АТОвець, незаконно знятий із квартобліку, через суд домігся поновлення на черзі — РІО Бердичів

П'ятниця, 30 Липня

АТОвець, незаконно знятий із квартобліку, через суд домігся поновлення на черзі

07 лип. 2021 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Справ, схожих на цю, у Бердичівському міськрайонному суді розглядають безліч: колишні військові оскаржують рішення своїх частин про зняття їх із квартирного обліку після закінчення контрактів.

У березні цього року до суду звернувся 45-річний ветеран військової служби. Просив визнати дії житлової комісії військової частини протиправними та скасувати її рішення, яким його у зв'язку із звільненням зі служби після закінчення контракту було знято з квартирного обліку. На думку позивача, такі дії суперечать житловому законодавству і Конституції України.


В обґрунтування свого позову чоловік надав документи, з яких випливає, що на момент звільнення із лав ЗСУ (червень минулого року) він мав понад 25 років календарної та майже 28 – пільгової вислуги років. Також він є учасником бойових дій на території Донецької та Луганської областей, із 2013-го перебував на квартобліку в одній із бердичівський військових частин, постійним або службовим житлом не забезпечувався.


Військова частина скерувала до суду відзив, у якому, із посиланням на Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", вказала, що військовослужбовцям, звільненим зі служби у зв’язку із закінченням контракту, не передбачено можливості залишатися на квартирному обліку у частині. Тому, на думку відповідача, у задоволенні поданого позову слід відмовити.


Проаналізувавши норми законодавства, у тому числі і Закону, згаданому у відзиві, суд дійшов висновку, що позивач-ветеран, з незалежних від нього причин, за роки військової служби не реалізував своє право на забезпечення житлом для постійного проживання. Закінчення терміну контракту не є законодавчою підставою для зняття з обліку громадян, котрі потребують поліпшення житлових умов, тому позивач повинен залишатися на обліку у даній військовій частині до моменту одержання ним житла з державного житлового фонду або грошової компенсації за належне йому для отримання жиле приміщення.


Суд визнав незаконним зняття АТОвця із квартобліку, а рішення житлової комісії у цій частині скасував. Військову частину зобов’язали поновити колишнього військового на квартирній черзі та сплатити 908 грн судового збору, адже позивач як учасник бойових дій був звільнений від його сплати при поданні такого позову. Протягом 30-ти днів судове рішення може бути оскаржене.

 

 

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.