«Я й сам незадоволений роботою по всім напрямкам», - міський голова Бердичева під час звіту перед громадою — РІО Бердичів
  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

«Я й сам незадоволений роботою по всім напрямкам», - міський голова Бердичева під час звіту перед громадою

У перший день робочого тижня актова зала Навчально-виховного комплексу школа-гімназія-ліцей №10 була заповнена бажаючими послухати звіт міського голови про підсумки соціально-економічного розвитку Бердичева за 2017 рік. Освітяни, працівники міської ради та її виконавчого комітету, очільники комунальних підприємств міста, жителі наближених до навчального закладу районів не лише зайняли усі стільці, а й додаткові лавки, принесені в залу.

Згадуючи хоча б звітування Василя Мазура в минулому році в ЗОШ №12, пам’ятається, що процедура ця зайняла більше 2 годин, допоки не було пройдено по всім напрямкам соціально-економічної сфери і після цілої когорти цифр, відсотків, схем і діаграм бердичівляни могли поговорити про наболіле, задати хвилюючі їх питання та навіть посперечатися. Цього разу такий захід проходив також вже за звичною схемою у 2 етапи: звітування та розмови з представниками територіальної громади. Щоправда на самому початку міський голова все ж запевнив, що намагатиметься не витрачати багато часу, а якомога лаконічніше розказати, що було зроблено в місті за цей рік і що заплановано реалізувати в наступному. Хоча навіть у такому форматі ця розповідь під кінець явно втомила присутніх.

Асенизатор


Апелюючи до цифр, підготовлених по кожному окремому напрямку, у звіті міський голова подав інформацію про структуру бюджету міста Бердичева за 9 місяців 2017 року та структуру доходів загального фонду бюджету, як одну із його складових, розповів про місцеві податки і збори, про надходження податку на доходи фізичних осіб по галузях та про аналіз забезпеченості фінансовими ресурсами Бердичева.


Далі коротко пройшовся по промисловому комплексі міста, структурі малого і середнього підприємництва, реалізованій підприємствами промисловій продукції, охопивши роздрібний товарообіг, іноземні інвестиції, експорт та ринок праці. Щодо будівництва в Бердичеві, то тут увагу присутніх було звернено на появу у місті нових багатоквартирних будинків, серед яких комплекс «Шевченківський» по вулиці Шевченка вже зведено, багатоповерхівка біля міської ради будується, а з будинком по вулиці Братів Міхеєвих для військовослужбовців поки виникли деякі труднощі, але міська влада сподівається, що все вирішиться і будівництво продовжиться. Земельні ділянки й надалі планують пріоритетно надавати учасникам АТО, як це було і в попередні роки.


Далі звіт плавно перейшов у русло видатків за галузями, тобто висвітлювалось, куди і на що витрачалися кошти міського бюджету. А це, в свою чергу, виділені кошти на заклади освіти (ДНЗ, школи, ЦПО ім. Разумкова, табір «Соколятко»), на лікувальні заклади, про які говорилося і в контексті медичної реформи, або ж попросту галузь «Охорона здоров’я», та плани в цих напрямках. До речі, тут міський голова знову нагадав про будівництво дитячого садочку на Черговій горі та приміщення для Центру первинної медико-санітарної допомоги і дитячої поліклініки біля міської лікарні, як комплекс всіх лікувальних закладів в одному місці задля зручності та економії, що має бути завершено в наступному році. Напевно, цього чекає велика кількість бердичівлян.


Не оминуло увагу представників територіальної громади і житлово-комунальне господарство, а особливо питання ремонту доріг, що хвилює чи не найбільше, і робота таких комунальних підприємств, як водоканал і теплоенерго. З дорогами в місті поки не все до ладу, ремонтується поступово, як було зазначено, а в наступному році акцент ставитиметься ще й на міжбудинкових проїздах. Щодо водоканалу, то це взагалі наболіле питання у всіх містян, котрі скаржаться на якість води. Міська влада запевняє, що робить все можливе, що ставляться арматурні засувки аби у разі проривів не відключати півміста від води, хоча найчастіше так і відбувається, і поступово системно замінювати трубопровід, котрий за десятки років зносився. В плані теплопостачання рівнятися на міста, які перейшли на автономне опалення, ми не можемо. Якби місто було меншим, як Козятин чи Коростишів, то це питання вирішилося б легше, а тому залишаються інші варіанти, серед яких і об’єднання котелень.

Наприкінці звіту проаналізували також і про ситуацію з негодою 21 вересня, вуличне освітлення, про закуплену техніку, завершення дрібних приготувань до відкриття майбутнього театру, точну дату якого ще не призначили, та про такі об’єкти, як Музей історії Бердичева, художню і музичну школи, ДЮСШ, про спортивний майданчик на Червоній горі, проекти «Бюджету участі» та соціальний захист населення, включаючи звернення громадян.


Тому то, напевно, після такого об’єму інформації у присутніх не було багато запитань або ж, можливо, представлена презентація дала відповідь на більшість з них. Та з усієї наповненої зали з хвилюючими запитанням виступили лише 2 людини і стосувалися ці запитання зонування міста і проблем на шляху до будівництва, а також наболілої проблеми пільгового перевезення в міському транспорті. Щодо останнього, то бердичівлянка повідомила, що спільними зусиллями містян готова боротися за правду і справедливість та писати звернення і в Кабмін, і до Прем’єр-міністра, і до Президента, якщо потрібно, аби всі пільгові категорії могли їздити безкоштовно.


На такій ноті та на погодженні міського голови з тим, що у місті робота по всім напрямкам незадовільна і є недопрацювання, на які впливають різноманітні фактори, але все буде вирішуватися і покращуватися поступово, звітування добігло до логічного кінця.

Детальні цифри та відсоткові співвідношення дивіться на фото

IMG 6985

IMG 6986

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.