Депутати Бердичівської районної ради не змогли прийняти рішення, з яким майже всі були згодні — РІО Бердичів

Понеділок, 27 Трв

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Депутати Бердичівської районної ради не змогли прийняти рішення, з яким майже всі були згодні

22 травня відбулась позачергова сесія Бердичівської районної ради, скликана на вимогу депутатів, обурених планом обласної ради створити Бердичівську міську громаду у складі міста та ще десяти сільських рад Скраглівського напрямку.

За пропозицією депутатів, які хотіли скликати сесію, на порядок денний мали внести лише одне питання – про Звернення районної ради до обласної ради про недопущення створення такої Бердичівської громади. Проект цього звернення був оприлюднений на сайті районної ради, але, напевно, не викликав особливого інтересу, бо за 10 днів його переглянуло лише 8 чоловік.

Асенизатор


Зате в сесійній залі навколо цього документу розігралась така вистава, що її сюжету могли б позаздрити кращі сценаристи драм, комедій і фарсів. По-перше, о 10.00 сесія не розпочалась, бо не вистачило кворуму. Кворум чекали майже годину, і коли депутати доїхали, на сесії розпочали обговорення (вірніше буде сказати продовжили кричати один на одного) по єдиному питанню.


Офіційним виступаючим з цього питання став депутат від Мирославки (яка входить до майбутньої спірної громади) Валерій Бабійчук. Він в цілому підтримав звернення, але запропонував підтримати його ще листами з зацікавлених сільських рад за підписом їх голів. Крім того, він нагадав присутнім, що ще на зорі децентралізації Мирославка висловлювала ініціативу створити громаду, яка за конфігурацією повторює проектовану нині Скраглівецьку громаду, але тоді Максим Самчик, перебуваючи на посаді голови районної ради, виступав категорично проти такої громади. Сьогодні ж Самчик попереду прихильників її створення.


На головуючу на сесії Софію Томашевську кричали і депутати райради, і депутати Романівської сільської ради, і просто активісти районного масштабу, але вона, незважаючи на вчорашнє святкування Дня Хажина, теж не мовчала. Вона теж була не проти такого звернення, але трохи в іншому формулюванні. Довго узгоджували нове формулювання, та узгодити так і не змогли. В підсумку, Томашевська утрималась від голосування за прийняття рішення, і воно не було прийнято.


Отже, майже півсотні людей, відірвавшись від поточних справ, зібрались в залі, щоб обговорити проблему, яку в принципі, можна було б вирішити й іншим способом (зателефонувати голові ОДА, нашому земляку, просто переслати документи сільських рад, які завершили обговорення про об’єднання в Скраглівецьку громаду через кілька днів після оприлюднення проекту обласного рішення, доручити депутатам облради від району донести позицію, чи приїхати на засідання комісії обласної ради), накричались досхочу і розійшлись.


Мені вже набридло писати щоразу під подібними статтями, що це черговий раз доводить, що райдержадміністрація та районна рада є рудиментами адміністративного устрою на Бердичівщині. А ось чи не стануть атавізмами новостворені на теренах колишнього району об’єднані територіальні громади, покаже час.

IMG 5485

IMG 5486

IMG 5487

IMG 5488

IMG 5489

IMG 5490

IMG 5491

IMG 5494

IMG 5497

IMG 5498

IMG 5501

IMG 5502

IMG 5503

IMG 5504

IMG 5505

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.