Тиждень карантину і перенесені канікули – в Бердичеві школярі сидітимуть вдома — РІО Бердичів

Середа, 3 Червня

  • Бердичівський Базар

Тиждень карантину і перенесені канікули – в Бердичеві школярі сидітимуть вдома

В сусідньому місті Житомирі про те, що діти не ходитимуть до школи стало відомо ще на початку тижня і цим повідомленням майоріли стрічки житомирських новин. У Бердичеві ж міська влада і відділ освіти зокрема мовчали про карантин, бо місто начебто не перетнуло епідеміологічний поріг, адже перевіряються кожного дня загальноосвітні школи по кількості присутніх і відсутніх учнів. 

grafik

Проте батьки і вчителі почали бити на сполох, бо показник відвідування учнями навчальних закладів був дійсно низький. Тому заступник міського голови не стала спростовувати чутки про можливий карантин з понеділка, 4 лютого, а зауважила, що краще підстрахуватися та пересидіти, щоб попередити епідемію завчасно. Тим паче, що вже зовсім скоро школярі мали відправитися на канікули і практика, коли на тиждень впроваджували карантин, який потім одразу ж переходив у тиждень канікул, в Бердичеві вже є.


На 12 годину сьогодні було призначено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де і мали розглянути дане питання, щоб наполягти на закритті шкіл. Щоправда ще за годину до цього засідання журналістам «РІО-Бердичів» вже вдалося дізнатися, що карантину в Бердичеві з понеділка таки бути. Причому разом із карантином було вирішено і перенести на тиждень раніше канікули для школярів, які мали за планом розпочатися з 18 по 24 лютого.


На засіданні комісії після обговорення та наведених аргументів таку інформацію підтвердили. Заступник міського голови Валентина Адаменко довела до відома присутніх, що управлінням освіти і науки запроваджено щоденний моніторинг відвідування дітьми навчальних закладів. Аналіз звітів керівників шкіл показав різке підвищення рівня захворюваності дітей з 5% 10-го січня до 10% 18-го січня і до 20,1% станом на сьогодні. За останні чотири дні рівень захворювання зростає: 29 січня в школах не було присутніми 12,3% учнів, 30 січня – 14,6%, 31 січня – 16,6%, 1 лютого – 20,1%. Всі ці показники свідчать про розповсюдження вірусної інфекції в освітніх закладах міста. Є також ряд шкіл - №1, №2, №4, №5, №12 і №15, де рівень захворювання сягає більше 20%. Валентина Адаменко наголошує, що деякі дані не збігаються з даними медичних галузей, бо не всі батьки звертаються з дітьми до лікарів. Медики повторюють: цей вірус має таку тенденцію, що температура сягає позначок 37-37,4 градусів, але він знаходить слабкі місця і дає серйозні ускладнення у вигляді запалення легень тощо.


В окремих школах міста, за словами заступника міського голови, з 30 дітей у класах присутні всього 8. Це, у свою чергу, унеможливлює проведення навчального процесу у повній мірі, бо вчитель не може подавати новий матеріал. Моніторинг відвідування ведеться не лише зараз, а з 1 вересня, і зараз результати показують, що зараз дійсно спостерігається низький рівень присутності учнів у класах. Це підтверджує і начальник управління освіти і науки Світлана Басюк, зазначивши, що навіть у порівнянні з вчорашнім днем сьогодні відсутніх побільшало.


Головний лікар ЦМЛ Лариса Бабікова теж повідомила, що у лікарні також проводиться щотижневий моніторинг кількості захворілих. З 10 по 17 січня було зареєстровано 400 випадків, 3 з яких – грип. Наступного тижня було зареєстровано 290 випадків,а в останній тиждень, з 24 по 31 січня, таких випадків налічувалося 452, в тому числі 22 випадки по грипові. Щоправда інфекційне відділення лікарні, за словами Лариси Бабікової не є переповненим, бо, очевидно, переважна більшість залишається лікуватися вдома.


Після усіх наведених цифр та відсоткового співвідношення членами комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийняте спільне рішення ввести у Бердичеві карантин, аби не допустити збільшення і розповсюдження захворювання. Отож вже з понеділка, 04 лютого, бердичівські школярі не відвідуватимуть навчальні заклади у зв’язку з карантином, який діятиме тиждень, до 10 лютого. Далі з 11 лютого він плавно переходить у канікули, тобто ще другий тиждень діти будуть вдома. Навчання у загальноосвітніх школах міста розпочнеться з 18 лютого.


Управління освіти і науки також просить батьків та директорів повідомити дітей, що протягом цих 14 днів вони не перебували у багатолюдних місцях, аби не розповсюджувати інфекцію. Щодо відпрацювання, то заступник міського голови запевнила, що діти не будуть навчатися по суботах чи додатковими 7-ми уроками. Відпрацювання матеріалу буде здійснюватися за окремими шкільними програмами шляхом ущільнення виділених на теми годин або заміни одного уроку іншим.

 

super cina

 

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.