Політика — РІО Бердичів

Середа, 4 Серпня

Політика

 Зробив він це (або той, хто веде його фейсбук-сторінку) вчора, у відповіді на коментар щодо інспектування ремонтних робіт на дорогах Бердичівського та Житомирського району.

Майже місяць тому бердичівлянам у соціальних мережах кілька днів було про що дискутувати, обговорювати, висловлювати свої думки «за» чи «проти» та обурюватись.

 Новина про те, що в четвер у Бердичеві буде Зеленський, почала циркулювати на бердичівських базарах. Потім хтось із поліцейських комусь проговорився, що сьогодні вони будуть виконувати особливо почесну місію. І лише тоді звістка дійшла до редакції нашої газети у вигляді телефонного дзвінка про те, що від будівлі СБУ вранці від’їхав кортеж з кількох чорних бусів у супроводі поліції та швидкої допомоги.

 

Щоправда якихось анонсів про те, що до Бердичева у четвер має приїхати Президент України, ніде видно не було.

У середу, 28 квітня, ніщо не віщувало вихідний день - ні церковний, ні світський календарі. Але у дворі Гришковецької школи зібралось кілька десятків чиновників, щоб зіграти між собою в теніс, шахи і волейбол, і як сказала ведуча заходу: «Просто відпочити…»


Офіційно це називалось «спартакіада працівників органів місцевого самоврядування Бердичівського району», і заплановано цей захід було згідно з вказівками обласної державної адміністрації. Хоча слово «заплановано» трохи тут неточне, адже лише кілька днів тому по ОТГ нинішнього Бердичівського району полетіла вказівка терміново виявити серед свої працівників спортсменів і виставити їх на змагання.


Раніше такі змагання теж проходили між чиновниками колишніх районів півдня Житомирщини, і відбувались вони в Бердичеві, на базі міського стадіону та 10 школи. Тепер це мала організовувати нова РДА, і її очільники вирішили провести змагання в Гришківцях.

Але чи то чиновники деяких ОТГ дійсно зайняті роботою, чи то не знайшли в своїх лавах гідних спортсменів, чи то просто проігнорували вказівки з РДА (а реальних важелів впливу на ОТГ в РДА тепер немає), але з 10 ОТГ приїхали команди лише шести територіальних громад, та й ті були чи не наполовину наповнені просто випадковими людьми, які до місцевого самоврядування ніякого відношення не мають.


Отже, прибули команди Гришковецької ОТГ, Райгородоцької ОТГ, Вчорайшинської ОТГ, Ружинської ОТГ, Бердичівської міської ОТГ і збірна команда Бердичівської районної ради та районної адміністрації. Відповідно, не приїхали чиновники з Червоного, Семенівки, Швайківки, Андрушівки та Краснополя.


Організатори вишикували «спортсменів» на пекучому сонці, а самі у затінку виголошували вітальні промови (заступники голови райради та голови РДА), співали пісні та оголошували план змагань. А змагатись команди мали в п’яти дисциплінах: шахи, шашки, настільний теніс, волейбол і футбол, судити котрі запросили професійних тренерів Бердичева, які мають відповідні суддівські кваліфікації.


Результати цього псевдо спортивного дійства стануть відомі пізніше, а про його доцільність можна говорити і зараз. Здавалося б, гарну ідею про те, що всі, і зокрема чиновники, повинні займатись фізкультурою і спортом, перетворили в тупий, совковий, нікому не потрібний захід, який проводиться до того ж в робочий час. І це в черговий раз доводить, що стільки чиновників, скільки їх наплодили в результаті «децентралізації», нікому не потрібно, в усякому разі, платникам податків, точно.


У вільний час багато хто з працівників місцевого самоврядування, як і працівники будь-яких установ і організацій, звичайно ж полюбляють пограти і в футбол, і у волейбол, і у теніс. Такі неформальні команди можна часто зустріти у спортивних залах Гришковецької, Скаківської та інших шкіл міста і району. Але є й інші випадки, коли, наприклад, новий спортивний майданчик в першій школі Бердичева зачинено на замок не тільки для неформальних команд, але й для своїх учнів.


