До боротьби за крісло голови Бердичівської ради долучилась вже і районна виборча комісія — РІО Бердичів

Середа, 18 Липня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

До боротьби за крісло голови Бердичівської ради долучилась вже і районна виборча комісія

У четвер о 16:00 відбулось її засідання, а, може, й не відбулось. Адже в залі засідань зібралось всього 6 членів комісії з 16, тобто необхідного кворуму для прийняття рішень не було. Закон, який регламентує порядок відкликання депутатів, був прийнятий лише минулої осені, тому практики його виконання дуже мало навіть в межах всієї України. І якщо при проведенні виборів зазвичай видаються роз’яснювальні брошури, методичні рекомендації та проводиться навчання членів виборчих комісій, то щодо відкликання депутатів жодних роз’яснень до цього часу немає. 

Саме тому, коли до мене зателефонували члени комісії від партії «Народний Фронт» та розповіли, що їх скликають на комісію, я порекомендував їм спочатку детально ознайомитись з законодавством і лише потім брати участь у якихось засіданнях. А то при судовому оскарженні доведеться довго доводити свою невинність. Одна прийшла на засідання, інша – ні.


Хто зробив правильніше, теж незрозуміло. Адже голова комісії за відсутності кворуму мала б призначити інший час проведення комісії, а ще краще - роздрукувати і надати вимоги Закону про відкликання депутатів та роздати їх членам комісії, щоб до наступного засідання їх можна було б вивчити.


Натомість голова виборчої комісії зробила вигляд, що засідання проходить в нормальному режимі, розповіла присутнім, що вони мають перевірити підписи, надані ініціативною групою щодо відкликання депутатів, і що вона вже домовилась з відділом Держреєстру про їхню участь в перевірці, і навіть про те, що члени комісії вже з завтрашнього дня мають їздити з поліцейськими по селам та перевіряти правдивість підписів. А головна ініціаторка відкликання, керівник районного осередку Аграрної партії Марія Михайлівна Волкова, сказала, що для такої справи вона і транспорт надати готова.


Ті члени комісії, які прийшли на засідання, покрутили в руках ті товсті списки з прізвищами, але що саме мають перевіряти, так і не зрозуміли. Там побачили, що інформація писалась однією рукою, а лише підписи ставились різним ручками, хоча у Законі сказано, що виборець власноручно має написати інформацію про себе, там повно закреслень, а в Малосілківських списках взагалі все було написано догори ногами.


В ході вільного спілкування, в яке перетворилось буцімто засідання РВК, Марія Михайлівна підтвердила опубліковану нами раніше інформацію про те, що Семенівські списки учасників зборів були написані заздалегідь і учасники зборів мали б потім лише поставити підпис, а якби хтось не прийшов, тоді б цих людей не рахували. Але чомусь таких вільних квадратиків не було, тобто або прийшли абсолютно всі записані (що буває надзвичайно рідко), або хтось за них розписався.


Відразу після цих посиденьок я побачив начальника відділу Держреєстру і запитав, чи будуть вони перевіряти списки. У відповідь почув, що через колізію у законодавстві вони не мають права проводити такі перевірки, про що вона вже говорила голові виборчої комісії, а якщо надійде офіційне звернення, то й офіційна відповідь також буде негативною.


Одним словом, поки що всі величезні організаційні потуги родичів та однопартійців Максима Самчика та Олени Рудик ставлять більше запитань, ніж відповідей.


Задля справедливості треба сказати, що й потуги іншої сторони конфлікту теж неповністю зрозумілі, і було б добре, щоб вони були сформульовані у якесь звернення, маніфест чи інший документ, який би ЗМІ просто могли надрукувати і не додумувати до нього нічого свого.


І вкотре, завершуючи статті на теми протистояння в районній раді, доводиться наголошувати на тому, що таке адміністративне утворення, як Бердичівський район, потребує реформування. Керівникам району вже давно немає ким керувати і всю свою енергію вони витрачають на сварки, конфлікти та протистояння. Розрубати цей Гордіїв вузол може лише створення об’єднаної з містом Бердичевом спільної територіальної громади.
RVK1

RVK2RVK3

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.