Вартість харчування в бердичівських школах та садочках зросла — РІО Бердичів

Четвер, 28 Трв

  • Бердичівський Базар

Вартість харчування в бердичівських школах та садочках зросла

Цьому, за словами заступника міського голови Валентини Адаменко, посприяло подорожчання цін на хліб, овочі, крупи тощо.

Для дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл міста міська влада управління освіти і науки закуповує продукти для харчування через систему «Прозоро» і наразі, як було зазначено на засіданні виконавчого комітету, закупівля хліба і батонів зросла на 27%, круп – 35%, картопля, овочі і фрукти – майже удвічі, масло вершкове – 40%, олія – 29%, кисломолочні продукти – 37%. В результаті цього було проведено калькуляцію меню для дітей різних вікових групі, адже санепідемстанція затверджує це меню на 2 тижні, і ціна на харчування у дитячих садочках та школах зросла.
Для вихованців ясельних груп ціна становить 27,06 грн. замість 21,97 грн., для середніх та старших груп – 40,65 грн. замість 34,15 грн., для дітей санаторних груп – 49 грн. замість 42 грн. Учні 1-4 класів харчуються усі безкоштовно за рахунок коштів міського бюджету і тепер замість 11,18 грн. вартість такого харчування становить 14,02 грн.


Для всіх пільгових категорій дітей, які навчаються у 5-11 класах, вартість харчування була 12,98 грн., а стала 16,56 грн. А для дітей, які відвідують групу продовженого дня, підвищення відбулося з 11,18 грн. до 14,02 грн.


Свого часу виконавчим комітетом було затверджено ряд категорій дітей, які харчуються абсолютно безкоштовно. По школам це учні, як зазначено вище, 1-4 класів, діти, батьки яких загинули під час виконання обов’язків в зоні АТО, всі сироти і діти під опікою, а також всі діти з малозабезпечених сімей. Крім цього, у дитячих садочках харчуються безкоштовно діти з інвалідність і 50% від суми оплачують батьки, котрі мають 3 і більше дітей. А з 01 січня цього року безкоштовне харчування отримують у дитячих садочках і маленькі бердичівляни, батьки яких мають посвідчення учасників АТО та ООС.


В багатьох інших містах, наголосила Валентина Адаменко, таких пільг немає і, більше того, деякі міста вже планують відмовитися від харчування у 1-4 класах шкіл. На це міський голова відповів, мовляв, хай вони собі планують, у нас таке не передбачено. Що ж до витрат на харчування із міського бюджету, то у 2018 році було витрачено 5 млн. грн., а після подорожчання у цьому році сума зросте до 8 млн. грн.

 

super cina

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.