавно призначений голова райдержадміністрації Петро Яригін, очевидно, сидів злегка у шоці, уважно вислуховуючи усі сторони дискусій. Потім він же зазначив, що лише трохи у курсі того, що тут відбувалося раніше і що відбувається зараз, але мова не про те. Голова РДА наголошує, що нині не варто вдаватися до конфліктів, а потрібно разом, спільними зусиллями вирішувати важливі питання. Бо, мовляв, зараз є велике недофінансування освітньої, медичної і соціальної сфер. Більше того, Петро Яригін нагадав, що незабаром очікуються вибори голів трьох ОТГ, і, зрозуміло, що постане питання діяльності загальнорайонних закладів, які фінансуються з районного бюджету, бо при такому катастрофічному фінансуванні їх неможливо буде утримувати. Це і районний центр соціальних служб, і центр культури, і територіальний центр, тому треба щось з ними вирішувати, адже, як було сказано, розвалити – простіше простого, але хтось має піти до тих одиноких стареньких людей по селах. Та зрозуміло, що функціонування територіального центру без районного бюджету у повній мірі буде нереальним.


Тому і закликав голова РДА ці рішення треба якось приймати, спільно сідати та обговорювати все, бо так можна дійти не лише до адміністративного колапсу, а й і до фінансового: «При всіх бажаннях одна особа в раді чи в адміністрації або кілька осіб не здатні вирішити цілий ряд проблем, які сьогодні перед нами стоять. Ми теж готували сьогодні на сесію одне питання про те, що Служба автомобільних доріг і облавтодор, до яких передані усі дороги місцевого значення, фактично бездієві і безфінансові, а працівники не отримують заробітні плати. Сьогодні після попереднього обговорення ми мали внести зміни до районної програми і використати залишок коштів, котрі району надавались. А те, що стосується посипання доріг, то при можливій ожеледиці теж може виникнути колапс...».


Нагадав присутнім Петро Яригін і про проблему утримання дошкільних навчальних закладів, на зарплатню працівникам, тому потрібно ці заклади підтримати, в чому теж мають бути спільні з сільськими і селищними головами дії. Наприкінці свого виступу він додав знову про співпрацю, а потім сів слухати інші питання, які між собою піднімали депутати, організувавши свої обговорення і свою дискусію. Коли ж все-таки відбудеться сесія районної ради, бо сьогоднішня позачергова зазнала краху, наразі невідомо. Можливо, наступного разу після таких виступів і звернень все ж вдасться нарешті згуртуватися, зібрати необхідний кворум і прийняти важливі рішення.

sesiya rn 1

sesiya rn 2

sesiya rn 3

sesiya rn 4

sesiya rn 5

sesiya rn 6

sesiya rn 7

sesiya rn 8

sesiya rn 9

sesiya rn 10

sesiya rn 11

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.