Новий етап об’єднання на Бердичівщині започаткували депутати Гришківецької селищної ради — РІО Бердичів

П'ятниця, 14 Грудня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Новий етап об’єднання на Бердичівщині започаткували депутати Гришківецької селищної ради

08 лют. 2018 Олександр Доманський

В середу відбулась чергова сесія Гришківецької селищної ради, яка розглянула ініціативу дванадцяти депутатів щодо об’єднання в одну територіальну громаду сіл Осикове, Рея, Агатівка, Гвоздава, Старий Солотвин, Новий Солотвин, Гальчин, Никонівка, Кукільня, Журбинці, Скаківка, Хмелище, Половецьке, Хмельове, Дубова та селища Гришківці, які нині входять до складу восьми сільських та однієї селищної рад.

Знову непросто далось це рішення. Як і всі попередні обговорення теми об’єднання громад, що проходили останні три роки, саме у Гришківцях були дуже складними (всіх їх ми детально описували на сторінках газети та сайту). Ось і цього разу присутні на сесії депутати обласної та районної рад, громадські активісти всіх «гришківецьких процесів» були проти такого рішення. Вони вимагали у сільських голів так званого «Житомирського напрямку» (так часто у розмовах називають цю майбутню громаду) гарантій того, що вони не відмовляться від пропозицій Гришківець, як це було вже не раз з іншими сільськими радами.

Асенизатор


Але спільними зусиллями селищний голова та депутати змогли розповісти та майже переконати, що таких гарантій тут і зараз ніхто надати не може, адже процедура передбачає спочатку проведення громадських слухань в громаді, де висловлено ініціативу, а потім ще одна сесія ради, на якій будуть сформульовані запрошення до об’єднання. Потім пройдуть громадські слухання у всіх громадах, які запрошуються, і лише потім рішенням своїх сільських рад вони зможуть дати офіційну відповідь.


Хоча я особисто вважав і вважаю, що найкращим економічним, географічним історичним та ментальним об’єднанням на Бердичівщині було б об’єднання міста та всіх сіл району, але за три роки переконався, що сьогодні воно є майже нереальним внаслідок політичних та інших амбіцій деяких посадових осіб, в першу чергу бердичівського міського голови. Тому теж підтримав таку ініціативу.


Порівняно компактна майбутня Гришківецька громада має шанси бути успішною, якщо не повторить помилок Семенівської. На мою думку, майбутнім провідникам громади потрібно буде думати не про те, як зберегти в селах бюджетні об’єкти (клуби, ФАПи, школи, дитсадки, будівлі сільрад, бібліотеки), а думати про те, щоб жителі громади могли заробити стільки грошей, щоб мати змогу на власних авто по гарних дорогах (ось цю функцію громаді таки прийдеться виконувати) поїхати в будь-яку бібліотеку Бердичева, на будь який концерт у Житомирі чи Києві або ж заплатити лікарю чи вихователю, які залюбки самі приїдуть до того, в кого є гроші. А для цього треба, в першу чергу, підвищувати інвестиційну привабливість територій як для сільськогосподарського чи промислового, так і для рекреаційного розвитку.


Крім рішення про об’єднання, на сесії селищної ради депутати затвердили звіт про виконання бюджету за минулий рік (залишилось невикористаними 1,3 мільйони гривень, які будуть використані в цьому році на капітальний ремонт вулиць), розглянули земельні питання та надали згоду відділу поліції на облаштування в селищі постійного поліцейського пункту для кращої охорони громадського порядку.

P.S. На етапі громадських слухань, думаю, потрібно обговорити питання про включення села Катеринівка до нової громади, адже географічно воно більш тяжіє до Агатівки та Осикового, ніж до Швайківки.

IMG 3514

IMG 3515IMG 3516

IMG 3517

IMG 3519

IMG 3520

IMG 3521

IMG 3522

Відео

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.