Діти-сироти Бердичівщини хочуть мати батьків — РІО Бердичів

Понеділок, 20 Січня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Діти-сироти Бердичівщини хочуть мати батьків

Діти-сироти Бердичівщини хочуть мати батьків
«Коли на світ з’являється дитина,
Свій перший крик віддавши висоті,

Радіє щиро вся її родина
І щастя їй бажає у житті.
Ведуть у світ дороги і стежини
І день новий у світі устає.
Ну що ми в цьому світі без родини,
Вона нам сили додає…» (А. Матвійчук)


«Сім’я» – це слово, яке ми чуємо щодня, з самого раннього дитинства. Більшості дітей пощастило народитися саме в сім’ї, де є мама і тато, хтось виховувався лише з одним батьком – мамою чи татом, хтось з дітей, на жаль, сім’ї був позбавлений повністю. Найчастіше діти залишаються без сім’ї саме через рішення самих батьків, які відмовилися від своїх дітей через алкогольну або наркотичну залежність, або відбувають покарання у місцях позбавлення волі, або у матері складні життєві обставини і вона залишає своє немовля ще у пологовому будинку. Таких життєвих обставин багато: немає житла, хорошої заробітної платні, підтримки, здоров’я і т.д. Хоча ніякі причини не виправдовують такого аморального вчинку. Але такі діти не залишаються поза увагою держави, їм надається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування та частіше за все вони влаштовуються в сімейні форми виховання.

Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» передбачає наступні форми сімейного виховання:
- усиновлення – прийняття усиновлювачем у свою сім'ю дитини на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться в її інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя;
- встановлення опіки та піклування - влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України, які перебувають, переважно, у сімейних, родинних відносинах з цими дітьми-сиротами або дітьми, позбавленими батьківського піклування, з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку і захисту їх прав та інтересів;
- передача до прийомної сім'ї - добровільне прийняття за плату сім'єю або окремою особою, яка не перебуває у шлюбі, із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей на виховання та для спільного проживання;
- передача до дитячого будинку сімейного типу - прийняття в окрему сім'ю, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, на виховання та для спільного проживання не менш як п'яти дітей-сиріт та/або дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей, включаючи рідних, у такій сім'ї не може перевищувати десяти осіб.


Станом на 01.08.2016 року на первинному обліку в службі у справах дітей Бердичівської райдержадміністрації перебуває 91 дитина, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, з них 65 дітей перебуває під опікою, 17 – виховується в прийомних сім’ях та будинках сімейного типу в межах Житомирської області, 9 – перебуває на повному державному забезпеченні в державних закладах. Саме через небайдужість людей, їхню мужність, які дозволили їм взяти дитину до себе в сім’ю, більшість дітей, які залишились без піклування батьків отримали шанс на щасливе дитинство та виховання в сім’. За сім місяців 2016 року було усиновлено 2 дитини: 1 підопічна дитина усиновлена опікуном, 1 з КНЗ «Бердичівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» - громадянами США. Загалом на території Бердичівського району проживає 10 усиновлених дітей, які виховуються в 9 сім’ях. Також в Бердичівському районі функціонує 12 прийомних сімей, в яких виховується 14 дітей. В червні 2016 року створено ще 1 прийомну сім’ю, в яку було влаштовано 1 дитину.


Одним із основних завдань служби у справах дітей є забезпечення потреби кожної дитини – жити в родині, в якій панує доброта, відповідальність та повага.
Надіємось, що наявна інформація допоможе тим, хто бажає прийняти у свою родину дитину, яка з різних причин залишилась без піклування батьків, тим самим, дати дитині шанс зростати в сім’ї. Тому запрошуємо до служби у справах дітей Бердичівської райдержадміністрації, де Ви отримаєте відповіді на питання, що стосуються сімейних форм виховання.


Наша адреса: м. Бердичів, пл. Соборна, 23, каб. 47, каб. 55; тел. 2-47-62

Відео

anoliya zb 800

rif 800 2020

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.