Солотвину було непросто прийняти доленосне рішення про об’єднання — РІО Бердичів

Середа, 16 Січня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Солотвину було непросто прийняти доленосне рішення про об’єднання

Адже у четвер тут відбулись громадські слухання з обговорення пропозиції Гришковецької селищної ради об’єднатись в одну територіальну громаду разом з Никонівкою, Половецьким, Скаківкою, Осиковим, Реєю та Гальчином. В більшості цих громад вже пройшли слухання, на яких де - одноголосно, а де - більшістю голосів жителі теж погодились на таке об’єднання.

Отже, в спортзалі Солотвинської школи цього дня зібрались батьки учнів на передсвяткові збори із запланованим концертом, на які завітали й ті мешканці Солотвина, діти яких (а в деяких навіть внуки) давно вже закінчили цю школу.

Асенизатор


Після розповіді директора про шкільне сьогодення та грандіозні плани уряду щодо реформування освітньої галузі, слово взяв сільський голова Старого Солотвина Віктор Миколайович Овчаренко та розповів про основну мету зібрання. За його словами, це вже четверте громадське слухання, яке проходить в селі протягом останніх трьох років, присвячене темі об’єднання. Спочатку планували об’єднатись лише з трьома ближніми селами, потім обговорювали об’єднання всіх сіл району, а потім лише тієї частини, яка залишилась після утворення Семенівської громади.


І ось знову та ж тема, ті ж люди, але карта майбутньої громади зовсім інша. Тепер це територія, яка об’єднує сільські громади, жителі яких, їдучи в Бердичів на базар, проїжджають через Гришківці. Серед учасників об’єднавчих процесів цю територію стали називати «Житомирським напрямком».


Запрошені на зібрання з Житомира керівник обласного відокремленого підрозділу Центру Розвитку місцевого самоврядування та експерт цього ж центру досить довго розповідали присутнім про успіхи децентралізації у країні та області, часто повторюючи один одного, що, врешті-решт, люди вже почали покидати збори.


Тоді знову виступив сільський голова, навів дуже багато простих прикладів, чому все-таки потрібно об’єднуватись. Так, лише за останні кілька років за межам села на території сільської ради невідомі люди забрали більше 120 гектарів землі, яким донині розпоряджався обласний геокадастр, а в необ’єднаних громадах і надалі буде ними розпоряджатись. Розповів, що на багатьох нарадах і зібраннях в області він лише споглядає, як об’єднаним громадам надають фінанси та інші ресурси, а на більшість таких зібрань сільських голів взагалі не запрошують.


Натомість депутат районної ради Андрій Дідур виступив різко проти такого об’єднання. Він вперто доводив, що Старосолотвинська сільська громада є самодостатньою, бо на тисячу жителів має бюджет 1,5 мільйони гривень, що в перерахунку на одного жителя більше, ніж навіть у Гришківцях, де на 4300 жителів бюджет складає близько 4 мільйонів.


На думку присутніх, напевно, вплинула і розповідь їхнього колишнього односельчанина, а нині - депутата нещодавно утвореної Станишівської ОТГ, який сказав, що за рік їхнього господарювання вони утеплили всі 5 шкіл, які знаходиться на території громад, та відремонтували більше 40 кілометрів доріг.


Після тривалих дебатів, питань і відповідей Віктор Миколайович оголосив голосування за питання «Бути Солотвину з Гришківцями чи ні». «За» проголосували переважна кількість присутніх, хоча було й кілька голосів «проти», та кілька таких, які не визначились у своєму рішенні.


Тепер рішення про приєднання має ще проголошуватись на сесії Старосолотвинської сільської ради, адже рішення ради є документом для подальших організаційних кроків об’єднання. Отже, залишилось провести ще одні громадські слухання щодо пропозиції Гришковецької громади і станеться це в Скаківці у неділю, 11 березня.

IMG 4177

IMG 4180

IMG 4183

IMG 4184

IMG 4186

IMG 4191

IMG 4192

IMG 4194

IMG 4196

IMG 4199

IMG 4200

IMG 4201

IMG 4203

IMG 4204

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.