Судовий позов Лабунської проти газети почав розглядати вже третій бердичівський суддя — РІО Бердичів

Понеділок, 27 Трв

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Судовий позов Лабунської проти газети почав розглядати вже третій бердичівський суддя

Справа ця розпочалась ще в 2016 році. Тоді Анжеліці Лабунській не сподобалась стаття в газеті «Бердичівський погляд» «Послевкусие выборов-2015 или "ХОД КОНЕМ" по-бердичевски», яку написав колишній вчитель фізкультури Валентин Ганоль, і вона подала судовий позов на автора і на газету, вимагаючи компенсації у 100 тисяч гривень за моральну шкоду.

За два роки цю справу розглядала спочатку суддя Хавронюк, яка згодом пішла на пенсію, потім суддя Хуторна, у якої незабаром закінчився термін повноважень, і ось тепер настала черга судді Замеги. В п’ятницю о 14:15 розпочалось нове судове засідання.

Асенизатор


Олег Володимирович одразу на початку засідання пояснив, що оскільки в минулому році він був лише одним діючим суддею, в якого в провадженні перебувало (і перебуває) одночасно більше тисячі справ, тому відбулась така довга перерва у розгляді. Тим більше, що саме у цей час проводилась лінгвістична експертиза, яку замовила сторона позивача.


Отже, це п’ятничне засідання стало підготовчим у новому розгляді справи, де суд визначав представників сторін, вивчав їх клопотання та заяви. Одним з таких клопотань стала вимога представника газети, щоб свій позов у суді підтримував особисто позивач, а не її представник. Тобто, щоб Анжеліка Лабунська прийшла до суду, сіла на тверду лавку і сама розповідала судді та присутнім на судовому засіданні, чим же її так образила публікація в газеті.


На таке клопотання суддя не сказав ні «так», ні «ні». Сказав, що це питання лишається відкритим, і якщо в ході подальшого судового розгляду визначить, що присутність позивачки необхідна, тоді й запросить її на засідання.


Ще одним клопотанням захисту стала заява про виклик до суду свідків, колег Валентина Ганоля, які готові свідчити, що їм під час виборів платили по 200 гривень і казали за кого голосувати, що мало б підтвердити деякі факти, викладені у спірній публікації.


Суддя запропонував сторонам укласти мирову угоду або передати справу на розгляд третейського суду, але ні представник позивача, ні представник газети та автор публікації не погодились на це.


При розгляді дати наступного засідання суддя зазначив, що під час сезону відпусток буде нереально завершити справу, тому призначив наступне засідання на 10 вересня. Адвокат позивачки сказала, що їй з Києва в Бердичів їздити далеко, тому просить призначити час розгляду на після обіду, з чим суддя повністю погодився.


Журналісти, які прийшли на судове засідання, щоб підтримати свою колегу, трохи розчарувались у такому нудному розгляді, який стався у п’ятницю на засіданні суду, але сподіваються, що наступного разу буде цікавіше.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.