На Бердичівщині громадські слухання мало не закінчилися бійкою — РІО Бердичів

П'ятниця, 3 Липня

  • Бердичівський Базар

На Бердичівщині громадські слухання мало не закінчилися бійкою

В Гришківцях минулого четверга відбулась чергова серія довготривалого серіалу «Створимо для Самчика об’єднану громаду». А саме, громадські слухання з обговорення створення Гришківецької об’єднаної територіальної громади у складі сільських громад Скраглівки, Гардишівки, Слободищ, Малосілки, Райгородка, Андріяшівки, Озадівки, Бистрика та Романівки та селища Гришківці. Тобто, тих громад, у яких «викручуючи руки» все-таки отримали згоду на об’єднання.

Але цього разу на слуханнях були присутні як сільські голови цих громад, так і сільські голови громад, які відповіли відмовою на заклик до об’єднання з Гришківцями. Крім того, до їдальні Гришковеціької гімназі, зала якої була вщерть наповнена людьми, завітали і голова райдержадміністрації Едуард Томашевський, і деякі депутати районної ради, ну і звичайно ж, рушій цього процесу, без якого не обходились жодні збори в жодному селі, голова районної ради Маским Самчик.

Вела збори селищний голова Гришківець Ірена Лісова, але дуже часто протягом тригодинних дискусій вона марно намагалась допроситись присутніх, щоб не кричали всі разом, не кричали один на одного, а мали терпіння вислухати всіх.

Знову звучали слова, які вже стали жупелом цього процесу: «Збережемо район!», «Об’єднаємось, бо нас об’єднають без нас» та інші подібні сентенції. Але цього разу вони сприймали якось не так одностайно, як це було на попередніх зібраннях.

Можливо тому, що на слуханнях була присутні колишня селищна голова Зоя Стаднік та люди, які довіряють саме її досвіду, можливо тому, що деякі активні депутати Гришковецької селищної ради змінили свою думку щодо об’єднання у такому неоковирному форматі і виступили тепер проти. Адже вони розповідали, що обійшли своїх виборців, і абсолютна більшість з них проти об’єднання Гришковець з Слободищами чи Андріяшівкою, які знаходяться в дальніх краях Бердичівського району. Люди ще з розумінням сприймають об’єднання з сусідами – Половецьким, Осиковим, Реєю, тощо, але ніяк не таке, як нині проштовхується.

Одним словом, три години дискусій не виявили одностайності у думках присутніх, як не виявило його і голосування. Хоча голосування взагалі не передбачено положенням про  громадські слухання, прийнятим селищною радою минуло рік, але деякі ініціатори зібрання хотіли його провести.

Отже, з 98 присутніх на кінець слухань у залі чоловік підняли руку за об’єднання, за підрахунками секретаря ради – 45 чоловік, за моїми особистими підрахунками – не більше 35 чоловік.  Саме після таких результатів в декого  не витримали нерви і дискусія набрала підвищених обертів, але на щастя, до бійки справа не дійшла.

За процедурою, рішення про об’єднання мають прийняти тепер депутати Гришковецької селищної ради, і саме їх голосування може поставити крапку, або ж кому у цій тривалій епопеї.

Головними аргументами проти об’єднання у такому форматі було те, що саме Гришківцям стане набагато гірше і в фінансовому плані, і в організаційному. Результат роботи нового складу депутатів та нового селищного голови на протязі останніх двох років не могли не помітити жителі селища, які ходять і їздять нині по  освітленим  та відремонтованим вулицям.

Але не голова чи депутати стали головною причиною таких змін, а законодавство, яке дало можливість за ці роки  значно збільшити надходження до бюджету селища, який і в нинішньому  році виконується зі значним перевиконанням.

sluh1

sluh2

sluh3

sluh4

sluh6

sluh7

sluh8

sluh9

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.