Безкоштовна освіта в Словаччині для бердичівлян — РІО Бердичів

Середа, 16 Січня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Безкоштовна освіта в Словаччині для бердичівлян

13 бер. 2018 Власкор

Словаччина пропонує українцям зарахування в кращі університети без іспитів і без ЗНО для безкоштовного навчання. Звучить, як казка? Вирішуйте самі.

Словаччина - індустріальна країна, що динамічно розвивається. У 2011 році ВВП на душу населення склав близько 23 384 доларів США (в Україні – 3 575 дол.). У той же час рівень цін на багато товарів і послуг можна співставити з українським.

Асенизатор


За останні роки Словаччина може похвалитися помітним зростанням виробництва, особливо в районі Братислави, а також зростанням іноземних інвестицій. Словаччина змогла за дуже короткий час (2002-2005 роки) переорієнтуватися на західний ринок і створити повноцінну ринкову економіку. Низька інфляція (1,6%) та експорт в країни ЄС приносить державі і бізнесу прибуток, а членство Словаччини в Євросоюзі сприяє подальшій стабілізації та зростанню економіки.


У той же час по ряду показників країна ще не досягла рівня Західної Європи і на сьогоднішній день активно потребує кваліфікованих кадрів. У зв'язку з цим університети Словаччини запрошують на безкоштовне навчання студентів з близької по розташуванню України.

Пряшів  — третє за величиною місто у Словаччині після Кошице та Братислави з населенням у 100 тис. осіб і є справжнім студентським містечком.


Тут знаходиться один з найбільших в Словаччині Пряшівський університет. Це третій за кількістю факультетів університет у Словаччині. В університеті навчається близько 12 500 студентів і працює близько 1 000 викладачів.
Пряшівський університет веде свою історію з 1880 року і складається з декількох факультетів: Грекокатолицький богословський факультет (1880), Педагогічний факультет (1949), Православний богословський факультет (1950), Філософський факультет (1959), Факультет гуманітарних і природничих наук (1997), Факультет охорони здоров'я (2002), Факультет менеджменту (2004), Спортивний факультет (2004). Університет пропонує навчання за безліччю спеціальностей, більш докладно про які можна дізнатися нижче.


Освітні програми, які пропонує Словаччина, відповідають європейським стандартам, оскільки ця країна є членом Євросоюзу, а випускники словацьких університетів отримують європейські дипломи про вищу освіту, які дають право працювати в будь-якій країні світу, що визнає європейську освіту.
Ще однією перевагою для українців є надзвичайна близькість української та словацької мов. Українці, які їдуть на навчання до Словаччини, можуть приїхати до країни без знання словацької мови і паралельно з початком навчання відвідувати 3-місячні мовні курси. Постійне перебування в мовному середовищі одночасно з курсами допомагає швидко адаптуватися до розуміння словацької мови та вільного спілкування. Словацька мова дуже схожа на російську та українську і освоїти її нескладно. Зазвичай, півроку перебування в мовному середовищі достатньо для повної адаптації.


Українці, які навчаються в словацьких ВНЗ, можуть вільно відвідувати сусідні Чехію та Австрію, а також інші країни Європейського Союзу. Крім того, всі студенти мають право оформити студентську карту ISIC-card, яка дає можливість отримання великих знижок на проїзд по всьому світу (до 40%), і знижок у багатьох магазинах, розважальних центрах, ресторанах і кафе.
Для подорожей та студентського обміну між університетами різних країн студенти словацьких ВНЗ також можуть брати участь у програмі Erasmus, яка вже давно популярна серед студентів всього світу.
Приємною відмінністю навчання в Словаччині від решти Європи, є можливість отримати європейську освіту безкоштовно.

Студентам Пряшівського університету надається якісний гуртожиток блочного типу (в одному блоці 2 кімнати з усіма зручностями). У кімнаті проживає до 3-х осіб. Проживання в гуртожитку платне і становить 45 євро на місяць. При цьому обід з трьох страв у студентській їдальні коштує всього 1,5 євро, що дає можливість вкластися у досить невеликий за європейськими мірками місячний бюджет на проживання та харчування - 100-150 євро на місяць.
При вступі на безкоштовне навчання в словацькі університети абітурієнтам необхідно сплатити тільки супутні витрати, які включають в себе наступні послуги: консультаційний пункт, нострифікація документів, переговори з ВНЗ про зарахування без іспитів, супровід зарахування, супровід на перше отримання виду на проживання, який отримується одразу після зарахування студента. Крім цих послуг, студенту також необхідно сплатити витрати на отримання візи, мовні курси, медичну страховку та медогляд.


Європейський диплом, знання словацької, російської, української та англійської мов (поглиблене вивчення англійської передбачено програмами навчання) дають випускнику словацького університету всі шанси для успішної кар'єри.
Звертайтесь за телефоном 067-993-90-48 та поспішайте. Прийом документів на 2018-2019 навчальний рік незабаром буде закінчуватись.

letak ukrajina o univerzite 1

letak ukrajina o univerzite 2

letak ukrajina studijne programy 1

letak ukrajina studijne programy 2

 

Відео

anoliya zb 800

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.