Репортаж з Бердичівського моргу: там все спокійно — РІО Бердичів

Неділя, 20 Січня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Репортаж з Бердичівського моргу: там все спокійно

Вже пройшло кілька місяців, як центральні, так і місцеві ЗМІ писали, говорили і показували байку про Армагедон, який має настати після 15 березня, – офіційний вступ в дію поправок до законодавства, які прийняли нещодавно у Верховній Раді.

Окрім інших нововведень, прийнятими поправками, які подав до Законопроекту депутат від «Радикальної партії» Андрій Лозовий, була й така, що змінювала порядок проведення судово-медичних експертиз з тілами померлих українців.

Асенизатор


Як на мене, то цю поправку внесли з суто лінгвістичних міркувань, адже в словосполученні «судово-медична експертиза» слово «суд» було, а ось у практиці її виконання установа «суд» ніякої участі не брала.
Раніше слідчий поліції писав постанову про проведення судово-медичної експертизи за якихось сумнівів у природній смерті громадянина, а нині цю ж саму постанову має виносити вже суддя. До речі, суддя не того суду, на території дії якого знаходиться суд, а того суду, на території якого зареєстрована юридична особа відділу поліції. В нашому випадку – це Корольовський суд міста Житомира, і займе ця процедура кілька днів.
В ефірі і на шпальтах газет намалювали тисячі апокаліптичних сценаріїв про невидані з моргу трупи чи навпаки про неприйняття їх туди і кількаденні або й тижневі зберігання трупів в будинках чи дорогих спеціальних холодильних камерах.


І ось настало 16 березня, і я вирішив особисто побачити ці сценарії наяву. Біля паталогоанатомічного відділення, яке знаходиться на території Бердичівської міської лікарні, мене зустріла тиша. Двері зачинені, а на стукіт та дзвінок ніхто не відповідав. «Невже морг просто закрили, щоб уникнути всіх тих анонсованих неподобств», - промайнула в голові думка. «Але ні, потрібно розібратись, такого ж бути не може», - опонував їй здоровий глузд.
В приймальні головного лікаря розповіли, що це відділення їм не підпорядковується, там є лише їм підпорядковане гістологічне відділення, де роблять обов’язкові розтини тих людей, які померли в лікарні. Завідуюча цим відділенням запевнила журналіста, що в ні їхній роботі, ні в якихось паперових справах ніяких змін після 15 березня не сталось. Зміни стосуються іншої організації – бюро судово-медичної експертизи, яке підпорядковуються напряму Житомиру та знаходиться з іншої сторони цієї ж будівлі.


В своєму робочому кабінеті саме знаходився в цей час завідуючий Бердичівським міжрайонним відділенням цієї установи Вадим Михайлович Науменко, який люб’язно погодився розповісти про нововведення.
Виявляється, що це не таке вже й нововведення. Такий процедурний порядок оформлення документів вже існував колись раніше, потім його змінили, а тепер, по суті, знову до нього повернулись.
Але щоб уникнути якихось непорозумінь, напередодні часу «Х» в Житомирі ще раз зустрілись представники судової гілки влади, прокуратури, поліції та керівництво судово-медичної експертизи області. Вони узгодили всі моменти, які виникають внаслідок вступу в дію поправок до законодавчих та нормативних документів, та донесли цю узгоджену позицію до безпосередніх учасників та виконавців цього сумного процесу.


Так, на сьогодні (16 березня, в п’ятницю, зранку трупи у морг не поступали, тому процес їх оформлення завідуючий не показував мені на прикладі, а лише розповідав), як і раніше, коли до моргу надходить тіло небіжчика, спеціалістами відділення робиться розтин та його опис. Потім тіло зашивають, одягають та видають родичам для поховання. А вже потім, якщо у слідчого поліції виникають якісь сумніви або ж з інших причин, відкривається кримінальне провадження, слідчий їде до суду (до речі, зараз вирішується питання, щоб це міг робити Бердичівський суд) та отримує від суду постанову про проведення судово-медичної експертизи. Потім з цією постановою іде у відділення, де йому на основі опису, зробленому при розтині, виписують акт судово-медичної експертизи. Крапка.


Можливо, ніхто б в країні і не дізнався про якісь зміни в процесуальних тонкощах, якби якийсь хитрий політтехнолог не порадив опонентам «Радикальної партії», що на цьому можна зробити чималий антирейтинг партії через поправку її представника. Напевно, десь хтось там угорі дав команду «фас», і «обурення» українців вихлюпнулось в розмови дома і в школі, в потягах та автобусах, раз у раз підігріваючись на численних ток-шоу. А тепер представте, що нас чекатиме ближче до виборів?.. Можливо, єдиними, кого не торкнуться політичні баталії, і будуть «клієнти» установ, про які йшлось у цій статті.

morg1

morg8

morg0

Morg7

morg9

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.