Так, звичайно, нам не зрівнятись з кількістю і наповненістю спортивних майданчиків в Іспанії, Ізраїлі чи Польщі (це лише там, де бачив це на власні очі), але й бюрократизація спорту у вигляді таких «змагань» у цьому аж ніяк не допоможе.

zmagannya1

zmagannya2

zmagannya3

zmagannya4

zmagannya5

zmagannya6

zmagannya7

zmagannya8

zmagannya9

 

Наприкінці робочого дня у вівторок, 27 липня, до Бердичева завітала перший заступник голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко. Метою такого візиту стало ознайомлення з тим, як проходить вакцинальна кампанія у нашому місті та які центри і пункти вакцинації задіяні у проведенні щеплень від COVID-19.

Хоча розпорядження міського голови ще не оприлюднено на офіційному сайті, але таке припущення можна зробити з аналізу вже відомих документів.

Pyskarenko 0

Соціальний захист ветеранів АТО/ООС – складний та важливий напрямок роботи. Для Президента Володимира Зеленського та команди партії «Слуга Народу» він знаходиться серед пріоритетів діяльності. Адже люди, які стали на захист України, поклали своє здоров’я та життя за незалежність держави, заслуговують на турботу та особливу увагу.

Pyskarenko3

Проблемам соціального захисту ветеранів був присвячений тематичний круглий стіл, що відбувся у Житомирі в рамках виїзного засідання Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. У засіданні взяли участь народні депутати України, представники профільних міністерств, голова обласної ради та представники ветеранських організацій.

«Кожна область важлива, але Житомирщина серед лідерів по кількості як учасників бойових дій, так і загиблих воїнів. Тому ветеранські питання тут особливо гострі», – пояснив народний депутат України, голова обласного осередку партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Серед найбільш болючих питань самі ветерани називають медичне забезпечення та оздоровлення, реабілітацію, виплату матеріальної допомоги, забезпечення житлом та виділення земельних ділянок.

Представники ветеранської спільноти вважають, що подібні зустрічі вкрай необхідні, оскільки дозволяють обмінюватися думками та вирішувати проблеми. Зокрема, на цьому круглому столі відбулася дискусія з приводу законопроєкту про монетизацію пільг. Наприклад, ветеранські організації висловилися проти такого нововведення. При цьому, новою, більш тісною формою взаємодії ветерани задоволені.

Pyskarenko2

«Важливість таких зустрічей для нас є надзвичайно актуальною. Тому що тільки в діалозі ми зможемо знайти істину і конструктивно працювати. У нашому суспільстві сьогодні потрібне конструктивне спілкування з органами місцевого самоврядування та з центральними органами влади. Тоді ми будемо перебувати на правильному шляху», - відзначив Михайло Сліпченко, голова консультативної ради у справах ветеранів та сімей загиблих захисників України при Житомирській ОДА.

Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко підкреслив, що круглі столи, які об’єднують представників усіх гілок влади навколо вирішення проблем ветеранів, важливі. Адже це показник того, що учасники бойових дій не залишаються сам на сам зі своїми проблемами.

Pyskarenko 2

«Важливо, щоб ми мне втратили всі напрацювання, які отримали в рамках цього та іншого круглих столів і виїзних засідань. Це мають бути не просто декларації. Рішення повинні втілюватися у конкретних бюджетних програмах під час формування державного бюджету. І головне – необхідно забезпечити фінансування цих статей видатків належним чином», - підкреслив Арсеній Пушкаренко.

Нагадаємо, що за статистикою, з початку проведення АТО/ООС у Житомирській області обліковується 378 родин загиблих (померлих) військовослужбовців-учасників АТО/ООС.

На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 16,2 тисяч учасників бойових дій. 1864 особи з інвалідністю внаслідок війни та 592 особи членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

Pyskarenko 1

Pyskarenko1

Pyskarenko4

Pyskarenko 3

Pyskarenko5

Pyskarenko6

Pyskarenko 4

Pyskarenko7

Pyskarenko8

 

А якщо точніше, то стільки було заплановано на сьогоднішній день візитерів, але дехто приходив з дітьми, а по деяким питанням приходили цілим колективом, тож вітались і спілкувались сьогодні з мером Бердичева значно більше людей, ніж записано в заголовку замітки.

Зміни до додатку до рішення виконкому «Про визначення осіб, уповноважених виконавчим комітетом на складання протоколів про адміністративні правопорушення» було затверджено членами виконкому на сьогоднішньому засіданні. Стосувалися вони права окремих осіб, які є працівниками комунальних підприємств, відділів чи служб міськвиконкому, у разі виявлення адміністративних правопорушень складати протоколи, що їх надалі розглядатиме адміністративна комісія, визначаючи так зване «покарання».

