Радісна новина: бердичівським педагогам та медикам частково виплатять зарплатню — РІО Бердичів

Понеділок, 24 Червня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Радісна новина: бердичівським педагогам та медикам частково виплатять зарплатню

Про це стало відомо на скликаній у терміновому порядку у середу позачерговій сесії. Звісно, кількість депутатів, які цього дня прийшли до міської ради, була невеликою, бо нині час літніх відпусток і більшість з них вже почали відпочивати. Та 19-ти представників політичних фракцій з 36-ти вистачило для кворуму, аби голосувати за важливі питання, що виносилися на порядок денний. А таких було всього три та, як завжди, пункт «Різне».

Одне питання - про виділення матеріальної допомоги громадянам на лікування та оперативне втручання. А інших два, по суті, були однаковими, бо стосувалися одного і того ж – часткової виплати заробітних плат працівникам медичної та педагогічної сфери. Як зазначив міський голова, на сьогоднішній день по освіті заборгованість склала 2,5 млн. грн., а по медицині виплачено працівникам аванси лише по 300-500 грн. Фактично, Бердичів виконав усі зобов’язання, які вимагала держава. Та, незважаючи на це, недостатність субвенції по освіті складає 12 млн. грн., а по медицині держава не додала 16 млн. грн.


У зв’язку з ситуацією, що склалась, міська влада попередньо зверталася по медицині до міністерства, були направлені листи, приїздила комісія і провела інвентаризацію у цій сфері, сказавши, де потрібно «зажати гайки», аби зменшити заборгованість. У результаті недостатність стала 16 млн. грн., а до того вона була ще більшою. По освіті нині вживаються такі ж заходи.
Представники освіти і медицини, а також фінансового управління зустрічалися з головою ОДА і його заступниками та департаментом фінансів, аби проаналізувати ситуацію. Заборгованість така, звісно ж, є і по іншим містам, але в Бердичеві недостатність була чималою і місто раніше вже виділяло на медицину з власного бюджету 8 млн. грн.


Наразі і голова Житомирської ОДА звертається до Кабміну про виділення додаткової субвенції, але ці питання поки не вирішуються, тому на розгляд позачергової сесії Бердичівської міської ради винесли пропозицію, щоб 2,4 млн. грн. вільного залишку розподілити між освітньою та медичною сферами.
Тому, у зв’язку з недостатністю коштів для виплати відпускних педагогічним працівникам ЗОШ вирішено добавити кошти до кошторису загального фонду бюджету в сумі 1 млн. грн.: 933 тис. грн. – на оплату праці і 67 тис. грн. – нарахування на оплату праці. Центральній міській лікарні виділити 1,4 млн. грн. на покриття недостатності по оплаті праці з нарахуваннями.


Присутні депутати міської ради підтримали таку пропозицію, тим більше що таким чином можна хоча б частково змінити ситуацію, що склалася по цим двом галузям.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.