В Бердичеві прозвітували, що пенсійна реформа вже діє — РІО Бердичів

Середа, 18 Липня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

В Бердичеві прозвітували, що пенсійна реформа вже діє

Для цього керівник Бердичівського управління Пенсійного фонду Наталя Фомченкова зібрала у середу 11 жовтня місцевих журналістів і продемонструвала їм номер «Урядового Кур’єра» з опублікованим ЗАКОНОМ. Хоча урядовці так давно говорили про пенсійну реформу, що могли б уже той десяток різних законів, якими керуються працівники та клієнти  пенсійного фонду звести, з а аналогією з Податковим, в єдиний Пенсійний Кодекс, але ні. Формально документом про «пенсійну реформу» став закон, який просто вніс зміни у деякі статті того десятка законів.

Асенизатор

Зрозуміти його, де майже в кожній статті є посилання на якісь інші статі інших законів дуже важко, тому Наталя Анатоліївна за годину прес-конференції постаралась розтлумачити основні новації документу.

Вже з назви «ЗАКОН УКРАЇНИ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» видно, що над піар-складовою «пенсійної реформи» попрацювали талановиті рекламісти. Слово «реформа» не стали ставити в заголовок, бо воно вже «не так позитивно» сприймається більшістю українців. А ось слово «підвищення» потішить слух не одного мільйона пенсіонерів.(цього, звичайно, чиновниця пенсійного фонду не казала – авт.)

Так само палко з екранів телевізорів неодноразово звучало, що пенсійний вік в Україні підвищуватись не буде. З тесту Закону стало зрозуміло, що ВІК тепер грає не таку роль при виході на пенсію, як інша категорія – СТАЖ. Немає в тебе цього стажу, тобі може бути хоч сто років а пенсію тобі ніхто платити не буде.

На запитання журналістів: «А де ж з’явились гроші на підвищення пенсій, коли зовсім недавно кричали про страшенну недостатність грошей в пенсійному фонді?, - начальник управління нічого не відповіла. Читайте, мовляв, закон, де вказано, що відтепер окремими категоріям пенсіонерів пенсія буде платитись не з пенсійного фонду, а прямо з бюджету.

Як повідомила чиновниця, середній розмір підвищення пенсії по області склав 450 гривень. Але, поспілкувавшись після прес-конференції з відвідувачами управління, виявилось, що у жодного з них, та у їх родичів, такого збільшення пенсій не відбулось. 154 гривні, 218 гривень, або взагалі 48 чи 51 гривня – саме на такі суми збільшилась пенсія окремих, а не середньостатистичних пенсіонерів.

Подейкують, що навіть у банківських працівників, які вже почали переводити на картки збільшені пенсії щире здивування і непорозуміння викликали формули «підвищення» - хто отримував півтори тисячі гривень, тому додали 150 гривень, а хто отримував 5 тисяч, тому додали ще п’ять!!!

Серед новацій «реформи» запам’яталась така, що може завдати вітчизняним підприємцям чимало неприємностей – по аналогії з квотами на інвалідів, їх зобов’язали обов’язково приймати на роботу осіб перед пенсійного (за 10 років) віку. Ця норма стосується підприємств і підприємців, у яких працює від 8 до 20 чоловік.

Хоча цілком можливо, що це лише перше і не зовсім раціональне враження від пенсійної реформи, адже в новому Законі є чимало логічних кроків, які давно вже потрібно було зробити, алечерез популістські лозунги попередні урядовці та законодавці цього не робили.

pensiya1

pensiya2

pensiya3

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.