Бердичеву стане набагато легше приєднати до себе навколишні села — РІО Бердичів
  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Бердичеву стане набагато легше приєднати до себе навколишні села

20 лист. 2017 Олександр Доманський

Відповідний закон було ухвалено в першому читанні депутатами Верховної Ради 16 листопада, хоча і Кабмін, і профільний комітет ради пропонували прийняти його відразу в цілому. Напевно, на заваді став негативний висновок головного експертного управління ради.

Суть нового законопроекту найкраще розкриває пояснювальна записка:

Асенизатор

«Об’єднання територіальних громад міст обласного значення з іншими територіальними громадами не здійснюється через об’єктивне небажання міських голів та міських рад міст обласного значення, які представляють переважно дуже великі або великі територіальні громади, йти на нові місцеві вибори для об’єднання з малими сільськими, селищними територіальними громадами.
Для вирішення вказаної проблеми проектом Закону пропонується поширити на територіальні громади міст обласного значення порядок приєднання до спроможних об’єднаних територіальних громад інших територіальних громад без проведення перших виборів до міської ради. Для цього проектом Закону пропонується прирівняти територіальні громади міст обласного значення до спроможних об’єднаних територіальних громад.
Територіальні громади міст обласного значення у всіх випадках є спроможними територіальними громадами і є основою формування нових територіальних громад. Тому прирівняння їх до спроможних об’єднаних територіальних громад є виправданим».


Отже, у випадку приєднання до Бердичева хоч однієї сільської ради, хоч всіх сільських рад району, у разі прийняття цього Закону, не потрібно буде проводити позачергові вибори. Сільські голови стануть В.О. старост, а міська рада нинішнього скликання розширить свої повноваження і на сільські території. А вже згодом під час чергових виборів буде обрано нову раду за участю депутатів з сіл та виконавчого комітету, до якого увійдуть всі новобрані старости сіл.
Хоча в нашому випадку він не знімає іншу «проблему» - вибори міського голови у два тури, якщо територіальна громада перевищує 90 тисяч чоловік.


Як же воно буде на практиці, спрогнозувати сьогодні ніхто не може. На жаль, глобальні прогресивні цілі процесу об’єднання територіальних громад глибоко засмоктало багно індивідуальних бажань, політичних чвар та банальних «розводів». Очікувати, що це багно висохне, нині не варто, але, щоб проїхати цією територіально-адміністративною дорогою, може бути достатнім, щоб воно замерзло на декілька місяців. І хто знає, можливо, саме за ці кілька місяців на Бердичівщині і стануться незворотні зміни, які будуть потім вивчатись на уроках історії та краєзнавства.

Відео

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.