Підприємці бердичівського ринку не здали своїх позицій — РІО Бердичів

Середа, 18 Липня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Підприємці бердичівського ринку не здали своїх позицій

 Так-так. Судячи з того, як дружно і впевнено виступили на захист своїх робочих місць підприємці, які торгують на площі біля кооперативного ринку (перед та біля будівлі колишньої «ремпобуттехніки»), справді їх можна назвати «позиціями», які без бою не здаються.

 Нині, як справжня гаряча війна на сході України, так і торгові бердичівські війни відрізняються від колишніх битв своєю гібридністю. Тобторазом з видимими оку схватками є й невидимі. Десь там, в тиші кабінетів чи в салонах «Лендкрузерів» хтось смикає за тоненькі ниточки, намагаючись досягнути бажаного результату, а на амбразури кидається чи захищає їх простий люд.

Асенизатор

Але про все по порядку. Територію поблизу колишньої «Санати» міська рада останніх років з вісім надавала кооперативному ринку в оренду для організації там ринкової торгівлі. Але повноцінним ринком ця територія так і не стала, тому що договір заново переукладався кожних півроку і керівництво ринку не бажало вкладати довгострокові інвестиції на поліпшення тимчасово наданої території. Хоча спочатку майданчик, де нині торгують рибою та овочами, ринок заасфальтував та поставив там б/в прилавки, які колись стояли всередині базару.

Підприємці писали листи до міської ради з проханням збільшити термін оренди, щоб ринок зміг впорядкувати територію, але з міськвиконкому відповідали, що ця територія за генпланом вважається дорогою, тому надати  її в оренду на довший термін є незаконним.

Ось і на цій черговій сесії міськради мали б розгляндати питання продовження оренди цієї земельної ділянки. Ще 17 липня на офіційному сайті було оприлюднено проект рішення про продовження оренди і термін там (в проекті) стояв немалий – 20 років. Все було тихо і спокійно, поки в минулий понеділок на засідання земельної комісії міськради не завітав представник фірми «Полісся-продукт» (а саме ця фірма стала зараз власницею будівлі колишньої «ремпобуттехніки» та кількох сусідніх приміщень) і почав вимагати, щоб договір оренди ринку не продовжували взагалі. Мовляв, вони хочуть територію навколо своєї будівлі облаштовувати по-своєму. Але депутати не погодились з такою позицією і дали рекомендацію знову продовжити договір оренди на півроку.

Ця інформація за кілька днів дійшла до керівництва ринку, яке, в свою чергу, підняло на ноги всіх підприємців, торгуючих в цій частині базару. «Вас хочуть вигнати», «Увас забирають робочі місця» - така риторика не змогла залишити підприємців байдужими і в п’ятницю вранці вони одягнулись по-іншому та вирушили до міськвиконкому на сесію міської ради правди шукати. Про те, що договір буде знову продовжено на півроку, підприємцям нічого не сказали.

Хоча сесійне засідання було призначене на десяту годину ранку, вже о восьмій перед будівлею міськради більш ніж півсотні підприємців чекали на вирішальну для своїх торгових позицій битву. О дев’ятій до них вийшла заступник міського голови з економічних питань Таміла Павлішина, начальник земельного відділу Вадим Трушевський, член земельної комісії Василь Толочко і більш ніж півгодини переконували, що ніхто підприємців нікуди не виганяє, що все залишається так само, які останні роки. Але переконати не змогли, тому й запросили в сесійну залу, щоб ті самі все побачили і почули.

Міський голова поміняв у порядку денному питання, щоб розглянути тему оренди раніше, але все одно підприємцям довелось чекати цього більше двох годин. Адже питанням номер один стало рішення про стихійне лихо, яке напередодні пронеслося над містом, а питанням номер два – підвищення ціни проїзду в маршрутках, яке частина депутатів хотіла відмінити.

В залі чомусь були присутні депутати обласної ради від «Радикальної партії», які підбурювали підприємців, щоб ті вимагали більшого терміну оренди. Міський голова довго сперечався, натякав, що на нього хтось пробував тиснути, щоб зовсім зняти це питання з розгляду, і доводив, що може продовжити лише на півроку, і врешті-решт, саме таке рішення прийняли депутати.

Лише після цього, коли оголосили перерву, він підійшов до групи підприємців та розповів, що будь-яке інше рішення дійсно могло б позбавити їх торгових місць. Не продовжується договір – і власник «Санати» забирає цю ділянку собі, продовжується на більший термін – він через суд добивається відміни і знову ж таки підприємці за бортом.

А якщо зважити, що власником «Полісся-продукт» є активний член «Радикальної партії» один з головних спонсорів обласного осередку, тому й зрозуміло, чому місцеві «радикали» так «пройнялись» долею бердичівських підприємців.

Після сесії підприємці зібрались і вирішили, що за ці півроку потрібно дійсно щось змінити на цій території в кращу сторону. Потрібно замовити детальний план, розробити проект та, врешті решт, облаштувати цю ділянку так, щоб ні продавцям, ні покупцям не було соромно.

rinok1

rinok3

rinok2

rinok8

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.