Сесія Бердичівської міської ради – чи відбудеться вона в понеділок? — РІО Бердичів

Понеділок, 27 Трв

 • buhoblik800
 • TehnoMayster remont800

Сесія Бердичівської міської ради – чи відбудеться вона в понеділок?

Адже, формально відбулось лише три засідання з постійних комісій, з мінімальним кворумом, бо депутати опозиційних фракцій їх просто проігнорували. Чи прийдуть вони в понеділок на сесію теж залишається під питанням. 

І таке питання я задав вчора кільком керівникам цих фракцій, але прямої відповіді не почув. Мовляв, ще не знаємо, ще подумаємо. Одне лише почув точно – до початку роботи сесії, призначеної на 10.00 понеділка буде сформульовано перелік вимог, виконання яких дозволить розблокувати роботу ради та приймати потрібні для міста рішення.

Асенизатор

Попередньо, серед цих вимог мають бути такі:

 • Оприлюднити на офіційному сайті проекти рішень ради, які подані опозиційними депутатами
 • Зокрема, про відміну рішення виконавчого комітету щодо збільшення тарифу на послуги водопостачання
 • Про зняття премії міському голові
 • Розпустити діючий склад виконавчого комітету та обрати інший
 • Відкликати з посади секретаря міської ради Юлію Лефтер (під такою вимогою вже підписалось більше 20 депутатів)

Які ще вимоги депутати висунуть  чекати залишилось недовго. І деяка логіка в таких діях є. Адже, міському голові не потрібні були думки і пропозиції цих депутатів, коли він одноособово наклав вето на рішення про обрання секретарем Володимира Пономарчука, значить і зараз він прекрасно може без них справитись.

Логіка іншої сторони полягає в тому, що депутати, мабуть, отримали вказівку блокувати роботу місцевих рад, і створюють перешкоди для прийняття важливих для міста і його жителів рішень.

Наприклад, на цій сесії мають розглянути такі питання:

Про виділення коштів міського бюджету на допомогу СБУ (купівля спец автомобіля за 550 тисяч гривень) та, можливо, для двох військових частин у сумі 400 тисяч гривень

Про перенесення коштів освіти з і статті «енергоносії» в іншу для спів фінансування разом з державним бюджетом закупівля необхідного обладнання для навчання майбутніх першокласників за форматом Нової Української Школи.

Про виділення коштів на нові біотуалети, бо старі вже заіржавіли.

Про виділення коштів на будівництво зовнішніх мереж газо та водопостачання до колишньої будівлі дитячого садочку на вулиці Газопровідній, яку мають передати під житло для воїнів АТО.

Про ремонт будинку по вул.. Соборній, 19, про будівництво мереж водовідведення по вулиці Робітничій, ремонт пішохідного мосту, та ще багато різних змін до розподілу бюджетних коштів.

Також, на цій сесії мали б прийняти оновлене положення про проведення конкурсу на здійснення міських пасажирських перевезень. За словами Сергія Онофрійчука, воно майже повністю повторює відповідно постанову Кабміну, і дає можливість зайти на ринок бердичівських перевезень більш крупним фірмам з інших міст, або ж навіть і з інших країн, які зможуть запропонувати більш якісні умови перевезень.

Немаловажним було б і рішення про зміні ставок земельного податку, яке потрібно прийняти за півроку до початку календарного року, тобто, не пізніше кінця червня.

Так само важливим повинно бути рішення про надання дозволу комунальному підприємству Теплоенерго реструктуризувати свої борги за газ і надати відповідний договір гарантії. Оплату 15 мілйонів гривень розстрочити на 5 років, тоді Нафтогаз України погодиться списати 18 мільйонів пені та санкцій. Так, мовляв, роблять зараз в багатьох містах України.

До речі, на  засіданні гуманітарної комісії, при обговоренні цього питання  йшла мова  про міста, які позбулись комунальних котелень, перейшли на індивідуальне опалення та не мають нині проблем з Нафтогазом.

А я, в свою чергу, нагадав, що коли інші міста переходили на індивідуальне опалення, в Бердичеві ще в 2003 році вперше прийняли мораторій на індивідуальне опалення, і потім багато разів його продовжували. Тоді міська рада знехтувала думкою депутатів, які були проти такого кроку, але були в меншості.

Я думаю, що багато подібних помилок можна було б не зробити, якби дійсно міська рада була б місцем прийняття колективних рішень, а не місцем підняття рук за рішення однієї людини.

 

Omaks Centr800

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

 • asenposlugi1
 • moloko2
 • avtoshkola1
 • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.