Більше двох тисяч бердичівлян ще не забрали дармовий шифер — РІО Бердичів
  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Більше двох тисяч бердичівлян ще не забрали дармовий шифер

Майже чотири місяці пройшло з того часу, як до Бердичева прийшло стихійне лихо у вигляді граду розміром з куряче яйце, який пошкодив чимало осель у місті та навколишніх селах. Як вчергове виявилось, дуже-дуже мало хто з мешканців має звичку страхувати своє майно від таких нещасних випадків. Лише близько сотні постраждалих звернулись до своїх страхових компаній за відшкодуванням, а решта кілька тисяч власників будинків з пошкодженими дахами пішли за допомогою в міськвиконком чи до сільрад.

В принципі, їм там могли сказати, мовляв, майно ваше і проблеми теж ваші, ми займаємось лише комунальними об’єктами. Але ні, так людям, які раз в чотири роки стають Виборцями, ніхто у власних коридорах сказати не наважився.

Асенизатор

Спочатку виділили кошти з міського бюджету для найнещасніших, потім допомогла область, бо губернатор – наш земляк. Частині людей дістався шифер, а іншим пообіцяли гроші. Не забули про своїх потенційних Виборців і депутати Верховної Ради як нинішні, так і колишні. І Ревега, і Лабунська роздали по пару фур шиферу, щоб люди їх не забували.

А потім, нарешті, і в Києві десь зрушили шестерні неповороткого бюрократичного механізму (теж, напевно, земляки допомогли) і Бердичів отримав ще 41 млн. грн. Але якщо для установ і організацій з цих грошей мали змогу оплатити як покрівельні матеріали, так і послуги з їх встановлення, то для простих людей Кабмін передбачив лише закупівлю шиферу і ондуліну на 5 млн. грн.

І хоча процес «освоєння» коштів ще не завершився, вже можна провести попередні підсумки. Дахи комунальних установ і багатоквартирних будинків ремонтують як останні тижні минулого року, так і перші тижні нового. А ось люди забирати безплатний шифер не дуже то й спішать.

Станом на середу 10 січня з 2 тисяч 577 сімей, яких після тривалих перевірок занесли у список отримувачів шиферу, приїхали і забрали його лише 572 людини. Хоча якщо рахувати по шиферу, то його забрали вже майже половину. Напевно, ті, кому припало багато листків, приїздять їх отримувати, а ті, кому по кілька листків, не дуже спішать цього робити.

Тут же, на території підприємства «Бердичівкомунсервіс», де видають шифер, біля черги крутяться водії авто, які залюбки (від 100 грн.) завезуть вас разом з шифером в будь-який куточок міста чи району.

На місці видачі постійно чергують працівники міськвиконкому, якій ведуть облік отримувачів та контролюють завантаження покрівельного матеріалу. Вони обов’язково перевіряють паспорт людини та наявність її у списках (це повинен бути лише офіційний власник житла або людина з довіреністю, завіреною нотаріусом). Дещо менш прискіпливо ставляться представники виконавчого комітету на черговість, яку визначили для отримання шиферу по вулицях і по днях. Адже буває, що однією машиною приїжджають родичі, які живуть на різних вулицях, чи в когось не виходить приїхати саме у визначений день. До цього відносяться з розумінням, відпускають всім, працюють з 8 годин ранку до 5 годин вечора.

Трохи краще виглядає ситуація з отриманням людьми фактично благодійних коштів за кожен пошкоджений лист шиферу на будинку (сараї та інші прибудинкові споруди до уваги не беруться). Кошти з району (1,5 млн. грн.) та з міста (близько 4-х млн. грн.) перерахували до «Ощадбанку», а там, відповідно, їх поклали на спеціальний рахунок «Швидка копійка». Це дозволяє людям отримати їх у будь-якому відділенні банку в Бердичеві і навіть по всій Україні.

За реєстром району з 1127 чоловік отримали гроші вже 904 особи (станом на 15:00 9 січня) загальною сумою в 1 мільйон 288 тис. грн. За реєстром міста таку допомогу отримали вже 1427 сімей (що склало 2 млн. 672 тис.)  з 2877, занесених до списків. Величезна і кропітка робота по уточненню таких списків та їх перевірці випала на плечі співробітниць міського управління праці. Керуючий філією «Ощадбанку» в Бердичеві Броніслав Гіневський через газету просив передати їм подяку за професійну роботу.

На жаль,дані про виплату допомоги жителям міста можуть бути неточними, тому що не всі міські відділення «Ощадбанку» підпорядковуються бердичівській філії, і кілька з них передають свою звітність прямо на Житомир. Гроші в «Ощадбанку» почали видавати десь в середині грудня і триватиме ця процедура протягом трьох місяців, але тим, хто ще їх не отримав, варто все ж поквапитись.

Ось так Бердичів і район (поки що все ще порізно) пожинають наслідки стихійного лиха, яке, можливо, зіграло і якусь позитивну роль в історії. Хтозна, коли б отримали нові дахи міські школи чи інші комунальні об’єкти, а так, дивись, ще пару таких подій і скрізь блищатимуть металом покрівлі замість вже забороненого в Європі шиферу.

Графік видачі шиферу тут

shifer4

shifer6

shifer7

shifer8

shifer9

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.