Якість освіти ліцею Бердичева оцінили фахівці — РІО Бердичів

Вівторок, 26 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Якість освіти ліцею Бердичева оцінили фахівці

04 груд. 2020 Діана Сискова

Якою має бути сучасна освіта та як усім учасникам навчального процесу доводиться пристосовуватись до реалій сьогодення, говорили цієї п’ятниці у Бердичеві. У міськвиконкомі відбулась прес-конференція за результатами проведеного позапланового аудиту Бердичівського міського ліцею №15.

Ця перевірка – нова, до того ж перша в області, і проводиться вона раз на 10 років. На наступний 2021-ий рік на Житомирщині їх має відбутись 11, у тому числі й у інших школах Бердичева. Яким став цей досвід для першопрохідців – закладу, його працівників, учнів, батьків, поділилась на початку зустрічі директор БМЛ №15.

Ванда Івасюк спершу подякувала усім і кожному за командну роботу, зауваживши, що в очолюваному нею закладі все і завжди роблять разом: долають будь-які труднощі та навчаються новому, спільно звикають до правил і вимог, рухаються вперед до цілі, навчаються та покращують рівень якості освіти.

Не заперечує, що коли дізнались про майбутній аудит, дуже хвилювались, бо усі - живі люди. Проте, заспокоївшись і сприйнявши приїзд експертів Управління державної служби якості освіти як можливість подивитись на стан речей під іншим кутом чи дружній візит колег, котрі хочуть порадити та допомогти, стало легше.

Раніше атестації були більш формалізованими, сьогодні ж завдяки роботі працівників Управління державної служби якості освіти цей процес став набагато простішим, спрямованим не вказати на помилки, а підказати, як зробити так, щоб їх усунути.

Аудит відбувався протягом 10 днів. Для цього було залучено 12 осіб, серед яких – працівники Управління держслужби якості освіти, педагоги, фахівці сфери. Дехто із них був присутній у залі і під час прес-конференції, зокрема заступник начальника управління-начальник відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Житомирській області Сергій Вдовенко, професор кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін КУ «Житомирський обласний інститут післядипломної освіти» ЖОР Олександр Пастовенський, директорка Житомирської спеціальної школи Житомирської області Світлана Лесик. Проводила зустріч головний спеціаліст відділу інституційного аудиту Анастасія Катинська.

Кожен із них по черзі виступив перед присутніми, розповів, якими для нього були ці 10 днів у БМЛ. Сергій Вдовенко наголосив, що діти – це наше найважливіше, головний депозит, у який ми вкладаємо все. Тому створення комфортного середовища для учнів є першочерговим завданням педагогів.

Перевіряли усе: від плафонів та лампочок до харчування і температурного режиму у класах. Звісно, основну увагу експерти зосереджували на освітньому середовищі, управлінських процесах, здобувачах освіти, вивченні документації.

Проводили анкетування, бесіди, інтерв’ю, спілкувались із дітьми очно та оцінювали онлайн-тестування. Останні вважаються найбільш достовірними, бо проводяться не під наглядом вчителя у класі, а вдома, через QR-код або електронні посилання. Після оцінювання результатів таких тестувань стало зрозуміло: майже по всім заданим пунктам був стовідсотковий результат. Це і бажання дітей навчатися у школі, і співпраця вчителів, заступників директора та директора з батьківським комітетом, реагування на труднощі, які можуть виникати під час роботи та їх конструктивне вирішення. Від експертів звучала думка про те, що, можливо, якби ліцей не був першим закладом, перевіреним управлінням, то мав би всі шанси отримати найвищу оцінку за свою діяльність. Деякі недоліки були усунуті ще в процесі роботи, деякі – винесені у ряд рекомендацій для ліцею.

Окремо говорили про проблему булінгу та взаємовідносин ліцеїстів між собою, а також про готовність шкіл до роботи з дітьми з інклюзією. У БМЛ №15 уже 2-ий рік діє інклюзивна освіта. Адміністрація закладу, як вдалось побачити на практиці, докладає максимум зусиль, щоб за потреби вчасно надати послугу таким учням.

В наш час наголосила Світлана Лесик, увесь навчальний процес знаходиться у доволі скрутних обставинах, в умовах карантину через розповсюдження COVID-19, а ще – недостатнього фінансування. Тому окремі недоліки, пов’язані з грошовими аспектами, такі як асфальтове покриття, що потребує ремонту та інші подібні, сприймаються з розумінням, але, як такі, котрі все-таки потрібно вирішувати, нехай навіть з часом, після надходження коштів. Окремо у своєму слові директорка Житомирської спеціальної школи Житомирської області нагадала керівникам шкіл та ДНЗ про необхідність знання напам’ять Державних санітарних норм і правил утримання закладів та потребу пригадати їх на перспективу, якщо вони були призабуті. Це один із основних документів, він же стане у нагоді при наступних атестаціях.

БМЛ №15 пройшов позаплановий аудит на достатньому рівні. У закладі кажуть, є ще до чого прагнути, адже хочеться, щоб рівень був високим. Та якщо зважити, що отриманий бал лише на одну сходинку нижчий бажаного, досягти мети цілком реально. Усього, як було зазначено на прес-конференції, є 4 рівні оцінювання: високий, достатній, що вимагає покращення, та низький. Тож достатній рівень міського 15-го ліцею – не просто гідний результат, а такий, на який багатьом обласним навчальним закладам варто рівнятись.

Начальник управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради Валентина Адаменко розповіла, що планується зібрати директорів шкіл міста на навчання до Ванди Івасюк. Тим паче, що у квітні очікується аудит у інших школах. Те, що директор БМЛ №15 – людина, яка на своєму місці, знали завжди, зараз це ще одне підтвердження тому. Всі дитячі садочки міста та школи – це одна команда. Команда міста Бердичева. Тому будь-які тренінги чи перевірки у рядах освітян – це не намагання знайти кращих чи гірших, а крок до удосконалення якості освіти та до комфорту її здобувачів і педагогів. Валентина Адаменко підкреслила, що надзвичайно приємно після такої дещо жорсткої перевірки отримати такий позитивний акт, та подякувала присутнім експертам за все, зокрема за принциповість.

Подякував за роботу аудиторам і міський голова Бердичева Сергій Орлюк, наголосивши, що БМЛ №15 завжди був і лишається одним із потужних закладів освіти міста. Мер впевнений, що і наступні атестації шкільні колективи, у яких вони відбуватимуться, пройдуть на рівні та матимуть гарні показники.

На завершення зустрічі Олександр Пастовенський жартома сказав, що раз на наступний рік заплановано проведення позапланових аудитів у 11 закладах освіти області, а загалом таких на Житомирщині 600, то приблизно через 60 років вони приїдуть до Бердичівського міського ліцею №15 за ще кращими результатами, ніж ті, що були отримані цьогоріч.

audit1

 

audit3

audit4

audit5

audit6

audit7

audit8

audit9

audit10

audit11

 

 

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.