Голова Бердичівського суду прокоментував затримання співробітника — РІО Бердичів

Неділя, 20 Січня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Голова Бердичівського суду прокоментував затримання співробітника

Як ми вже повідомляли, 3 травня співробітниками обласного управління поліції в приміщенні Бердичівського суду затримано помічника судді за підозрою у взятті хабара в сумі 10 тисяч 200 гривень за затягування справи. Таку інформацію розповсюдила вчора прес-служба обласної прокуратури. Сьогодні ж ми звернулись за коментарем щодо цього інциденту до голови Бердичівського міськрайонного суду Олега Володимировича Замеги.

Він залюбки погодився поспілкуватись з журналістом, але, на жаль, мало що зміг додати до офіційної інформації. Сказав, що сам був здивований, коли вчора у приміщенні суду побачив співробітників поліції, молодих хлопців у цивільному одязі, які спочатку навіть представлятись не хотіли. Але потім керівник слідчої групи, начальник відділу обласної поліції по боротьбі з хабарництвом розповів йому суть справи. Мовляв, у кабінеті судді, який в цей час був на лікарняному, затримали помічника і вилучили гроші, що були заздалегідь помічені.

Асенизатор


Сам особисто Олег Володимирович дуже засмучений таким випадком, який кидає тінь на всіх працівників суду. Помічника цього він знає багато років, адже він працював тут ще до того, як нинішній голова суду з прокурорської роботи перейшов на суддівську, і до цього випадку ні в яких сумнівних справах помічений не був. Зарплата у помічників досить висока, тому матеріальної скрути навряд чи в нього могло статись.
Після такого короткого інтерв’ю з головою суду ми почали здобувати іншу інформацію, якої нині у відкритому доступі є немало. З фотографії, наданої прес-службою прокуратури, хоча там і було заштриховане лице обвинувачуваного, вдалось догадатись, що мова іде про помічника судді Скиби. Адже я саме того дня звертався до нього за інформацією про розгляд справи за участю цього судді, який несподівано захворів.


Отже, Кукуруза Віктор Миколайович працював помічником судді Скиби після того, як цього суддю прикомандирували на півроку до Бердичівського суду. Раніше Микола Миколайович Скиба працював у Дзержинському суді Донецької області, але згідно рішення Вищої Ради правосуддя та подання Президента про відрядження влітку минулого року був відправлений в Бердичівський суд на 6 місяців.
Я кілька разів пробував взяти інтерв’ю у нього, але це ні разу не вдавалось через його високу завантаженість справами. Хоча деякі адвокати подейкували, що він не тільки з журналістами не хотів спілкуватись, але й з співробітниками суду вітався через два рази.


До речі, Кукуруза Віктор Миколайович подавав документи на те, щоб самому стати суддею, про що свідчить його декларації на сайті НАЗК, де вона названа, як "Декларація на посаду судді за 2016 рік". В ній вказано, що Віктор Миколайович має трьох дітей, а його дружина працює в міському управлінні праці та соціального захисту. А крім зарплати та доходу від оренди паю, він володіє ще й часткою 1,17% в товаристві «Універмаг Ювілейний», яка, напевно, перейшла йому у спадок.


В інформації прокуратури було зазначено, що помічник судді нібито взяв хабара за те, що мав затягнути максимально розгляд справи про адміністративне правопорушення за статтею 130 КПК. Згідно з переліком справ, призначених для розгляду, 3 травня у судді Скиби було призначено лише один розгляд такої справи – за водіння авто в нетверезому стані мали судити такого собі Сидуна В.В. Не виключено, що саме він і був тією особою, який мав намір дати хабара.


З таким прізвищем та ініціалами гугл видає лише одну особу – поліцейського, який працює у Волинському управлінні нацполіції. Тож цілком можливо, що спійманий нетверезим за кермом правоохоронець, добре обізнаний з тонкощами оперативної роботи, вирішив перетворитись з обвинувачуваного в героя-викривача хабарників. Хоча так само можливо, що це всього лиш домисли журналіста від нестачі інформації.


Віктору Кукурузі, який наразі затриманий та перебуває в Житомирському ІТТ, скоріш за все, сьогодні до вечора Корольовський суд прийме рішення про запобіжний захід. І хоча прокуратура вже публічно визнала, що буде вимагати в якості запобіжного заходу тримання під вартою, ще невідомо, яке рішення прийме суд. Троє дітей, нормальне місце проживання, трохи зусиль адвокатів - і цього буде достатньо для домашнього арешту, хоча від посади на час слідства помічника судді, напевно, все-таки відсторонять.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.