У Бердичеві потепліло: чи планують вчителі проводити уроки в «зелених класах»? — РІО Бердичів

Середа, 22 Вересня

  • vistavka800

У Бердичеві потепліло: чи планують вчителі проводити уроки в «зелених класах»?

«Людина була і завжди залишиться сином природи, і те, що ріднить її з природою, повинно використовуватись для її прилучення до багатств духовної культури», - В.О.Сухомлинський.


Відомий педагог вважав, що саме в природі вічне джерело дитячого розуму. Саме тому багато вчителів використовують у своїй практиці надзвичайно цікавий елемент системи естетичного виховання та досвід видатного педагога – уроки «під блакитним небом».


Але зрозуміти, чи поважають нині спадщину Сухомлинського в бердичівських школах, з наскоку досить важко. На сайті управління освіти, та й на сторінках окремих шкіл жодної згадки про такі уроки знайти не вдалося.


А по телефону в управлінні освіти сказали, що ніякої статистики щодо уроків на свіжому повітрі вони не ведуть. Мовляв, це директори шкіл можуть і мають самостійно визначатись з розкладом занять та методикою їх проведення.


У минулому році, коли лише починався карантин, школи планували впроваджувати уроки в «зелених класах», і дехто восени такі уроки проводив. Можливо, тепер, коли потепліло, такі уроки знову будуть проводити.


За час дистанційного навчання дітям вже набридло знаходитись в будинках і квартирах, тому з першими теплими днями в місті сотні школярів стали їздити на велосипедах, роликах та скейтах як вдень, так і ввечері. І напевно, їм було б цікаво провести разом з шкільними друзями похід до лісу чи на річку, але, чомусь, організовувати такі заходи ніхто не береться.


Про користь таких походів говорить хоча б наступний факт. Команда з американського Університету Іллінойсу, за даними EurekAlert, два з половиною місяці досліджувала навчальну активність третьокласників. Один клас займався традиційно, у приміщенні, а другий — щотижня виходив на заняття в парк. Потім виміряли концентрацію уваги, зусиль вчителя щодо заспокоєння дітей (використання фраз на кшталт «сідаємо на місця», «працюємо», «не галасуйте» тощо). З’ясувалося, що діти після занять на повітрі на 81% зібраніші, ніж учні з контрольної групи.

 

У нас навряд чи хтось проводив подібні дослідження, але впевнений, що уроки основ здоров’я, фізкультури, праці і навіть хореографії можна було проводити на свіжому повітрі під час екскурсій, а одно-, й тим більше, кількаденні походи, замінюють річний курс виховних годин.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.