Одна ЗОШ Бердичева залишилася без старших класів, в іншій – не укомплектовано 10-й — РІО Бердичів

Вівторок, 22 Вересня

  • Бердичівський Базар

Одна ЗОШ Бердичева залишилася без старших класів, в іншій – не укомплектовано 10-й

Найпершим питанням порядку денного засідання виконавчого комітету, що проходило сьогодні у міській раді, був виступ начальника управління освіти і науки про затвердження мережі освітніх закладів, контингенту учнів та штатів працівників на 2019/2020 навчальний рік. Щоправда через обговорення питання сміття у місті його довелося трішки посунути на другий щабель, але все ж про кількість дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, наповненість класів та ряд інших важливих в освітній сфері моментів було цілком доступно розказано.

Мережа закладів освіти формується з урахуванням демографічної та соціально-економічної ситуації за такими освітніми рівнями, як дошкільна, початкова, базова, повна загальна середня та позашкільна освіта. З нового навчального року мережа закладів освіти міста залишається незмінною. Так само функціонуватимуть 13 закладів дошкільної , 15 закладів загальної та середньої і 2 заклади позашкільної освіти.
Контингент дітей закладів дошкільної освіти як і минулого року, дещо зменшився. У минулому році на 40 дітей, а у цьому – на 20 дітей і складає 3258 дітей. Зменшування народжуваності і міграція дітей призвели до тенденції зменшення контингенту дошкільнят, яка очікується і у наступні роки. Для осіб з особливими освітніми потребами на базі закладів дошкільної освіти №5, №22 та №26 функціонуватимуть 4 інклюзивні групи, де, крім вихователя, буде працювати ще й асистент вихователя. За умови звернення батьків такі групи відкриватимуться протягом року, як це передбачено чинним законодавством.


Для дітей, котрі потребують психокорекції психофізичного розвитку, функціонуватиме на рівні минулих років мережа спеціальних і санаторних груп – 29 спеціальних і 2 санаторні групи. Кількість дітей, які відвідують такі групи, складає 495 осіб, що на 10 менше у порівнянні з минулим роком.
На базі всіх закладів дошкільної освіти працюватимуть групи короткотривалого перебування на безкоштовній основі, бо не потребує сну і харчування. Такі групи мають відвідувати близько 60 малюків.
За оперативною інформацією у цьому навчальному році у школах має навчатися 8982, що є більшим на 300 осіб. Кількість класів збільшилася лише на 3 одиниці через оптимізацію мережі класів та збільшення їхньої наповнюваності, в тому числі шляхом злиття окремих класі на одній паралелі.


Спостерігається, за слова Світлани Басюк, наповнення дітей, зарахованих до 1-х класів – 1057 дітей. Стабільним є показник учнів, які навчатимуться у 10-х класах – буде 15 класів по 380 дітей. Серед найпотужніших за контингентом навчальних закладів можна виділити НВК №10 – чисельність учнів вже давно перевищує 1000, а в цьому році – 1063 дитини. До нього поступово наближаються БМЛ №15 та ЗОШ №12 – понад 950 школярів, НВК №4 – 860 осіб, CЗОШ №1 – 820 учнів.


На жаль, цьогоріч без старшої школи, тобто 10-11 класів, залишилася СЗОШ №8, а в ЗОШ №7 неукомплектовано 10 клас. Також забезпечено роботу класів з поглибленим вивченням окремих предметів і профілів. На базі шкіл 1, 4, 10, 11, 14 та 18, як і в минулі роки працюватимуть логопедичні пункти для дітей із вадами мовлення. А для реалізації талантів маленьких і юних бердичівлян працюватимуть ЦПО ім. О. Разумкова та Бердичівська дитячо-юнацька спортивна школа ім. В.О. Лонського, кількість груп і секцій якої залишаються незмінними. Також на повній потужності функціонуватиме інклюзивно-ресурсний центр, основним завданням якого надання кваліфікованої психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, які проживають на території міста Бердичева.

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.