29 серпня 2016 року настає термін сплати податку на нерухоме майно — РІО Бердичів

Субота, 31 Липня

29 серпня 2016 року настає термін сплати податку на нерухоме майно

Запрошуємо громадян для звірки нерухомості

Бердичівська ОДПІ нагадує про необхідність вчасного проведення розрахунків з державою по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.


29 серпня 2016 року настає термін сплати податку на нерухоме майно.


Нагадуємо, обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової та/або нежитлової нерухомості виходячи з бази оподаткування та відповідної ставки податку у встановленому порядку.


Звертаємо увагу, що фізичні особи в 2016 році сплачувати податок на нерухомість в місті Бердичеві за ставками для житлової нерухомості в розмірі 24,36 грн. за 1 кв.м., для нежитлової нерухомості 9,14 грн. за 1 кв.м..


Якщо об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості перебувають у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, Кодексом визначено платників податку таким чином:


- якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;


- якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;


- якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.


Сплачувати податок на житлову нерухомість зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою/ квартирами загальною площею більше 60 і будинком/будинками, загальна площа якого перевищує 120 квадратних метрів, різними видами нерухомості загальна площа, яких сумарно перевищує 180 квадратних метрів.


Згідно рішення Бердичівської міської ради встановлені пільги з податку з об’єктів нежитлової нерухомості для господарських (присадибних) будівель, допоміжних ( нежитлових) приміщень , до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції.


Також Бердичівська міська рада звільнила від оподаткування один об’єктів житлової нерухомості інвалідів війни, учасників війни, учасників бойових дій, членів сім’ї загиблого ( померлого) ветерана війни, а також малозабезпеченої сім’ї.


Звертаємо увагу, що пільга із сплати податку не надається на об’єкти житлової нерухомості (квартир, будинків), що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).


Якщо податок на нерухомість буде не сплачено, то при затримці до 30 календарних днів штрафна санкція складає 10 відсотків суми податкового боргу. Якщо ж затримаєтесь на термін, що перевищує 30 календарних днів, сплатите вже 20 відсотків штрафу від суми податкового боргу. Крім того, на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (пункт 129.4 статті 129 Кодексу).


Шановні громадяни! Запрошуємо вас для проведення звірки нерухомості, уточнення сум нарахованого податку до Бердичівської податкової інспекції за адресою: вул. Б.Хмельницького, 24-А, кабінет № 6. Телефон для довідок: 2-40-28.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: Ціна та термін сплати податку на нерухомість для бердичівлян

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.