Сьогодні «піднімають» законопроекти, які Олександр Ревега подавав ще три роки тому — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Сьогодні «піднімають» законопроекти, які Олександр Ревега подавав ще три роки тому

Нещодавно віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час форуму представників місцевого самоврядування «День діалогу з владою» у Тернополі  сказав: «Податок з доходів фізичних осіб має сплачуватися за фактичним місцем роботи — в місцеві бюджети громад, незалежно від місця юридичної реєстрації підприємств або його структурних підрозділів. Це наше спільне рішення з Асоціацією міст України, яке ми будемо підтримувати на рівні Уряду».

Але він не згадав, що автором такого законопроекту був Олександр Ревега і подав його до відповідного комітету ще 12 травня 2015 року. Тоді його підтримали лише два депутати, які стали співавторами законопроекту — Микола Фролов і Володимир Арешонков.


Фактично, це був лише початок законотворчої діяльності нашого депутата, який приступив до виконання депутатських обов’язків та склав присягу лише в грудні 2014 року. Можливо, тоді він ще не знав, що у співавтори потрібно брати більше депутатів і бажано з різних фракцій, щоб вони могли мобілізувати голоси своїх колег за прийняття потрібних законів.


Довгих три роки цей законопроект під номером 2816 «висів» на офіційному сайті Верховної Ради під грифом «опрацьовується в комітеті», але зовсім недавно, 18 вересня цього року, його нарешті включили до порядку денного поточної сесії. Та виступати з цим питанням має вже Ніна Южаніна, голова комітету з митної та податкової політики. Напевно, саме тому вже 25 вересня Геннадій Зубко і сказав фразу, винесену в перші абзаци цієї статті.


Потрібність законопроекту можуть оцінити читачі нашої газети з пояснювальної записки, витяги з якої ми нижче друкуємо. Зрозуміти його легко, тому що навіть у пояснювальній записці Олександр Ревега наводить приклади з реального життя нашого Бердичева.


«Метою запропонованих змін є вдосконалення податкового законодавства у частині справляння податків за фактичним місцем діяльності підприємств, що сприятиме наповненню місцевих бюджетів та розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів».


«У більшості випадків місцеві бюджети втрачають надходження у вигляді податку на доходи фізичних осіб від юридичних осіб, що мають інші відокремлені підрозділи, що розташовані та проводять діяльність на території одних населених пунктів, а зареєстровані в інших населених пунктах.
Це можна прослідкувати на прикладі м. Бердичева Житомирської області із населенням близько 80 тисяч. У Бердичеві діє близько десяти АЗС, кілька супермаркетів, промислових підприємств, які здійснюють свою фактичну діяльність на території міста, але сплачують податки за місцем реєстрації в інших населених пунктах. При цьому, працівники цих організацій та установ використовують заклади соціальної інфраструктури міста (навчальні заклади, дитсадки, спортивні коли, заклади культури та лікарняні тощо), на утримання яких спрямовуються кошти із міського бюджету.
Прямі збитки міського бюджету у такому випадку можна оцінити на прикладі державного територіального галузевого об’єднання Південно-Західна залізниця (вокзал) Козятинської дирекції залізничних перевезень, яке фактично розташоване на території м. Бердичева, але зареєстроване у м. Козятині Вінницької області. Чисельність працівників цієї організації, за даними підприємства – 120 осіб, середня заробітна плата становить 2500 грн. Практично кожен з цих працівників проживає у м. Бердичеві, використовуючи його соціальну інфраструктуру. Щорічно з доходів кожного працівника до місцевого бюджету має відраховуватися, щонайменше (виходячи із середньої зарплати на підприємстві) 4500,00 грн. Відтак, прямі втрати бюджету м. Бердичів у наведеному прикладі є не меншими за 540 тисяч гривень (4500,00 грн податку з доходів фізичних осіб (15%) х 120 працівників залізниці = 540 000 грн), оскільки ці кошти спрямовуються до бюджету м. Козятин Вінницької області».


«Прийняття запропонованих змін удосконалить правовий статус невідокремлених (структурних) підрозділів юридичних осіб, дасть можливість залучити до сплати податку на доходи з фізичних осіб всі юридичні особи, які здійснюють фактичну діяльність у населених пунктах, відмінних від місця юридичної реєстрації, сприятиме розвитку місцевих бюджетів шляхом збільшення джерел формування їх дохідної частини, забезпечить повноту та своєчасність сплати податків до місцевих бюджетів, відтак – сприятиме розвитку адміністративно-територіальних одиниць».


18 вересня був затверджений загальний порядок денний сесії Верховної Ради, але згодом до нього вносили зміни, і законопроект Олександра Ревеги чомусь попав у розділ питань, які потребують доопрацювання. Якою буде подальша його доля, будемо спостерігати та повідомляти нашим читачам.
РІО-Бердичів
P.S. Буквально відразу після обрання, ще у грудні 2014 року Олександр Васильович Ревега став співавтором ще одного надзвичайно важливого законопроекту під номером 1159, який передбачав передачу місцевим органам влади в розпорядження землі поза межами населених пунктів. Про нього теж згадали лише зараз, і то в обмеженому вигляді. На передачі земель за межами населених пунктів лише Об’єднаним Територіальним Громадам зараз наповну піариться діючий уряд.
P.P.S. Саме зараз іде передача таких земель Семенівській ОТГ, і там теж є певні проблеми, про які ми напишемо згодом детальніше.

zakonoproektPDFO

 

aloka

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.