Жити єдиною і дружною родиною – цього часто бажають колишньому Бердичівському району, а нині – громадам, що створені на його теренах,  та місту. Спільно вирішувати проблемні питання, прислухатись один до одного, радіти і відпочивати. Здавалося б, що тут може бути складного? Але від слів до діла – велика відстань, при подоланні якої втрачаються орієнтири.

Третього липня в житомирському аеропорту відбулася Конференція обласної організації партії «Слуга Народу». Відзначили, що розвиток інфраструктури серед пріоритетів роботи. Головне – забезпечити гармонійний розвиток всіх громад Житомирщини.

Slyga.Naroda.gol

Говорити про свої перспективи та розвиток партія «Слуга Народу» вирішила у знаковому місці – житомирському аеропорту. Адже він став новим символом відродження України та Житомирщини. На цьому тижні він отримав статус міжнародного, оголошені тендери на реконструкцію злітної смуги для повноцінного запуску та функціонування аеропорту.

Спеціально для участі в Конференції до Житомира завітали голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, міністр інфраструктури Олександр Кубраков та цілий «десант» з понад 20 народних депутатів від «Слуги Народу». Також в роботі Конференції взяли участь голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко, голова облради Володимир Федоренко, житомирський міський голова Сергій Сухомлин та більше 100 делегатів з усіх громад Житомирщини.

Розвиток Житомирщини – пріоритет

«Ми хочемо будувати привабливу країну, куди б приходили інвестори, туристи, поверталися наші громадяни, що виїхали за кордон. Причому, будувати і на рівні країни, і на рівні кожного ОТГ. Щоб привабливим був в’їзд не тільки в країну, а й в область, обласний центр, кожне село. Ми робимо для цього дуже багато», - сказав Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко у вітальному слові.

Головним пріоритетом діяльності команди «Слуга Народу» є розвиток країни та масштабні реформи. В першу чергу – це створення нової інфраструктури в самому широкому сенсі. Серед першочергових: судова реформа, освіта та охорона здоров’я, розвиток самоврядування, децентралізація, народовладдя.

Причому, у партії в області немає «особливих або пріоритетних» районів чи громад, де б підтримка інфраструктурних проєктів була більшою, ніж в інших. Акцент робиться на гармонійному розвитку всіх громад Житомирщини.

«Для нас немає півночі, заходу чи центру області. Ми намагаємося максимально пропорційно розбудовувати інфраструктуру, щоб всі куточки нашої області не були обділені увагою держави. Для нас важлива кожна громада», – наголосив народний депутат України, голова Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

«Глибоко переконаний, що після нашої команди, спільної роботи від Президента до голів громад та місцевих депутатів на Житомирщині з’являться нові та залишаться десятки відремонтованих лікарень та амбулаторій, шкіл і дитячих садочків, тисячі кілометрів доріг. Це буде найбільший результат нашої діяльності», - відзначив Арсеній Пушкаренко.

Доля країни – в руках кожного

Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко закликав громадян бути більш активними та включатися в політичний процес не тільки в період виборів. Адже саме від активності кожного громадянина залежить вектор розвитку країни. Для залучення громадян до вироблення та обговорення реформ по всій Україні – у районах, містах та громадах – будуть створюватися партійні офіси.

Перший в Україні районний офіс партії буде відкрито саме на Житомирщині – в Бердичеві. Наступний – у Новоград-Волинському. А до кінця року партійні осередки будуть працювати у всіх громадах Житомирщини. На цьому під час Конференції наголосив голова Житомирської обласної організації політичної партії «Слуга Народу», народний депутат Арсеній Пушкаренко.

Ці офіси стануть точкою об’єднання людей. Місцем, де люди будуть збиратися, обговорювати реформи, пропонувати своє бачення державної політики. «Наше завдання – дійти до кожного населеного пункту, до кожної людини. Донести до них політику Президента та партії «Слуга Народу». І головне – отримати від них зворотній зв’язок», – сказав Пушкаренко.

Політичне завдання партії – перемога на виборах

Під час Конференції було оголошено, що партія «Слуга Народу» розпочинає підготовку до наступних виборів.

