Своїм твердим «Так» Скаківка останньою дала згоду на об’єднання в Гришківецьку громаду — РІО Бердичів

Середа, 16 Січня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Своїм твердим «Так» Скаківка останньою дала згоду на об’єднання в Гришківецьку громаду

В неділю відбулись громадські слухання з питань об’єднання в Гришковецьку громаду останній сільській раді з тих, кому Гришківці надали пропозицію про об’єднання, – Скаківській.
До актового залу в просторій Скаківській школі зібрались цього недільного дня як жителі Скаківки, так і двох інших сіл, що входять до сільської ради, – Журбинець та Хмелищ. На захід завітали переважно жінки, які, напевно, більше цікавляться політичними та адміністративними реформами, але й чоловіки, хоча і в меншості, теж взяли активну участь в обговоренні та прийнятті, можливо, доленосного рішення для життя Скаківки.
Сільський голова Борис Васильович Шлапак розпочав збори з короткої демографічної довідки по селам громади. Так, Скаківка нині налічує 326 зареєстрованих жителів, Журбинці – 204, а Хмелище – 182 мешканці, що разом складає 712 осіб. Кількість дітей віком до 18 років, відповідно, зареєстрованов такій кількості: Скаківка – 50, Журбинці – 32, Хмелище – 22 особи. Також сільський голова розповів про нову тенденцію, яка останнім часом яскраво проявилась в селах громади.
Так, за останні кілька місяців переєструвались в села громади більше двох десятків жителів Бердичева та інших міст країни. Вони продовжують жити деінде, а реєструються у хатах родичів і навіть знайомих з різних причин, а в основному – задля оформлення субсидії за основним місцем свого проживання.
Далі слово взяв представник Житомирського центру розвитку місцевих громад – громадської організації, яка фінансується міжнародними донорами для допомоги громадам як у питаннях об’єднання, так і в питаннях подальшого розвитку. Він розповів присутнім про загальні тенденції децентралізації в країні та зокрема про проблемні моменти об’єднання громад на теренах Житомирської області.
За найкращий приклад і цей промовець, і інші фахівці центру приводили Високівську об’єднану громаду Черняхівського району, де об’єднались три сільські ради і їх бюджет зріс за три роки з 1,5 мільйона гривень до 15 мільйонів, тобто в десять разів. Хоча, якщо розібратись, таке покращення в них настало завдяки погіршенню ситуації в інших громадах, адже на їх території зареєстровані агротрейдери, які обробляють поля майже на всій території колишнього району, тобто в інші сільські громади тепер від них надходить менше коштів. Та й кілька гранітних кар’єрів теж суттєво додають податкової бази у цій громаді.
На зборах виступили також сільський голова Старого Солотвина Віктор Миколайович Овчаренко та селищний голова Гришківець Ірена Леонідівна Лісова, які розповіли про свої мотиви об’єднання та про перспективи спільної життєдіяльності сіл і селища, які пов’язані сотнями родинних та десятками бізнесових зв’язків. Уже зараз проектується реконструкція автодороги зі Старого Солотвина до Нового Солотвина та далі до Никонівки. Це дасть змогу в майбутньому пустити кільцевий маршрут пасажирського транспорту, який значно поліпшить сполучення між селами майбутньої громади.
Директор основного сільськогосподарського підприємства Скаківки СТОВ «Урожай» Віктор Андрійович Олянюк теж долучився до дискусії та підтримав ідею об’єднання. Адже саме завдяки тому, що тут в селі зареєстровано його підприємство та має в своєму складі ще й тваринницьку дільницю, в Скаківці люди мають роботу, а місцевий бюджет – податки. Його підтримав і депутат районної ради Володимир Анатолійович Марчук, який закликав земляків не боятись об’єднання.
Після підсумкового слова Бориса Шлапака, присутні приступили до голосування. Незважаючи на те, що попередньо чимало жителів Скаківської громади досить скептично відносились до об’єднання з Гршківцями, одноголосне «так» показало, що люди хочуть змін, хочуть бути незалежними від районного начальства, хочуть власними спільними зусиллями змінювати свою громаду і свою країну.

Skakivka1

Skakivka4

Skakivka6

Skakivka7

Skakivka9

Skakivka8

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.