Слова «Росія – агресор» так і не прозвучали на мітингу в Бердичеві — РІО Бердичів

Понеділок, 27 Трв

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Слова «Росія – агресор» так і не прозвучали на мітингу в Бердичеві

Хоча про те, що в Україні вже чотири роки йде війна, говорив кожен з виступаючих. Дійсно, важко поєднати в одному заході, який ще донедавна звався День Перемоги та пам’ять про ветеранів Другої світової війни, і героїв нинішньої, до цього часу невизнаної війни. Адже раніше це свято було спільним для народів Росії і України, які нині опинились по різні сторони барикад, по різні сторони лінії фронту, по різні сторони світоглядного сприймання сучасності.

Ті, хто писав ці вітальні промови, і старались якось змінити акценти свята з традиційних переможних до загальнолюдських і мирних, але, на жаль, зробити це в одному тексті чи в одному сценарії дуже важко. А якщо припустити ще й те, що тексти промов перевіряють у «компетентних органах», про що іноді подейкують, то й взагалі неможливо. Лише час може розставити ті акценти, які сьогодні бояться чи не хочуть ставити політики як у Києві, так і на місцях.

Асенизатор


Сьогодні повідомлення з Донбасу іноді стовідсотково повторюють описані ще півстоліття тому Джорджем Оруелом у романі «1984» військові дії Остазії з Євразією, які тривають десь далеко і завжди, скільки пам’ятає пересічний споживач новин. Але тут, на мітингу, стояли реальні учасники АТО і ООС, а біля плакату з полеглими бердичівлянами та жителями Бердичівського району стояли їх батьки, матері, дружини і діти. Вони ледь стримували сльози, коли в хвилину мовчання, під удари символічного метронома, зачитували імена їх синів, чоловіків чи батьків.


В традиційній ході після мітингу не взяли участі військові підрозділи, бо більшість кадрових військових сьогодні не в місті, а далеко на сході України. Натомість, велике полотнище українського прапору, яке несли поперед колони юні вихованці Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова, символізувало прагнення миру і щастя в рідній Україні та рідному Бердичеві.


Хоча деякі присутні на заході і говорили, що цього разу було менше людей, як зазвичай, але я б цього не сказав. Бердичівляни прийшли на мітинг і, напевно, будуть ходити на нього, поки його призначатимуть і проводитимуть. А ось як довго це триватиме, покаже час.

 

mit1

mit2

mit3

mit4

mit5

mit6

mit7

mit8

mit9

mit10

mit11

mit12

mit13

mit14

mit15

mit16

mit17

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.