«Слуга Народу» – це партія влади, яка отримала безпрецедентний рівень довіри з боку людей. Спочатку на президентських та парламентських виборах у 2019 році, згодом, у 2020 році, – на місцевих. Тому команда «Слуга Народу», не зважаючи на шалений супротив та тиск з боку опонентів, які представляють переважно стару корумповану систему, відчуває свою відповідальність за те, що відбувається в країні. «У нас немає права на помилку, адже люди нам вірять та покладають на нас надії», – сказав Арсеній Пушкаренко.

Він зазначив, що зараз у Житомирській області немає структурованої партійної організації «Слуга Народу». Але є багато хороших людей: депутати, активісти, партійці. Всі вони повірили Президенту і не просто підтримали його, віддавши за нього голос, а допомагали справами. Наприклад, волонтерили на виборах, розносили газети, були спостерігачами та членами виборчих комісій, балотувалися. Саме з таких людей будуть формуватися партійні структури.

«У нас є «золотий ресурс» – це гарні хороші люди, які підтримують команду «Слуга Народу». Наше завдання – об’єднати цих людей та перетворити їх на потужну політичну силу. І через два роки, коли будемо висувати нашу команду від Житомирщини до Верховної Ради України, ми повинні чітко розуміти, що у нас є партія, з якою ми можемо перемагати на виборах», – підкреслив Арсеній Пушкаренко.

Водночас було наголошено, що стати членом партії «Слуга Народу» буде непросто. Цьому передуватиме суворий відбір. Навіть не всі депутати місцевих рад від «Слуги Народу» зможуть його подолати.«Ми не будемо нікого заганяти в партію. Людина повинна хотіти вступити в партію. А головне – бути гідною цього. Навіть депутатський мандат від «Слуги Народу» не є гарантією членства», – підкреслив Арсеній Пушкаренко.

Для впровадження в життя рішень Конференції Житомирська обласна організація політичної партії «Слуга Народу» утворила Політичну раду та обрала її очільницю. Нею стала народна депутатка України, членкиня Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Тетяна Грищенко.

«Дякую однопартійцям за високу довіру, яку постараюся виправдати! Переконана, що ухвалене рішення стане не лише черговим етапом партійного будівництва, а й новим вікном можливостей для реалізації всього того, з чим ми йшли на вибори, формування команди людей, які прагнуть змінити країну на краще і готові наполегливо працювати над втіленням цих змін», – прокоментувала своє обрання Тетяна Грищенко.

Крім того, Житомирська обласна організація політичної партії «Слуга Народу» утворила Номінаційний комітет і Дисциплінарну комісію. Ці органи будуть займатися питаннями членства в партії, партійної дисципліни та внутрішньо-партійною роботою.

Slyga.Naroda1

Slyga.Naroda2

Slyga.Naroda3

Slyga.Naroda4

Slyga.Naroda5

Slyga.Naroda6

Slyga.Naroda7

Slyga.Naroda8

Slyga.Naroda9

Slyga.Naroda10

Slyga.Naroda11

Slyga.Naroda13

Slyga.Naroda14

Slyga.Naroda15

 

 

 

 

Шок ця новина викликала у соціальних мережах чималий одразу ж після того, як там з’явилася інформація про провал голосування за це питання порядку денного. І це бурхливе коментування не зникає й досі. Більшість бердичівлян не можуть зрозуміти, чому знаного у нашому місті і далеко за його межами композитора, співака, музиканта-мультиінструменталіста, автора багатьох творів просто-на-просто не підтримали депутати, які, до речі, на початку і наприкінці кожної сесії співають ним же написаний Гімн Бердичева.

Здавалося б, уже кілька сесій міської ради проходило швидко та злагоджено завдяки активному обговоренню питань порядку денного на засіданнях постійних депутатських комісій. Тому сьогоднішня сесія, яка тривала до початку на п’яту вечора стала явно винятком. Звісно, великий вплив на це мав двогодинний розгляд питання підняття ставки єдиного податку для підприємців, адже тут з самого початку було зрозуміло, що обговорювати буде що і це обговорення затягнеться, тим більше, що на засідання прийшли підприємці. Детально про це і про те, як було вирішено дане питання, ми повідомляли у попередній статті.

Про намагання міської влади підняти вдвічі ставки єдиного податку на 2022 рік почали говорити десь півтора місяці тому. Це сталось на засіданні бюджетної комісії, коли вони дали «добро» для фінансового управління відправляти проект рішення про збільшену податкову ставку до регуляторної служби України.

 


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.