Зустріч із ветеранами юннатівського руху – керівниками гуртків ЦПО ім. О. Разумкова «Країна Юннатія: творимо історію разом» — РІО Бердичів

Середа, 8 Грудня

Зустріч із ветеранами юннатівського руху – керівниками гуртків ЦПО ім. О. Разумкова «Країна Юннатія: творимо історію разом»

07 жовт. 2021 Вікторія Кучерява  

Тридцятого вересня у відділенні еколого-натуралістичного напряму Центру позашкільної освіти ім. Олександра Разумкова під знаком віри, надії і любові пройшла зустріч із керівниками гуртків – ветеранами юннатівського руху в м. Бердичеві. У дружньому родинному колі вони гортали сторінки 50-річної історії, яка почалася зі створення в місті станції юних натуралістів.

Теплий вечір був зігрітий радістю спілкування людей різних поколінь, яких об’єднують любов до обраної справи та віра в своїх вихованців, які вміють окрилити, надихнути й розправити крила надії. Хтось давно не бачив одне одного, хтось працює пліч-о-пліч. Усміхнені обличчя, потиск рук, спільні фото, прогулянка алеями парку і спогади: «А пам’ятаєш?..».

У кімнаті, де екологи проводять заняття гуртків, вчорашні і теперішні викладачі розглядали фотостіннівки, гортали альбоми зі світлинами, впізнавали себе і знову у пам’яті спливали далекі, але незабутні події… Заступник директора з навчально-виховної роботи ЦПО ім. О. Разумкова Ніна Ваховська з великою теплотою згадувала свої п’ять років у гуртку «Юні квітникарі» та інших творчих об’єднаннях. І зустріч із керівниками – Валентиною Кузьміною та Наталією Лубківською – знову розбурхала спогади: подорожі, походи, дослідження… Здавалось би, це було зовсім недавно, а за плечима самої Ніни Олександрівни – вже чверть століття педагогічної праці керівником гуртка. Вона почала спілкування зі своїми наставниками та колегами, з якими звели і згуртували спільні інтереси та відданість справі юннатівського руху. І звучали слова подяки за знання та розумінні, ентузіазм й оптимізм, за натхнення та вміння шукати цікаві ідеї і втілювати їх у різні проєкти.

Талантами і майстерністю досвідчених педагогів закладався фундамент колективу, який зберігає традиції попередників, переконана директор ЦПО ім. О. Разумкова Олена Боровська: «Наші екологи завжди натхненні, ініціативні та відповідальні. Нам потрібні такі кадри, закохані у свою професію і здатні передати свою захопленість дітям. Ми маємо хорошого друга та помічника – народного депутат України Богдана Кицака. Це людина, яка робить справу не на словах, а на ділі, прислухається до думок інших і враховує їх. За його сприяння у нас прокладена чудова алея. Втілюються в життя ідеї дітей: на День Матері висаджено сад магнолій. Вінницька дизайнерська компанія займається проєктом, щоб зробити цей куточок ще більш привабливим для відвідувачів. У планах – створення міні-зоопарку, лавандового поля… Цьогоріч юннатії Бердичева – 50. Такі зустрічі, як сьогодні, заряджають енергією. Поради професіоналів дуже цінні і надихають на працю. А спогади живлять теперішнє, і історія пишеться далі… ».


Незабутні спогади, до яких хочеться повертатися…


Кожний, хто прийшов на зустріч, залишив в  екоцентрі (нині – відділення еколого-натуралістичного напряму) частинку своєї праці, душі та енергії. Таких називають людьми-багаторічниками, звернулася до шанованих гостей завідувач методичного відділу ЦПО ім. О. Разумкова Оксана Рощенюк, запропонувавши їм згадати найцікавіші миті юннатівського життя.

Колишній методист Станції юних натуралістів, а в подальшому – директор екологічного центру Дмитро Литвиненко очолював гурток «Охорона природи». І де тільки не бував разом з іншими викладачами та своїми друзями-юннатами: мандрували всією Україною, відвідали заповідник «Хомутовський степ» на Донеччині, їздили по району на велосипедах. Експедиції – це нові відкриття, чудові враження і неймовірні емоції! Невгамовний та енергійний Дмитро Павлович змусив учасників зустрічі напружити пам’ять і дати відповіді на різні питання. Вони сперечалися, жартували та згадували, як керівники гуртків кільцювали лелек, ловили метеликів і шукали жуків.

Валентина Кузьміна пам’ятає багатоденні походи, ночівлі у селах. «В експедиціях було багато радості, – говорить Наталія Лубківська. – Вже дорослі вихованці дякують за те, що готували їх до труднощів. Походи загартовували, виховували відповідальність, навчали співчувати всьому живому, розуміти почуття інших».

Колишній методист Тетяна Ковальчук – керівник гурткової роботи екоцентру – вдячна всім, із ким працювала у дружному колективі, де панували мудрість, взаєморозуміння та любов до землі. Її вихованці, юні овочівники, ставали переможцями різних етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН і вступали у відповідні виші країни. А учасники екологічної агітбригади радували своїми виступами.

Понад 25 років присвятила гуртковій роботі Світлана Денисенко, яка любить тварин і багато знає про їх повадки та звички. Вихованці Леоніда Красовського крокують стопами свого наставника. Його гордість – Ілля Панчук, Аліна Олійник, Таня Редич, Саша Косюк та чимало інших. Юннат Ігор Самотошніков у подальшому пов’язав своє життя із природничими науками і став працювати з дітьми в закладі позашкільної освіти.

«Нині моє неспокійне життя продовжується, подорожую, збагачуюся враженнями», – посміхається чоловік. Ще один талановитий вихованець Дмитра Литвиненка і Олександра Вобленка – фотохудожник Сергій Гладкевич. Він побував в усіх природних зонах України, його світлини – результат співпраці із заповідниками, зоопарками, національними парками, мисливськими господарствами та екологічними фотожурналами.

Ірину Рихлюк у ЦПО називають людиною-легендою, яка вміє вразити творчими знахідками і подарувати іншим свято. Довгий час в екологічному центрі працював Євген Філінський, який сприяв у зміцненні матеріально-технічної бази для розвитку еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Ангеліна Лукіянчук багато уваги приділяла роботі з дітьми з особливими потребами. З іменем Тетяни Соболь пов’язані діяльність міської дитячої скаутської організації «Оптиміст» і проведення щорічного табору «Берендей».

Добрим словом екологи згадували тих, хто відійшов у світ інший: колишнього директора екологічного центру виховання дітей і юнацтва Ірину Балац та викладача Олександра Вобленка. Із хвилюванням переглядали кадри відеофільму – дорогі серцю сторінки...

Справу майстрів високого рівня продовжують наступні покоління педагогів-натуралістів: Ніна Ваховська, Василь Щукін, Оксана Рощенюк, Наталія Станкевич, Олена Сторожук, Юлія Яремчук і Леся Вікарій. Вони вчаться у мудрих наставників і з любов’ю передають знання та досвід своїм вихованцям… Учасники зустрічі залишили відгуки і побажання у книзі «Літопис юннатівського руху в Бердичеві». Можливо, вона стане експонатом майбутнього Музею Юннатії. Мрії збуваються, якщо йти їм назустріч…

tspo 1

tspo 2

tspo 3

tspo 4

tspo 5

tspo 6

tspo 7

tspo 8

tspo 9

tspo 10

tspo 11

tspo 12

tspo 13

tspo 14

tspo 15

tspo 16

tspo 17

tspo 18

tspo 19

tspo 20

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.