Бистрик не хоче до Бердичева – люди готуються до страйків — РІО Бердичів

Понеділок, 24 Червня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бистрик не хоче до Бердичева – люди готуються до страйків

Перекривати дорогу – нині улюблений спосіб українців привернути увагу до якоїсь проблеми. Саме таким способом жителі села Бистрик планують показати свою незгоду з планом облдержадміністрації приєднати цей населений пункт до Бердичівської міської ради, тобто створити Бердичівську міську об’єднану територіальну громаду.

Сільському голові Бистрика Світлані Барановській поки що вдається стримувати односельчан від радикальних дій, але якщо їхні офіційні звернення не будуть почуті, готова сама очолити протест. Про подробиці протистояння Світлана Михайлівна пообіцяла розповісти пізніше у великому інтерв’ю.


А сьогодні вдалось поспілкуватись лише з кількома жителями Бистрика, але вже стало трохи зрозуміліше, чому люди не хочуть до міста. Працівники сільради показали умови своєї роботи, яких немає не те, що в інших сільських радах, а навіть і у місті. Показали нову обрядову залу, куди, напевно, вишикується черга і з міських молодят, щоб зробити обряд вишуканим та незабутнім.


У дитсадку виховується майже півсотні дошкільнят, а в школу хочуть ходити майже сотня школярів. Але школа, на жаль, для Бистрика – це Ахілесова п’ята. Стара будівля давно аварійна, учні ділять з дошкільнятами дитсадок, а реконструкція колгоспної контори під сучасну школу застопорилась намертво. Колись говорили про необхідних 8 мільйонів для її завершення, а нині навіть важко представити, якою може бути вартість будівництва (хоча ні, тих грошей, які вкладаються в реконструкцію Гришковецької гімназії, напевно, вистачило б з лишком).


Коли підвозив до міста жительок Бистрика, вони показали ще одну наочну відмінність між містом і селом. В селі кожен господар біля своєї оселі прибирає, бур’яни косить, а дехто ще й квіти садить. У місті ж по вулиці Сосніної – метрові бур’яни, за якими не видно колишніх тротуарів.


Вони сказали, що нехай Новосілки приєднуються до Бистрика, а не навпаки. Адже все одно жителі цієї околиці Бердичева і в клуб сільський ходять, і рибу ловити на ставок, і навіть у сільськогосподарському підприємстві дехто працює.


Але разом з конструктивом почув я і немало фейків і фобій, якими страхають селян противники об’єднання: у вас заберуть ваші городи, в селі зроблять міське звалище та кладовище і т.д. і т. п. Точно такі ж байки розповідали в Гришківцях противники об’єднання з містом. А такі чутки, зазвичай, виникають тоді, коли в людей мало офіційної інформації.
Якби міський голова, ось після відпустки, сів з Бистрицьким головою за одним круглим столом або ще краще – приїхав до села, щоб на власні очі побачити те, що фотографії можуть передати лише частково. Поговорили б, поміркували б, порадились. Дивись, може й дійшли згоди і побачили не ворожнечу між жителями села і міста, а найкращі перспективи співпраці та співжиття.


На свято в Бистрик приїздили б містяни і залишали гроші за розваги і частування (а як тут вміють святкувати, ми не раз писали), а селянам виділили б кращі місця на бердичівських ринках. Молоко з місцевої ферми купували для міських шкіл і дитсадків, маршрут 8-ки продовжили б до центру Бистрика, і ще десятки видів взаємних вигід могли б придумати керівники та активісти громад.


На жаль, поки що енергія людей іде на взаємні звинувачення і образи, і чи зміниться ця ситуація, поки що невідомо. 

IMG 6900

IMG 6901

IMG 6902

IMG 6903

IMG 6904

IMG 6905

IMG 6906

IMG 6907

IMG 6908

IMG 6909

IMG 6910

IMG 6911

IMG 6912

IMG 6913

IMG 6914

IMG 6915

IMG 6916

IMG 6917

IMG 6918

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.